ONS ZEELAND Opening van de Havenbrug te Zierikzee. Burgemeester mr. Fokker van Crayensteyn van Rengerskerken (x) houdt, te midden van wethouders, raadsleden en andere be langstellenden, een rede bij de opening der nieuwe brug. 16 November. Treurig, treurig, meer dan treurig. Geen courant kan je ter hand nemen of het is cor ruptie in de ambtenaarswere'd. Daar bloedt m'n hart bij. Wat is ons korps achteruit gesukkeld Welk 'n verschil met het tijdvak, toen ik in eer en deugd, de gemeenschap diende. Nooit me ingelaten met frau duleuze handelingen dacht er niet aan de gelegen heid bood zich zelfs niet aan. Dat durfde ze niet daar blonk mijn blazoen te veel voor. Hoe komen ze er toe om meer te verlangen, dan ze reeds ontvangen. Wat voor gewetens hebben ze tegenwoordig toch? Het mijne bonsde reeds, wanneer ik m'n salaris ontving in die drie kwartalen, dat ik er zoo weinig voor had kunnen doen. Hier moet worden toegegrepen. Met al mijn vrien den ben ik het daarmee eens. Breeduitstra heeft reeds herinnerd aan de wijze uitspraak, van dien rechter in Kaapstad, die een kaffer met oneerlijke neigingen en goede voornemens, den raad gaf: Zoodra je lust tot stelen krijgt, steek dan je handen in je zak Er zit iets in 't idee, dat mij bevalt. Uiteraard zal het voor de meeste beambten geen bezwaar opleveren, om hun handen te bergen in genoemde gelegenheid 't kan hoogstens lastig zijn op congressen en vergade ringen, maar waneer die belegd worden gedurende den winter en in onverwarmde zalen, zal het onge manierde aan zoo'n daad ontnomen worden. 17 November, 's Jonge, 's jonge, wat zijn er toch 'n rechters in Duitschland. Wat zijn ze streng. tenminste wanneer je niet van republikeinsche smet ten vrij bent. Daar heeft me de rechtbank te Weiden in den Opper Palts den boer Karl Muker, die zijn geheele familie uitgemoord heeft, vijfmaal ter dood veroordeeld arme kerel Wie zal hem troosten, nu hij zoo alleen op de wereld staat. Dan zijn ze hier toch anders. Wanneer je binnen onze landspalen levensdraden doorgesneden hebt, dan sturen ze 'n vijf tal dokters in de zielkunde op je af en zoo je 't waagt, ook maar één gek gezicht te trekken, dan verklaren ze je ontoerekenbaar. De postdirecteur, dien ik vanmid dag tegen 't lijf liep ik kwam uit de soos en 't was mistig vertelde me in vertrouwen, dat de straf van dien Karl Muller 80 pCt. verlicht is. Hij heeft beloofd 't nooit meer te doen en nu zal hij inplaats van 5 maal, 1 maal terechtgesteld worden. Je moet maar boffen 18 November. Eenige beroering in den lande. Een professor in de economie, aan de handels-hoogeschool te Rotterdam, is diep beleedigd, doordat men op op zijn rijbewijs, vlak onder zijn portret een advertentie van ,,kukirol" geplaatst heeft iedere autoriteit en douane-beambte, ziet hem nu voor Kurt Chrisp aan. De professor heeft direct een ultimatum aan den com missaris der Koningin in Zuid-Holland gericht zijn open brief werd in alle dagbladen geplaatst en zijn tot nu toe verstrooide collega's, hebben zich in soli dariteit vereenigd en overwegen weigering van salaris, wat de romp van een niet sluitende schatkist zou kunnen veroorzaken. Een kamerlid heeft bereids schriftelijke vragen gesteld de Raad van State is in spoedeischende vergadering bijeengeroepen, 's Lauds advocaat moet bevreesd zijn voor majesteitschennis, daar de prof. Drukker heet, wel eens journalistieken arbeid verricht en alzoo ,,de Koningin der aarde" zeer van nabij bestaat. Breeduitstra mompelde weer, dat Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 9