GEB!!* BOER, ONS ZEELAND 13 post van negen uur, was dit briefje gekomen, koud, nuchter en zakelijk. Zonder haar te hooren, hadden ze haar ontslagen Een bitter lachje speelde om haar mond. Dat was wel het laatste, wat ze van den jongen meneer van der Does verwacht had Reeds direct toen hij zijn intrede op het kantoor had gedaan, had hij op haar een sympathieken indruk gemaakt, zij vond hem het type van een eerlijken, ridderlijken jongen, iemand, die streng, doch rechtvaardig moest zijn. En hoe had ze zich in hem vergist. Zonder vorm van proces was ze op straat gezet, alleen op grond van lasterpraatjes van Daande's Want dat deze haar ontslag had be werkstel igd, stond voor Gerda vast! En meer nog, dan het verlies van haar betrekking, hoe vreeselijk dat ook voer haar was, schrijnde in haar hart het besef, dat haar held, de jonge van der Does, van zijn voetstuk gevallen was, dat hij was als alle anderen, heulend met de grooten, minachtend de kleinen.... En een traan rolde op haar gevouwen handen, toen ze aan haar moedertje dacht, die ver van haar van daan in een klein provinciestadje woonde, die afhing, van wat Gerda haar iedere maand stuurde. Slechts één maand salaris zou ze nog ontvangen, en dan. Maar ze besloot voorloopig niets aan haar moedertje te schrijven. Links en rechts zou ze solliciteeren, mis schien had ze geluk En ook met St. Nicolaas zou haar moedertje niets missen. Haar pakje zou ze krijgen, al moest ze er zelf honger voor lijden. Juist had de middagpakketpost op den vijfden December voor Gerda een pakje gebracht een pakje, dat haar moeder ondanks alles ieder jaar zond, en dat dit jaar, behalve een hartelijk, liefdevol briefje, een paar eigengebreide handschoenen en wat borst plaat bevatte toen er opnieuw gebeld werd, en Gerda nog juist gelegenheid had de tranen van ont roering, die de woorden van haar moeder bij haar te voorschijn hadden geroepen, weg te vegen, eer haar hospita binnentrad en haar een brief toereikte, welke een loopjongen gebracht had. Onmiddellijk zag Gerda, dat de brief van de firma van der Does Zoon afkomstig was. Haar hart bonsde haar in de keel, toen zij het epistel openbrak. Zou. zou men van gedachten veranderd zijn Gretig las zij het korte briefje, doch het gaf geen antwoord op haar vraag. Het bevatte alleen het verzoek, zich nog even op het kantoor te willen vervoegen. Haastig schoot Gerda haar mantel aan en zette haar coquet, klein hoedje op. En zij legde den weg, waar ze anders twintig minuten over deed, thans binnen het kwartier af. Hijgend trad zij het gebouw binnen en men zei haar, dat de jongste chef haar wachtte. Toen zij met klop pend hart het privé-kantoor binnentrad, zag ze al dadelijk, dat het mis was Het ernstige, sombere ge zicht van den heer van der Does Jr. wees erop, dat haar een onaangename boodschap wachtte. Met wan hoop in het hart trad zij nader en bleef toen aarzelend staan. Van der Does nam haar een oogenblik scherp op. Dan, op een geopend boek wijzend, dat voor hem lag, sprak hij met een scherpe intonatie in zijn stem „Juffrouw Konings, ik heb een zeer ernstige grief tegen U In deze boeken, welke steeds door U zijn bijgehouden, is geknoeid! Bij de maandelijksche con trole is dat gebleken. Er zijn cijfers veranderd en eenige posten zijn niet ingeboekt Wat hebt U ter uwer verontschuMiging aan te voeren?" Doodsbleek en trillend op haar beenen keek Gerda hem aan. Dan wierp zij een schichtigen blik in het boek en zij zag hoe eenige getallen veranderd waren, doch evens, dat dit niet door haar was gedaan En als een flits ging het door haar hoofd, dat dit een laffe wraakneming van Daandels moest zijn. Sprakeloos stond ze daar, niet bij machte haar vermoeden te uiten. Er verscheen een lachje op het gelaat van den jon gen van der Does, een fijn glim'achje, en Gerda vroeg zich verwonderd af, hoe zij dat glimlachje ooit sym- Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Oeneraal-vertegenwoor digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. pathiek had kunnen vinden. Het was een beleedigend, kleineerend lachje, en ze haatte hem op dit oogenblik. „Ik kan uw zwijgen slechts op één wijze uitleggen, mejuffrouw',, vervolgde zijn ijskoude stem. „En ik ken slechts één straf voor een dergelijk vergrijp." Met een ruk stond hij op, en met een paar stappen stond hij voor de sidderende Gerda. „Die straf is de volgende. Luistert u goed U wordt mijn vrouwAlleen in dat geval kunnen de falsificaties getolereerd worden!" Toen, het beteuterd gezicht van Gerda tusschen zijn handen nemend, en haar zachte lipjes kussend, fluis terde hij „Klein, dom gansje, dacht je, dat ik niet al lang gemerkt had, dat je van me hield. Al van den eersten dag. Die cijfers veranderde ik! En ik wachtte tot vandaag, omdat ik. Sint Nicolaas den besten dag voor verrassingen vind Het draaide Gerda voor de oogen. Doch twee krach tige armen zorgden ervoor, dat ze veilig optwee even stevige knieën terecht kwam Muscat Frontii

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13