Dameshand werken MAGAZIJN „DE LELIE" Brengt U de grootste en nieuwste collectie in Wol en Sajetten Aan onze Abonné's. 12 ONS ZEELAND alles tegengesproken. Neen, zoo heb ik 't niet bedoeld. Al erg genoeg, dat jagers en hengelaars met spek schieten wanneer slagers daaraan beginnen, waai is dan het eind 26 November. Wat is er toch 'n berusting te put ten uit de dingen om ons heen. Hoeveel menschen verlangen niet naar een geweldig hooge betrekking en toch hoe gevaarlijk is 't hoeveel veiliger is het voor den rustigen burger. Daar heb je nu wijlen dien mijnheer Bratianu, die in Roemenië de vorige week nog de peentjes opschepte Die heeft waarlijk zijn dood aan zijn voornaamheid te danken. Toen de mach tige geopereerd moest worden stond heel 't land op stutten. In de operatie-zaal wemelde het van de hoog- waardigheidsbekleeders, zoodat de operateur, dr. Meci- anu de kluts kwijt raakte en zijn mes niet meer kon hanteeren, toen hij in 't interieur van den staatsman verzeild was geraakt. De minister van Eere-dienst Angelesen, moest toen, als voornaamste aanwezige, de chirurgie voortzetten. De operatie slaagde natuurlijk uitstekend, maar de arme Bratianu verliet 't land der levenden. Was hij 'n boerenknecht geweest Mecianu had zijn verstand niet verloren en hoogstens uit non chalance zijn schaar in de wonde achtergelaten maar daar is overheen te komen. 27 November. Wandeling met Krimp van Duimen ging niet door. Gister is hij bij 't repareeren van zijn dak-antenne, over 'n draad gestruikeld en raar terecht gekomen. Dat noemen ze nu een „draadlooze", met hun humbug-reclame Laat mij dan maar 'n knot sajet ophouden, al plagen ze me daar altijd mee. 28 November. Op soos belangrijke besprekingen over 'n zekeren prof. Vogt uit Berlijn, die met Duit- sche machines reeds twee jaar de hersenen van Lenin in een laboratorium te Moskou aan het onderzoeken is. Hij heeft ze nu reeds in 34.000 porties gehakt en ver blijde de Sovjets, mitsgaders het Russische volk met wonderbare mededeelingen over de prachtige eigen schappen van dien revolutie-man. Dan vindt hij weer weefsels, die duiden op genie van bovenmenschelijken aard, dan weer op verrukkelijk combinatie-vermogen, enz., maar nooit vergeet mijnheer Vogt er bij te voe gen, dat hij nog maar aan 't begin van zijn taak staat. Griffier Dorias noemde 't wetenschappelijke zwendel en volksbedriegerij. „Laten we naar ons eigen kijken", schokschouderde Breeduitstra. „De menschen verstaan hier, dat spelletje van „aap wat heb je mooie jongen" ook uitstekend." 29 November. Ja de wereld wil bedrogen zijn. Beppie mocht vanmiddag het nieuwe zusje van haar vriendinnetje bekijken en Liesbeth scherpte haar in, dat ze de flinkheid van de jonge wereldburgeres hemelhoog moest loven, doch al 't heelemaal niets leek, moest ze zeggen zoo fijntjes heb ik nog nooit een kindje gezien Korte Delft G 23 - Telefoon 195 - Middelburg tegen de laagst mogelijke prijzen Vergeet U vooral niet vóór 10 December a.s. f 0.40 op onze postrekening No. 74988 te storten. Ons KERSTNUMMER wordt verbluffend mooi. Zorgt dus dat het U direct bij verschijnen wordt toegezonden. DE ADMINISTRATIE. De grootste verrassing St. Nicolaasvertelling. door J. P. B a 1 j Met bevende vingers streek Gerda Konings het ver kreukelde briefje glad en nogmaals las zij de nood lottige regels Mejuffrouw, Na wat hedenmiddag op het kantoor is voor gevallen, zult U begrijpen, dat wij verder van uwe diensten geen gebruik meer kunnen maken. Met ingang van morgen 1 December kunt U zich ontslagen achten. Een maand salaris zal U worden geremitteerd. Hoogachtend, Van der Does Zoon. Krampachtig kneep zij het papier weer tot een bal ineen en met doffe oogen staarde zij voor zich uit. En in haar gedachten zag zij weer alles, dat zich dien middag op het kantoor had afgespeeld. Dagen en weken lang had zij zich de ongewenschte attenties van den hoofdboekhouder Daandels laten welgevallen, had zij z'n complimentjes met een zuurzoet lachje geslikt. Doch vanmiddag was de maat vol. Quasi om haar boeken na te zien, was hij weer naast haar komen staan, en op een onverwacht oogenblik had hij haar een zoen in den hals gedrukt. Nog rilde zij, als voelde zij weer zijn kleffe lippen op haar huid. Een hevige woede had zich van haar meester gemaakt en kletsend had ze hem in het gelaat geslagen, zoodat zijn lorgnet kletterend op den grond was gevallen.... Juist op dat moment was de jonge van der Does, die, na afgestudeerd te zijn, pas eenige weken in de zaken van zijn vader was opgenomen, het kantoor lokaal binnengetreden, en even had haar hart heftiger gebonsd en had zij zich angstig afgevraagd, of hij ge zien had. Doch zonder een woord te zeggen was hij doorgeloopen naar het privékantoor. Dien heelen mid dag had zij de wraakoogen van Daandels op zich gericht gevoeld, doch zonder opkijken had zij door gewerkt. Een paar maal was de hoofdboekhouder bij den jongen chef geroepen en telkens had Gerda's hartje wat sneller geklopt, als hij terugkwam en vreesde zij op haar beurt bij den chef te moeten ver schijnen, maar er was niets gebeurd en opgelucht, den kend dat het geval met een sisser was afgeloopen, had ze om half zes het kantoor verlaten. En nu, met de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12