m CM lI ONS ZEELAND A's we Zondag, Maandag, Dinsdag het Rembrandt- plein passeerden, zagen we altijd weer drommen men- schen bij het standbeeld staan, turend en wijzend naar den grond, waar niets te zien viel. Hoe eigenaardig is dit toch in den mensch, het a'lijd weer willen zien van een onheilsplek Wat hopen ze te zien Bloed Omwoelde aarde Ik en weet het niet, maar 't treft me altijd weer, dien hang naar het sensationeele. Nu staan de couranten vol (als u dit leest, wordt er al niet meer over geschreven, we leven zoo snel!) van herinneringen aan Jean Louis en ook aan Jenny Gilliams. En vandaag loopt heel Amsterdam uit om de uit vaart te zien van den geliefden en zijn vrouw, zooals ze gaan zullen door de stad heen. De muziek zal droef opklinken en de slippendragers zullen herkend worden en de kransen en bloemtuilen zullen ontelbaar zijn en Amsterdam zal tranen plen gen om die daar weggebracht worden, door vele, vele vrienden en bewonderaars. Maar gisteren werd zonder eenig uiter'ijk vertoon weggebracht Tjakko Kuiper, den man, die raak door het hart schoot, pang pang pang Pisuisse, Jennny en toen zichzelf. Drie moorden heeft hij op z'n geweten en met den laatsten heeft hij zn eigen jonge leven afgesneden. En hij is toch óók een moeders kind Arme moeder Kuiper Ik heb aan u gedacht, toen ik las, dat uw jongen begraven was. 't Is uw jongen en mischien weet u alleen wat er vooraf is gegaan aan dit vreeselijk gebeuren. Wellicht hebt u al maanden tevoren op het verwrongen gelaat van uw kind het leed en de haat gelezen, die in hem woe'den. De strijd, de drang, om te komen tot dit vreeselijke. We worden een wereldstad en daarmee gaat ge paard, véél leed, veel zondig gebeuren. Moeder Kuiper, ook is mijn hart begaan met u. E. B. B. flPKH,/ 30 November. Onze predikant op visite gehad. Hij was zeer klaagzaam. Er werd teveel beslag gelegd op zijn vrijen tijd, door gemeentenaren, die meer om een praatje, dan om zijn hulp verlegen waren. Hij wist geen raad. 'n Nijdigen hond aanschaffen leek hem tegen den goeden vorm een vergadering voorwenden vond hij oneerlijk de dienstbode laten verzekeren, dat er iemand is, zou een poging beteekenen om dat meisje nog beter te leeren jokken en feitelijk een goedkeuring dezer ondeugd zijn. Het eenigste wat er overschoot, zou een gekruide verwensching zijn doch dit is in fragranten strijd met de christelijke beginselen. „Als de vrouw maar flink is," brieschte Liesbeth. Inderdaad Voor mij bestaan des dominees moei lijkheden niet. Kwam vanavond te laat op de vergadering van W. I. K. De regent van Cheribon is overleden en ik had thuis ziin naam moeten voorlezen uit de krant. Dinsdag 6 December vierde het echtpaar De LaatGoeree te Kloetinge hun 50-jarige bruiloft. 1 December. Vandaag bezoek gehad van mijn neef Felix Bladergroen. Dat is het literaire genie onzer familie en van zijn roem straalt veel op ons af. Toen de redactie van de „Nieuwe Gids" gezamenlijk de griep had, heeft er eens een schets van hem in dat tijdschrift gestaan. Van dien datum af, dateert zijn vermaardheid. Tegenwoordig schrijft hij niet meer heeft het veel te druk. Zit in alle huldigings- en eere comité s, die er voor levende en doode artisten wor den opgericht. Momenteel werkt hij als 'n paard in de commissie, die zich ten doel stelt om Heyermans „in de kou te zetten, zooals de vakterm voor het plaatsen van een standbeeld schijnt te wezen. Lies beth voelde veel voor dezen arbeid. Heyermans is voor haar geen vergetene. lederen keer, dat ze de visch te duur vindt, denkt ze aan hem. Neef was prachtige ervaringen rijk. 't Interessantste geval was Annie van Ees. Twee jaar had hij werk gehad, met het verzorgen van haar afscheid-tournee nu zij weer begonnen is met tooneelspel, zal men dit ook niet on opgemerkt voorbij laten gaan en dan moet er lang zamerhand gedacht worden aan haar laatste voorstel lingen want mevrouw Theo Mann, die daaraan pas met haar 70 ste jaar begon, was al in de tachtig, toen ze er eindelijk mee klaar was. Wybo 't huis ingestormd met de tijding, dat Alje- chin schaakkampioen 1927 is. De laatste maanden heb ben ze hem en Capablanca telkens wakker gemaakt onder den wedstrijd, opdat de overwinnaar nog iets aan zijn titel had. 2 December. Krimp van Duimen is weer hersteld van zijn val. Kleine wandeling met hem gemaakt, 's Jonge, 's jonge, wat loopt die maar slecht En t is net zooals Breeduitstra zegt wanneer je het op dien leeftijd nog niet kan, dan, leer je 't nooit. Krimp heeft tijdens zijn huisarrest de wereld-politiek bijgehouden. Er was groote beroering in Genève op de ontwape ningsconferentie geweest. Alle afgevaardigden zijn woest geworden op de Russische delegatie en alle buitenlandsche bladen, deelen in de verontwaardiging. „Hebben ze dan op grootere krijgstoerusting aange drongen? vroeg ik. „Wel neen," riep Krimp, „die onbeschaamde kerels drongen op ontwapening aan!" Ik was in mijn verbazing bijna ons café voorbij ge- loopen, maar Krimp greep me gelukkig. Ja! wel wan delt de mensch in raadselen. 3 December. Kleine oneenigheid thuis. Kolenhan delaar twee mud anthraciet gebracht den geheelen moi^m^mjjlenjkouden zolder met de keukenweeg-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13