«VfUMFSirWiH mm1) EN P0EDEL5 3—II LI 5ICRAAD IN ÜVx/Ml)l§j tBiNrien icdcr.5 b S De Orgeldraaier OJ^MUPARtt 58 VLI55INGeKr Is 't 'n Ventje ONS ZEELAND 7 dat een juffrouw uit Rd'and-Bath terecht moest staan wegens bovenmatige zindelijkheid der door haar verkochte melk. Veertig procent van het witte vocht bleek water. Deze wasscherij zal haar 400 gulden boete of 3 maanden brommen kosten, dat de rijkspolitie twee mannen aanhield, die voor de verleidelijke kwaliteiten van de uien eens land bouwers waren bezweken, en het spelletje „Pak je weg of ik neem je" hadden gespeeld. dat morgen het 25-jarig bestaan van de stoom tramwegmaatschappij Hulst-Walsoorden gevierd wordt. dat de Middelburgsche po'itie de hand legde op twee personen, betrokken bij diefstal van een aan tal mollenvellen. dat een Heinkenszandsche hond tijdens afwezig heid der bewoners een stoof om liep en daardoor brand veroorzaakte. dat in Vlissingen nog veel krotwoningen staan, die men evenwel door de taktiek der eigenaars niet onbewoonbaar kan verklaren. dat in die stad, vo'gens enkele raadsleden, schoolgaande kinderen onrustbarend veel rooken en. bioscopen. dat in de hoofdstad een kanarievogel- en post- duivententoonstelling gehouden is. - dat de Vlissingsche gemeenteraadsleden 63/4 uur aan algemeere beschouwingen deden, in hoofdzaak over de verdeeling der wethouderszetels na de jongste ver kiezing. dat in de Scheldestad dit jaar de belasting wel weer verhoogd zal moeten worden, dat de ijsclub te St. Anna'and veel van den winter verwacht. Het ijsterrein is er reeds in orde gebracht. dat Vlissingen de vorige week met leedwezen afscheid nam van Dr. C. A. Duyvis, die na een 37- jarigen medischen arbeid van zijn rust gaat genieten. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Hij duwt zijn wrakke speeldoos langs de straten, over het stil verweer der hobbelige keien en ziet, hoe alle kind'ren, uitgelaten, zich rond zijn jammerkast tot bonte paren rijen. Het draait en zweet, en het orgel, het orgel klawettert zijn deun, met rochelenden gorgel. Vaal en verkleurd, zijn rafelhoed vol gaten, draait d' oude orgelman zijn zielloos mechaniek. Een vischwijf heeft haar manden neergelaten en wiegt haar schonkig lijf behaaglijk op 't muziek Hij draait en zweet, en het orgel, het orgel klawettert zijn deun, met rochelenden gorgel. ZELANDUS. 't Moet maar insiaan Zeeland heeft eensklaps een slagzin Een vol populariteit spoedig wordt ie een obsessie, waar men niet van wordt bevrijd. Is 't 'n ventje declameert de doorsnee-jongen-van-de-straat, Is 't 'n ventje hoort men roepen, als men wat te haastig gaat. Raakt men in een cakewalk-houding op het schuddend trambalcon, staat men in 't publiek soms even in 't verkleinwoord van de zon, steeds ziet men, hoe op de lippen van 't publiek nog te beleefd om het voluit uit te spreken 't slagwoord Is 't 'n ventje zweeft. Allerhande variaties componeert men op dat woord. Is 't 'n ditje - Is 't 'n datje wordt geregeld aangehoord. Is 't 'n stepje vraagt de dame, die ge zulk een dans offreert Is 't 'n kindje vraagt uw vriend u, als een mooie vrouw passeert. Is 't 'n preekje zucht de zeeloods, als het bedsermoen verstomt, Is 't 'n bootje denkt de zeeman, als de Ferry binnenkomt.... Is 't 'n Treffer Is 't 'n Poedel vraagt de lezer mij misschien. Zet de oogen maar eens open, en u zult het zelve zien WILLEM TELL II. Is lichaamsbeweging minder sjiek wanneer zij tevens nuttig is De vrouw, die met halters traint is „mon dain" zij, die haar spieren oefent met mattenklop pen en bedden opmaken, wordt uitgelachen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7