DE SCHELDE-ZENDER 3 1 ONS ZEELAND In 't oesterbedrijf is de vorst geen welkome gast De oesterputten vriezen dicht en voor het leven der oesters moet men luchttoevoer verstrekken. Dus worden overal bijten gehakt. 2 millioen gedaan, doch vooralsnog wordt dit door be langhebbenden te weinig geacht. Of ten slotte een vergelijk zal worden getroffen, moet worden afge wacht. Een erg voorname factor in de electrificatie- geschiedenis vormt dit onderdeel o. i. echter niet. Hoofdzaak blijft het ernstige trachten der P.Z.E.M. naar een oplossing. Die ernst mag ook weer afgeleid worden uit hetgeen bekend is geworden van de kwes tie met de M.A.B.E.G., welke kwestie de electrificatie van de middengroep langen tijd in den weg stond. Men kent de misère, die tot in den treure behandeld is geworden Intusschen is aan deze puzzle der gasfabrieken, welke eigendom zijn van de „M.A.B.E.G.", gewelkt. De P.Z.E.M. schrijft hierover ,,Door de loyale medewerking van het gemeente bestuur van Goes is men er toe kunnen komen, aan de gemeenten Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde, Yeiseke en Wemeldinge voor te stellen het gas engros van Goes te koopen, dat dan voor uitbrei ding van haar fabriek en persleidingen voor den aan voer zal zorg dragen. Alleen voor Wemeldinge zal wellicht deze regeling moeilijkheden kunnen opleve ren. Natuurlijk zal de M.A.B.E.G. moeten medewerken en deze haar gasfabrieken moeten sluiten, maar zij zal verder afstand moeten doen van de loopende pacht- contracten en het voor hare rekening nemen der tot dusver geleden verliezen, maar ook, teneinde speciaal de exploitatie der bedrijven niet te bezwaarlijk te ma ken, aan de combinatie Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde een bedrag van 36.000.moeten uitbeta len. Gelet op de verliezen, die de exploitatie thans telken jare voor de M.A.B.E.G. oplevert, lijkt dit aller minst overdreven." Aldus de raad van bestuur van de P.Z.E.M, Nu is het slechts zaak, of de M.A.B.E.G. er evenzoo over denkt, en of ze deze voorwaarden aannemelijker acht dan de jaarlijksche verliezen. Zoo ja, dan zijn we weer een stapje verder in de richting. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat in St. Maartensdijk en omliggende gemeen ten den laatsten tijd enkele gevallen van typhus ge constateerd werden. dat de burgemeester van Goes den gemeente raad voor behandeling van de begrooting in touw riep, toen ieder goed mensch zich ter kerstvacantie op maakte. dat de Midde^urgsche schilders-patroons ver toornd zijn over enkele uitlatingen van raadsleden, verband houdend met de prijzen van schilderwerk. dat verschillende boomen in Aardenburg, in zonderheid die, staande langs de Heerendreef, wel licht van verontwaardiging over de plotselinge felle kou, de vorige week barstten. dat Ged. Staten geen sympathie koesteren je gens het personeel der provinciale booten, dat zich nog wel eens de hand wil laten drukken door passa giers, welke de gunstige uitwerking van een fooitje beseffen. dat de veldwachter N. Kieviet te Arnemuiden 5 Januari a.s. een kwart eeuw op naleving der wet zal hebben toegezien. dat onder de Domburgsche vereenigingen een plan circuleert hetwelk tot een eigen vereenigings- lokaal wil leiden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3