GEBRi BOER, BBRBRRRRRRRRRRHBBRBH MEDEDEELING HHHHHHHHMHMHHHRHHHHH ONS ZEELAND heeft indertijd, toen men hem naar de oorzaak vroeg van den dood des kroonprins, geantwoord ,,Mijn zoon Absalon, Bezocht nooit 'n kapsalon." Breeduitstra had natuurlijk schik in dien klassen strijd aan de groene tafel, hoewel hij niet kon begrij pen, dat een socialist, tegenstander van ex-minister Colijn, op zijn beurt, den Gulden ging beschermen. 9 December. Van het Oudheidkundig Museum hing de vlak half top. Dacht eerst dat er, net als voor twee jaar, een regiment motten in de af deeling manu facturen had huisgehouden, maar 't bleek veel erger. De concierge vertelde me, met door tranen verstikte stem het drama. Eenige maanden geleden, had de Canadeesche geleerde Davidson Black, die met de wichelroede werkt, op een van zijn onderzoekingstoch ten, 15 mijl ten Westen van Peking, een fossielen hol len paardekies uit het ijsco-tij dperk gevonden. Door geheel de wetenschappelijke wereld is dit heugelijk feit gevierd en men dacht reeds aan een kiesche huldi ging van den vorscher, toen heden het bericht kwam der vermissing van den heer Black. Vermoed wordt, dat hij het leven liet in handen van Chineesche roovers en men vreest, dat de kies ook weer verloren is. 10 December. In Engeland vindt men telkens on- gefrankeerde adders in de brievenbussen en als dan de dienstdoende beambten haar afstempelen willen met strafport, worden ze gebeten. Breeduitstra beweerde, dat de minister van Waterstaat in ons land, om alle ongelukken te voorkomen, eenige fakirs afgehuurd heeft, om de postmannen een cursus in het slangen- bezweren te geven. Postdirecteur wist echter van niets; hij wist wel, dat hij woedend was over de nieuwe tariefsverlaging. Ik probeerde hem te troosten, met de voorspelling, dat de verminderde opbrengst te niet ge daan zal worden door drukker verkeer. Hij beet me bijna dat laatste wekte juist zijn ontstemming op. 11 December. Ben bijna door 'n woesten automo bilist aangereden. Riep nijdig, dat hij beter met 'n kinderwagen kon rijden. Brutale rekel schreeuwde terug ,,En dan jij erin, hé!" 12 December. We zijn van slager veranderd. De man werd dan ook al te onhandelbaar. Toen Sientje vandaag om anderhalf ons biefstuk bij hem kwam, wilde hij niet eens even met het hakmes op zijn duim slaan, om Jossie, die wat huilerig was, aan 't lachen te krij gen. We willen geen vleesch meer van hem hebben. 13 December. We zijn vandaag in een glasverzeke- ring gegaan, want je hoort er tegenwoordig nog al eens van, dat koekbakkers hun producten met verschilverde spiegelruiten verfraaien. Op soos leuke boel. Majoor Heetemelk was razend vroolijk, omdat generaal Snij ders een koninklijke wraak had genomen op de ver metele onderofficierenvereeniging ,,Ons Belang", die het had durven bestaan om een opper-officier een schilderij aan te bieden. De generaal had het aan vaard, om het onmiddellijk aan de vereeniging terug te geven als tegengeschenk. Paf stonden ze en ze moes ten zich nog dankbaar toonen. Heb gevraagd wat het doek voorstelde. Breeduitstra zei van een stilleven met strooppotten, Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. Belofte maakt schuld. Natuurlijk. En daarom volgt hier eindelijk een definitieve mededeeling over onze nieuwe prijsvraag, die door technische moeilijkheden langer in portefeuille moest blijven dan we destijds gehoopt hadden. Thans zijn we zoover gereed, dat met onze interessante ,,Zeeuwsche Gebouwen-Prijs vraag" in het volgende nummer een aanvang kan wor den gemaakt. Aan het verlangen van onze vele puzzle-grage abonné's wordt dus over 8 dagen tegemoet gekomen. Moeten we nog herinneren aan de prijzen, welke voor de goede oplossers te wachten liggen? Laten we slechts melding maken van de Ideal Naaimachine uit de magazijnen der Firma Gebr. Kaan te Middelburg, van een verzilverd klokje, van een waardevollen vul penhouder. Totaal stellen we vijftig prijzen beschik baar. En deze zijn alle wel zoodanig, dat men zich gaarne enkele uren in de prijsvraag verdiepen zal. Nu we toch aan de ,,mededeelingen" bezig zijn, ves tigen we ook de aandacht op de jongste verbetering van ons blad, nadat we een teekenaar aan „Ons Zee land" verbonden. Onze abonné's zullen zijn eerste pennevruchten met genoegen bekeken hebben. Mogen we verklappen dat deze verbetering verband houdt met de groote toename van abonné's gedurende de laatste maanden. Hoe meer Zeeland-lezers, hoe waardevoller de inhoud van „Ons Zeeland" worden kan. En daar 't abonnementen-aantal nog steeds groeiende is, zijn we met groot optimisme jegens den inhoud van „Ons Zeeland" vervuld. Zeggen is goed, maar doen is beter. Met zeggen alleen is het niet te doen. OKAIJ0 VLAAflO^ Tokay*" UNGAR^"1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 14