3 ONS ZEELAND «■WHUWWW Hierboven een drietal toto's van den weg door den Caterspolder. In dit nummer kan men over den schandelijken vemeers- toestand daar ter plaatse lezen. Deze foto's behoeven geen nadere toelichting. week is de electrificatie. Evenals in de motorveerboot- kwestie, is ook in het electrilicatievraagstuk een zeer gunstige wending gekomen. Blijkens een voorstel aan Provinciale Staten zijn de moeilijkheden inzake elec- triciteit voor zoover de Noordgroep betreft, zoo goed als uit den weg geruimd, en zijn we wel ingelicht, dan is ook voor de midden-groep de oplossing ieder oogen- blik te wachten. Is dit even een gebeurtenis na een 10-jarige periode van sukkelen en mislukking? Voorgesteld wordt aan de Provinciale Staten om een bedrag ad 485.000.ter beschikking van de P. Z. E. M. te stellen voor de electrificatie van een deel der Noordgroep, te weten voor den aanleg van een hoogspanningskabel van Nieuw-Vossemeer over Sint. Philipsland en Anna-Jacoba-Polder naar Zijpe, van een bovengrondsche hoogspanningsleiding van Zijpe naar Brouwershaven en van bovengrondsche laagspan ningsnetten in de kommen der gemeenten en buurt schappen: Anna-Jacoba-Polder, Zijpe, Bruinisse, Oos- terland, Sirjansland, Nieuwerkerk, Capelle, Ouwer- kerk, Dreischor, Schuddebeurs, Noordgouwe, Zonne- maire en Brouwershaven. Ged. Staten zijn van meening dat het aanbeveling verdient, de door den Raad van Bestuur uitgesproken electrificatie-gedachte zoo spoedig mogelijk tot reali teit te brengen, waartoe, naar den stand van zaken van dit oogenblik, nog slechts de medewerking der Staten wordt vereischt; de betrokken gemeentebestu ren hebben nagenoeg alle de hunne toegezegd, zooals de Kaad van Bestuur bericht. Men ziet het: We staan aan den vooravond van een belangrijke gebeurtenis, de Noordgroep zal zonder kijf binnen afzienbaren tijd in een zee van electrisch licht baden. Dit voorstel naar aanleiding van een gelijk luidend verzoek van de P.Z.E.M, is van groote waarde uit meer dan een oogpunt. We bedoelen: het is vooral ook zoo belangrijk, omdat het getuigt van een alge- heele wijziging in de oude, weinig te waardeeren tak- tiek van het provinciale electriciteits-lichaam. Voor het eerst is gebroken met het bekende systeem: ,,Wij wenschen dit, onze wil is wet"; voor het eerst is de weinig soepele ambtenaarlijke lijn vervangen door practisch koopmanschap. Wat toch schrijft de Raad van Bestuur in een toelichting aan Ged. Staten? Niets minder dan het navolgende: ,,Men is afgestapt van het idéé, dat men niet behoefde te vragen naar de geneigd heid der bevolking om stroom af te nemen, maar dat men, gedachtig aan het spreekwoord, dat de eetlust onder het eten wel komt, althans de kommen der ge meenten kan electrificeeren."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3