'yËÈtniï HULDE! GROOT-ROTTERDAM 1031 In aansluiting op onze voorpagina geven wij hierbij nog een toto van de aankomst van de „Athena** in de Lekhaven te Rotterdam. Weest welkom gij, die aan ons land De dapp're zonen zift. Met mannenmoi i en heldendurf Wierpt gij U in den strijd. Te redden mat te redden mei, Dat was Uw wil en mensch En onversaagd merktet gij ooort En reddet mensch na mensch. „Alhena"-mannen, hulde en dank! Wij drukken U de hand. Voor wat gij deedt, ginds op de zee, Vit naam oan 't Vaderland! N. J. A. nog geen voldongen feit was, begaf hij zich in afwachting van de tot standkoming der Auteurs wet, naar Schagen, waar hij zich benoemd zag als organist der Nederduitsch Hervormde Gemeente b'...evens tot directeur der Harmonie- en Zang- vereeniging „Euphonia". Toen in 1912 onze Auteurswet in werking trad, werd hem Rotterdam als standplaats door de Société aangewezen en kon hij hier ter stede zijn nieuwe functie aanvaarden. Het behoeft bijkans niet gezegd, dat daaraan vooral in den beginne groote moei lijkheden verbonden waren. Salomo's wijsheid en Jobs geduld bleken noodig om een behoorlijke or ganisatie te scheppen. Maar Jan van Tright was the right man in the right place. Door zijn tactvol optreden, zijn goede omgangsvormen, zijn juisten blik op het braak liggend terrein vol voetangels en klemmen, wist hij tal van euvelen en tegenkantingen te overwinnen. Telkens, wanneer we hem in ons druk stadsgewoel met veerkrachtigen tred en opgericht hoofd haastig zien voortschrijden, treft ons zijn nobel, goed-gesoigneerd uiter lijk, dat sterk denken doet aan den Pransch- man. Hij is een opge wekt, blijmoedig cau seur, die gaarne ver telt van zijn vele lot gevallen en ervaringen, opgedaan in vreemde gewesten. Wegens de steeds om vangrijker wordende werkzaamheden, welke de vertegenwoordiging der Société hem op legt, geeft Van Tright geen particuliere mu zieklessen meer. Hij treedt alleen nog op als leider der orkestklasse van het Conservatori um voor Muziek aan den Mauritsweg en als dirigent der R. O. V. Voorts fungeert hij herhaaldelijk als jury lid bij zang-,harmonie- en fanfarewedstrijden. Den 22stcn januari a.s. hoopt de heer B. v. d. Voort, voorman-ran- eerder bij de Ned. poorwegen te Fejjen- oord, zijn 25-jarig jubi leum bjj deze Maat schappij te vieren. We kennen hem als componist van de opera „Jean David", van het poème symphonique „Theseus", van twee balletten (t.w.„Bai- ka" en „/-es Amours de Pierrot") benevens van vele kleine werk jes voor harmonie en fanfare. Jan v. Tright is we gens bewezen diensten ter verbreiding van Fransche composities benoemd tot Officier d'Académie. Maandag j. 1. vierde het echtpaar Martinus Johannes Bredius en Clazina van der Waal, wonende Zwarte Paardenstraat 57, Rotterdam, zijn 55-jarig huwelijksfeest. Dl Postduivenvereeniging „De Reisduif" te Rotterdam hield kortelings een leden-tentoonstelling. Een foto van het bestuur. Zittend h links naar rechts: J. Zuiderdorp, secretaris; G. Rogy, 2e secretary R. Polderman, voorzitter; J. Maarsen, penningmeester. Een hoekje van de tentoonstelling van „De Reisduif" met de juryleden. Links de heer J. de Neef. rechts J. Riesmeyer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 23