ONS ZEELAND X 2 Op het bal van de Zeevaartschool te Vliss'ng'en maakte onze fotograaf bovenstaande aardige opname, van een vroolijk groepje, dat de Flat-charleston propageert. Zeker met aandacht de artikelen over den modernen dans in „Ons Zeeland" gelezen. voorstel om een belangrijke wijziging te brengen in den geneeskundigen dienst van het Gasthuis. Zeer langdurig heeft de raad over deze kwestie van ge dachten gewisseld, en het eindresultaat was, dat het voorstel onder den hamer van den voorzitter door ging. Besloten werd de betrekking van geneeskundige, uitsluitend belast met den dienst in een of meer der gestichten op te heffen en met het bestuur der Gods huizen eene overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente eene minimum-aantal veipleegdagen garan deert tegen een bepaald tarief eene regeling wordt getroffen voor het geval dat het sub 1 vermelde mi nimum niet bereikt wordt, de gemeente het recht heeft door een controleerenden geneeskundige in het Gast huis de behandeling en verpleging van alle voor haar rekening en die van het Burgerlijk Armbestuur opge nomen patiënten te doen volgen. Door het bestuur der Godshuizen zullen een spe cialist-internist en een specialist-chirurg benoemd wor den, onder goedkeuring van burg. en weth. en voor den duur van het contract. De regeling van rechts positie en salaris heeft ook plaats onder goedkeuring van B. en W. De Goessche gemeenteraad heeft in zijn zitting vóór Kerstmis o. a. de gemeentebegrooting behandeld en goedgekeurd. De laatste vergadering van 1927 zou tot velerlei opmerkingen aanleiding kunnen geven, doch we willen ons slechts bepalen tot het meest mar kante der bijeenkomst de voorstellen der finantieele commissie en de wijze waarop de raad deze voorstellen ,,af deed". De voorzitter der bedoelde commissie dan wees er op, dat de gemeente in 1928 voor een tekort van circa 4000.zou komen te staan. Bezuiniging werd dus in overweging gegeven. O, a. werd voorgesteld voor taan de ambtenaren in gemeentedienst 5 pCt. voor hun pensioen te laten storten. Na mededeeling van dit voorstel wees de commissie op de noodzaak van be lastingvermindering, o. m. voor de groote gezinnen. Oppervlakkig beoordeeld leek het rapport der finan tieele heeren heel wat. Een der leden van den V.B., de heer Van Bommel van Vloten, vroeger zelf lid der commissie, deed gedurende de begrootings-vergadering evenwel anders zien. Hij zei niet meer of minder, dan dat het rapport van groote oppervlakkigheid getuigde, en gaf te kennen, dat de finantieele commissie niet van den finantieelen toestand der gemeente op de hoogte was. Spreker becijferde, dat het tekort niet 4000.doch ruim 14000.zou bedragen. Hij wees op het tegenstrijdige der voorstellen van de com missie die bezuiniging wilde en tegelijk de onkosten vermeerderde door belastingverlaging, In een scherp omlijnd betoog wees de heer Van Bommel van Vloten op de taktiek, die de gemeente zou moeten volgen om het finantieele evenwicht te bewaren. ,,De belasting moet verhoogd worden," zei hij. De finantieele com missie trachtte zich uit haar benarde positie te redden, doch dit gelukte niet. Met een overgroote meerderheid stelde de raad den heer Van Bommel van Vloten in het gelijk. Met 10 tegen 3 stemmen werd besloten tot belastingverhooging. Zelden hebben we een commissie uit den raad zóó in het zonnetje zien zetten, als hier het geval is Onze teekenaar heeft in het vorige nummer de ge vorderde poging der P.Z.E.M. om de Midden- en Noordgroep van Zeeland van electriciteit te voorzien, in beeld gebracht. Voor hen die geregeld de „Zeeuw- sche Week" volgden, behoefde zijn plaat weinig toe lichting. Intusschen is er omtrent de plannen van de P.Z.E.M. weer een en ander bekend geworden, dat ter kennis van de belangstellende toeschouwers van het lecerifi- catie-spel moet worden gebracht. Ged, Staten hebben aan de Prov. Staten een schrij ven van het bestuur der P.Z.E.M. overgelegd, waaruit blijkt dat dit lichaam het nog steeds niet eens is, wie mettertijd de middengroep van onze provincie van electrisch licht zal voorzien. Van het idee eener eigen centrale is reeds afgestapt, doch de P.Z.E.M, wankelt nog tusschen de lichtbronnen van Noord-Brabant en van de „Société anonyme des tramways a vapeur Fles- singue-Middelbourg et extensions", welke laatste de centrale te Vlissingen in eigendom heeft. De Vlissing- sche centrale heeft reeds eerder de aandacht van de P.Z.E.M. gehad, een tijd lang hoorde men er niets meer van en thans blijkt dat het spreekwoord on revient toujours a ses premiers amours" ook in de we reld van de electrische lamp opgeld doet. De P.Z.E.M. heeft de genoemde N.V. zelfs reeds een bod van rond

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2