MS F Nederlandsche Seintoestellen Fabriek ONS ZEELAND 17 De detective maakte een afwerende handbeweging. Ik denk er niet aan om de politie er in te halen. Dat beteekent dus dat u wilt inbreken, lachte de Noor. Probeert u het maar gerust. Overrompelt u me, als u kunt mijn huis is op dergelijke bezoeken ingericht. Alle deuren, alle kames, alle vensterban ken zijn van electrische alarmschellen voorzien. Iedere stap, die een ongenoode gast in mijn huis doet, brengt het personeel op de been mijn brandkast is van het beste fabrikaat. Neen, monsieur Michel, zet dat plan maar uit uw hoofd. De detective glimlachte. Ik ben heelemaal niet van plan u te overrompelen. Waarschijnlijk zal ik u zelfs het uur, ja de minuut vooruit opgeven, waarop ik van plan ben de Paladijn" te komen halen. U maakt gekheid. Geen sprake van. Voor de tweede maal klonken de gongslagen. De beide heeren stonden op. Neen, monsieur Michel, dat is een prachtige mop, die u bedacht hebt. Ik tracteer een flesch Pommery Zoo'n morgendrank is niet kwaad na zoo'n onrustigen nacht. Prachtig. U hebt gevoel voor humor. Zoo iets waardeer ik. Ik verheug me er bepaald op den degen met u te mogen kruisen. Er is een sportief element in deze onderneming De Noor keek den detective recht in de oogen. U houdt dus vol, dat u mij het uur van uw be zoek vooruit zult aankondigen Het uur en de minuut. Welnu, monsieur Michel, dan zal ik het genoe gen hebben desnoods de heele politie van Oslo om mijn huis te legeren Ik verwacht ook niet anders. Verder zal ik in de kamer, waar de brandkast staat, een detachement rechercheurs neerzetten. Het spreekt vanzelf, dat u dat doen zult. Als u het niet deed, was u een stumper. En toch En tóch zal ik den steen binnen drie dagen in handen hebben En wanneer kan ik uw gewaardeerd bezoek tege moet zien Dat kan ik nog niet precies zeggen. Ik zal het genoegen hebben mijn bezoek schriftelijk aan te kon digen. Laten we nu gaan ontbijten Drie dagen later trad Einar Blomdal opgewonden het kabinet van den prefect van politie binnen. De ambtenaar las het sierlijk-geschreven briefje, dat zijn bezoeker hem overreikte, wel driemaal met de groot ste aandacht. Deze lezing nam overigens niet veel tijd in beslag, want het was maar een korte mededeeling Hedennacht om 12 uur 30 minuten. Marc. Michel." De prefect schudde het hoofd. U kunt op ons vertrouwen, waarde heer. Deze Fransche pochhans zal bij ons een koude douche krij gen, die hem heugen zal. Gaat u maar rustig naar uw villa terug. Hij drukte op een knop van het schakeltoestel van de bureautelefoon. Inspecteur Mikkilsen; het blijft zooals we bij HEEL ZEELAND IS VOL LOF OVER DE RADIOTOESTELLEN N. S. F. 4 De N. S. F. 4 waarborgt selectiviteit, zuivere en krachtige luidsprekerontvangst, scherpe afstemming op elk gewenscht Europeesch omroepstation van beteekems, en is een verzorgd meubel. Een binnenhuis-antenne geeft voldoende resultaat. Voorlichting van onzen buitendienst ook na de plaatsing. HILVERSUM De prijs van het Radio-Ontvangtoestel N. S. F. 4 inclusief 4 Philips' lampen bedraagt f 225. Gaarne geven wij U eene opgave van onze agentschappen de eerste mededeeling van meneer Blomdal hebben afgesproken. Dertig agenten posteeren zich rondom het huis St. Olafgade no. 21. En zes van uw beste rechercheurs gaan in de kamer waar de brandkast staat. De prefekt geleidde zijn bezoeker naar de deur, En wat bent u zelf van plan te doen, meneer Blomdal Ik blijf natuurlijk ook in de kamer, waar de brandkast staat. Bij mijn diamant Uitstekend. En mocht zich nog iets onverwachts voordoen, dan telefoneert u mij direct. U kunt naar mijn huis opbellen; ik ben dag en nacht tot uw be schikking. U kunt u voorstellen, dat deze aangelegen heid me buitengewoon interesseert. Een milde vroeg-voorjaarsnacht lag over Oslo. Door de olmen van de stille St. Olafsgade voer de vochtige lentewind. Van de verre haven klonk af en toe het dreunende loeien van de misthoorn. Een ge deelte van de straatlantaarns was al uit. Uit enkele Vervolg op bladz. 19

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 17