Hollandsche Commissie Bank H. W. LOCHNER Co. AMSTERDAM verstrekt gelden op 1ste en 2de Hypotheek zonder borg, ook op de 3de Hypotheek, doch alleen met solide borgèn. Gelden ter leen van f 50.- tot f 200.- zonder borg. Hoogere bedragen, alleen met solide borgen. RENTE 5 a 6 pCt. Voorwaarden billijk. Inlichtingen kosteloos. Solide Agenten gevraagd. Voor onze Gebouwen-Prijsvraag stellen we onderstaande 40 prachtige prijzen beschikbaar ONS ZEELAND heelcmaal niet. Al meer dan een uur zat 'le. nu met Ben te praten en ze had het blijkbaar uitstekend naar haar zin. Telkens schaterde zij van het lachen en keken haar oogen Ben verliefd aan. O, nu pas door zag ze haar. Ans trachtte Ben voor zichzelf te ver overen, had haar, Elly, natuurlijk bij hem zwart ge maakt. En onder het mom van vriendschap had ze intusschen Elly in slaap weten te sussen. Bah, 't was alles even naar. Ze haatte al die menschen hier, ze haatte Ben, Ans, zichzelf! Iemand speelde piano, een mooi Kerstlied, dat haar nog treuriger maakte en haar de tranen in de oogen deed komen. Ze had zich zooveel van dezen avond voorgesteld en hoe bitter viel hij haar tegen. Niemand scheen zich om haar te bekommeren. Haar ouders waren in gesprek met de familie ter Hooge, de jonge meisjes speelden piano of zongen de Kerstliederen mee, slechts een enkele maal, bij het ronddienen der dampende oliebollen ook een traditie -richtte men het woord tot haar, maar hij, waar ze alles van verwacht had, had alleen oog voor Ans Zie, nu begon men met het uitdeelen der verras singen. Op alle pakjes waren de namen der geluk kigen geplaatst en Ben was aangewezen om ieder het voor hem of haar bestemde cadeautje te overhandigen. Voor haar, Elly, was de aardigheid er af. Wat kon het haar schelen, of haar moeder haar een prachtig, nieuw boek had toegedacht, of één der anderen een luxe handtaschje of een doos bonbons voor haar had den gekocht, nu Ben haar vergeten had, een ander boven haar verkoos. Naast Ans staande hield Ben eerst een korte toe spraak. Dat het hem genoegen deed, dat ze hem voor de uitdeeling der cadeaux hadden aangewezen, daar dit hem in de gelegenheid stelde de aanwezigen op een kleine verrassing voor te bereiden. Dat hij op het kantoor, waar hij werkzaam was, met 1 Januari a.s. verbetering van positie had verkregen en dat de goede vooruitzichten hem hadden doen besluiten het meisje, dat hij liefhad, ten huwelijk te vragen. Hij had dit op een origineele wijze gedaan. In het voor haar bestemde pakje had hij namelijk een verlovingsring ingesloten en hij hoopte, dat die hem niet zou worden terug gegeven. Het ïachje, dat die laatste woorden vergezelde en waarmee hij Ans in het stralende ge zichtje keek, sprak voor Elly boekdeelen. Hoe ver langde zij naar het einde van dezen avond, die voor haar een kwelling was. Werktuigelijk nam ze de pakjes aan, die Ben haar met een strak gelaat aanreikte. En even werktuiglijk opende zij ze. Precies, wat ze gedacht had: een boek, een handtaschje, een zijden pochette. Maar wat was er in dit kleine pakje? Zenuwachtig opende zij het doosje, waarvan haar haastige handen het papier hadden afgescheurd. B eek, niet begrijpend, hield ze een gladde ring in de hand....\ Dan zochten haar verbijsterde blikken Ben, die langzaam op haar toe trad. En ze liet zich geduldig den ring uit de hand nemen en aan haar vinger schuiven. Tranen, ditmaal echter van geluk, stroomden langs haar wangen. Zacht had Ben zijn arm om haar heen geslagen en willoos vleide zij zich tegen hem aan. „Stemt mijn kleine meisje nu toe?" hoorde ze Ben's stem in haar oor. En toen ze hem door haar tranen heen toelachte, vervolgde hij: „Een klein lesje had je wel verdiend, en daarom hebben Ans en ik een beetje comedie gespeeld. Want ik was van alles volkomen op de hoogte. Ans had me in haar brieven van jouw gemoedstoestand verteld, vandaar dat ik zoo brutaal was om het grapje met dien ring uit te halen. Kan m'n kleine vrouwtje me vergeven?" Haar innige handdruk was voor hem een voldoende antwoord. En toen even later alle aanwezigen het jonge paar toedronken, kwam Elly tot de conclusie, dat deze Kerstavond toch nog niet zoo kwaad was geweest 1. Een Ideal V. S. III verzinkbare Naaimachine. Eenige importeurs Firma Gebrs. Kaan te Middelburg. 2. Een verzilverd klokje. 3. Een prima vulpenhouder. 4 en 5, Een paar etsen of teekeningen. 6 t/m 10. Enkele stukken aardewerk van den bekenden Vlaamschen pottebakker Aubry. 11 t/m 15. 5 Boekwerken „Wind op de Molens" door Ant. Thiry. 16 t/m 20. 5 Boekwerken „Zuud-Bevelandsch Lief en Leed" deur D. A. Poldermans. 21 t/m 25. 5 Boekwerken „Op en om den Noordzee-Boulevard". Schetsen van den waterkant door L. A. Stofkoper. 25 t/m 40. 15 x 2 mappen „Oud-Hollandsch Batavopost", gratis bedrukt met naam en adres, uit de bekende pa pierfabrieken der Firma van Gelder Zonen te Amsterdam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 18