..PERCJiH Houdt vost aan het beste! Voor onze Gebouwen-Prijsvraag stellen we onderstaande 40 prachtige prijzen beschikbaar ONS ZEELAND Een foto van den Achterweg in Wemeldinge, nadat de sneeuw zich in het landschap had vastgezet. denkt hij boosaardig. Maar een diepe verslagenheid om den mislukten avond jaagt alle andere gedachten op de vlucht. De portier, die op een sigaret hoopt, brengt Jan zijn onderdanigsten groet. Zijn verwachting wordt niet beschaamd. De sigaret snelt naar hem toe. En Jan's veerkracht komt als bij tooverslag terug. Dan begint hij weer te ijsbeeren. Maar opeens wordt hij bij den arm gegrepen. Verrast draait hij zich om. Annie! Zijn oogen schieten vol tranen. Breng je me thuis?" vleit ze. Nu is alles weer goed. In de garde-robe ziet hij met een gelukkigen lach toe, hoe zij zich met moeite in haar wantel wringt. Alle galanterie is hem vreemd. Hij heeft enkel maar zijn goedig jongenshart en dat is niet zichtbaar onder de smoking Gearmd gaan ze weg. De portier buig-groet. Bij haar huis gekomen, wil Jan haar meetrekken, een zijstraatje in. Maar ze houdt hem tegen. Waarop dee-je zoo gek, vanavond?" vraagt ze. ,,'k Had geen centen," bekent hij, zeker van haar liefde, Weer een stortbad. „Geen centen? Een jongen in smauking, zonder centen!" hoonlacht ze dan. Ze rukt zich los uit zijn liefkoozenden arm en ver dwijnt in huis. XXX Jan is murw geslagen. Met de handen in zijn zak ken, het hoofd voorovergebogen, sjokt hij als een ouwe man naar huis. In den spiegel durft hij niet meer kijken. Vlug ont kleedt hij zich en stapt in bed. 't Is koud. De tocht gluipt door de reten van de deur en de regen sijpelt door het dak. De dekens zijn nat. Maar wat geeft dat Z'n smauking is in veiligheid; rust hoog en droog in de beschutting van den ouden, versleten koffer. LIKDOORNZALF bet beste middel Itkdoopne. C Taalt nooit A 50 ct PEP DOOSJE 513 AlE DÉOGISTEN^ 1. Een Ideal V. S. III verziokbare Naaimachine. Eenige importeurs Firma Gebrs. Kaan te Middelburg. 2. Een verzilverd klokje. 3. Een prima vulpenhouder. 4 en 5. Een paar etsen of teekeningen. 6 t/m 10. Enkele stukken aardewerk van den bekenden Vlaamschen pottebakker Aubry. 11 t/m 15. 5 Boekwerken „Wind op de Molens" door Ant. Thiry. 16 t/m 20. 5 Boekwerken „Zuud-Bevelandsch Lief en Leed" deur D. A. Poldermans. 21 t/m 25. 5 Boekwerken „Op en om den Noordzee-Boulevard". Schetsen van den waterkant door L. A. Stofkoper. 25 t/m 40. 15x2 mappen „Oud-Hollandsch Batavopost", gratis bedrukt met naam en adres, uit de bekende pa pierfabrieken der Firma van Gelder Zonen te Amsterdam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 18