SPORTPRAATJE 1928 GROOT-ROTTERDAM Juist in verband met de a.S. Olympische Spelen Wedstrijden in het schoourijden te Hoogezand. Hoewel onze Noordelijke landgenooten over 't algemeen meer voelen voor snel- IS tijdens het jaar 1927 bijzonder veel aandacht held op de schaats, vergeet men ook de bewonderaars der elegance niet. Aardig moment uit den wedstrijd voor paren. IJssport. Tijdens de wedstrijden van den K.N.S.B. te Naarden. Overzicht van de Hiernaast rechts: Kunstrijders op de wedstrijden van den K.N.S.B. Twee vergevorderden. Wedstrijden in het schoonrijden te Naarden, uitgeschreven door den K. N. S. B. Een aardig paar. geschonken aan de ver schillende belangrijke sportgebeurtenissen. Wij Hollanders kunnen te vreden zijn. Nederland zal straks niet alleen worden genoemd als het land waar de IXe Olym piade werd gehouden, doch ook zijn deelne mers zullen tot ver over de grenzen van zich doen spreken. Het voetballooze tijd perk breidt zich uit. Ook de eerste dag van het nieuwe jaar heeft de Hollandsche harten met zijn sneeuw en ijs weer sneller doen kloppen. Dt schaatsenvreugde werd weliswaar min of meer getemperd door de niet bepaald schit terende substantie van het ijs, doch onze tweede winter heeft toch weer ontelbare aanbidders van Thialf in actie gebracht. Het laat zich aanzien, dat koning „voetbal" voorloopig uit onze lage landen ver bannen zal blijven. In voetballerskringen zal men hierover wel niet zoó heel best te spreken zijn. Wel is overal reeds zoo ongeveer de helft van het programma afgewerkt, doch, wanneer men de kampioens-, promotie- en degradatiewedstrijden op de gewone wijze wil doen plaats vinden, komen we toch reeds in het gedrang. In elk geval dienen nog diverse oefenwedstrijden te worden gespeeld voor het Olympisch tournooi, dat eind Mei een aanvang neemt. Wel zou men b.v. als uiterste maatregel de kampioenscompetitie kunnen laten vervallen, doch de vereenigingen, die daarin worden betrokken, zullen hiervoor om der dubbeltjeswille zeker niet veel voelen. Wij geven onmiddellijk toe, dat de clubs in kwestie hierdoor danig zouden worden gedupeerd, doch tenslotte zal het vereenigingsbelang toch moeten wijken voor een zooveel belangrijker kwestie. De resultaten, welke tij dens het afgeloopen jaar door de Nederland- scne sportlieden werden behaald, stemmen tot tevredenheid en er zijn zelfs redenen om met optimisme het komende sportjaar bij uitnemend heid tegemoet te zien. Onze voetballers heb ben zich weer een plaats veroverd in de rij der vooraanstaande voetbal naties. Vooral tegen het einde van het seizoen 1926/27 was ons Ned. Elftal in prachtvorm. Het schitterende resul taat tegen de Engelsche profkampioenen ligt nog versch in ons geheugen. Hoewel het in de eerste wedstrijden van het nieu we seizoen niet meer zoo „gesmeerd" ging, mag toch met reden worden verondersteld, dat onze oranje-mannen straks een goed figuur zullen slaan in het groote Olympische Voetbaltournooi. Het zijn echter niet Sneeuwsporl in het buitenland. pIIppm nn7f vnpfhallprc Amerikaansche dames (met veel alleen onze voetoaiiers Ke|d) beoefenen te St. Moritz waarvan wij hopen, dat de ski-sport, straks de wereldpers hun lof zal verkondigen. Verschillende van onze athleten hebben onder kundige voorlichting van den coach Kreigsman mooie vorderingen gemaakt. De Rotterdammer v.d. Berge b.v. liep in Amsterdam de 100 M. in 10.5 sec., een prestatie, welke slechts wordt geëvenaard door de allerbeste korte-afstandloopers uit de wereld. Peters, de flinke Zwollenaar, houdt in zijn athleten- body ook nog een belofte voor de toekomst en zoo zijn er nog tnkelen meer. Last r>"t least komen we dan nog aan onze zwemsters. Zij vooral hebben zich in het afgeloopen jaar bijzonder onderscheiden. Diverse oude records moesten er aan gelooven, waarna de dames ten slotte de kroon op het werk hebben gezet door in Bologna beslag te leggen op eenige wereldkam pioenschappen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6