Utrechtsche Hypotheekbank 4Pandbrieven a 9972°/» GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland in stukken van f 1000.-, f500.- en f 100.= TWEEDE JAARGANG No. 51 17 DECEMBER 1927 Uitgave en druk van G. W, den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Beleefd verzoeken wij onze nieuwe abonné's, welke zich met ingang van 1 November abonneerden, het abonne mentsgeld over de maanden November en December, ten bedrage van f 0.80, op onze Postrekening 74988 te willen storten of per postwissel over te maken. Voor abonnementen, ingaande 1 December, zien we gaarne het abonnementsgeld over de maand December, a f 0.40, tegemoet. Zeeland's proeftuin jubileert de ontwikkeling der jeugd in gevaar een verheugende verbetering voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Destijds heeft „Interviewer" na een onderhoud met den heer H, A. Hanken. directeur van den Wilhel- minapolder te Wilhelminadorp, in ons blad al eens gewezen op het bestaan en het nut van Zeeland's proef tuin, die mede door den heer Hanken in het leven ge roepen werd. Deze proeftuin nu bestaat thans een kwart eeuw, en ter gelegenheid van dit jubileum heeft een brochure het licht gezien, waarin tal van interes sante gegevens omtrent deze eenige Zeeuwsche instel ling zijn verwerkt. Zeer terecht opent het boekwerkje met het portret van den man, die voor het welslagen van den proeftuin in hoofdzaak verantwoordelijk gesteld mag worden. De forsche beeltenis van den heer Hanken is de beste inleiding tot deze jubileum-lectuur, welke men zich kan denken. Alleen begrijpen we niet UTRECHT Pandbrieven f 45.000.000. De Bank stelt beschikbaar De Directie Mr A. j S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG hoe de samenstellers er in geslaagd zijn dezen voor ieder op hem gericht fototoestel zoo bevreesden polder directeur voor de lens te krijgen! Vijf en twintig jaren geleden stond de tuinbouw in onze provincie nog in de baby-schoenen, en toen reeds begrepen enkele heldere Bevelandsche koppen, dat voor de verdere ontwikkeling meer noodig was dan theoretische propaganda. Men besloot tot den aanleg van een proeftuin, die een voorbeeld moest geven hoe in 't klein de fruitteelt zeer goed rendabel kan worden uitgeoefend, en die benut zou kunnen worden voor demonstraties, voor 't nemen van proeven en voor 't zoeken naar goede Zeeuwsche rassen. Het laatste stelde aan de menschen van den proeftuin zeer zware eischen, men zocht in den aanvang vrijwel in 't wilde weg, lang zamerhand kwam er systeem in de proefnemingen en eindelijk kwamen de resultaten. Men weet thans dat een dertiental peren-, een zestal appelen- en een acht tal pruimensoorten zeer geschikt in Zeeland geteeld kunnen worden. Dit is vlug neergeschreven, maar hoe-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1