Sport van Zondag GROOT-ROTTERDAM THengevolge van het feit, dat verschillende voetbal terreinen tijdens de afgeloopen week in den strijd tegen sneeuw, ijs en regen het onderspit hadden moeten delven, was het programma, dat afgewerkt kon worden, niet heel groot, doch wel zeer belangrijk, dienen we er onmiddellijk aan toe te voegen. Vooral in de afd. (1, de afdeeling waarin de Rot- terdamsche kampioens-candidaten huizen, hebben de weinige wedstrijden veel teekening gebrachtten opzichte van de bovenste plaats althans. Het moet nu al raar gaan, wil de kampioens titel weer niet aan den Dordtschen straatweg terecht komen. Door de mooie overwinning van Feijenoord op 't Gooi in Hilversum en de tamelijk onverwachte nederlaag van Sparta in Den Haag tegen H.V.V., is de situatie in de bovenste gelederen zeer over- zichtelijk geworden en zal zelfs de met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd Sparta-Feijen oord hier niet veel wijziging meer in kunnen bren gen. Zoodat deze ontmoeting dus wel een behoorlijk deel van haar belangrijkheid heeft ingeboet. Bij de match van den dag H.V.V.-Sparta in Den Haag is het misgeloopen. Deze ontmoeting dateert reeds uit den oertijd van de voetbalsport in Nederland en we herinneren ons talrijke wedstrijden tusschen deze beide tegenstanders, die lang niet matsch waren. Zondag hebben niet de spelers, doch vooral de scheidsrechter het te zwaar gehad, het geen voornamelijk was te danken aan den strafschop, welken Grootmeyer H.V.V. toekende, een straf, veel te zwaar naar de meening van de talrijke Rot terdammers. Enfin, 't geval kostte Sparta zooal niet de overwinning, dan toch zeker wel een gelijk spel, iets wat de rood-witte supporters natuurlijk nier zoo eenvoudig konden verwerken. Na afloop was het mis, want natuurlijk kwam de H.V.V.- aanhang toen ook in het geweer. En die gedraagt zich over 't algemeen op het sportterrein ook niet zoo welopgevoed als men van geel-zwart getinte Hagenaars zou mogen veronderstellen. In de andere afdeeling bewegen de Rotterdam- sche clubs zich in lagere regionen. Excelsior staat momenteel No. 8 en V.O.C. fungeert als hekken sluiter. Het gevaar voor Excelsior, zoo dit ten minste nog bestond, is door de overwinning op Hilversum geheel afgewend. Mede tengf volge hiervan, is V.O.C.'s positie nog weer wat bedenkelijker geworden. Ditmaal kregen de rood-zwarten zelf ook wederom een stevige 72 nederlaag te slikken van H.B.S., dat zeker niet zoo sterk is, dat V.O.C. er met dergelijke cijfers van had mrgen verliezen. Zoo zal dan de vreugde over een Rotterdamsch kampioenschap getemperd worden door het feit van V.O.C.'s degradati plaats. Dit beteekent echter nog geen degradeeren. Slaagt V.O.C. er dan tenslotte in zich in het voetbal-eldorado te handhaven, dan zal dubbele vreugde heerschen in het Rottcrdamsche voetballersland. Elftallen als dat van V.O.C. heeft onze tegenwoordige voetbalmaat schappij maar al te zeer van noode. Met het ver dwijnen van deze club uit de eerste klasse zou elk Rotterdamsch kampioenschap te duur worden betaald 1014 V.O.C. verliest met 72 van H.B.S. Moment uit dezen doelpuntenrijken wedstrijd voor het doel der Hagenaars. Een tweede kiekje uit de ontmoeting .O.C.—H.B.S. Haagsche veste, Nog een vergeefsche aanval op de Nederlandsche Schaatsenrijders te Oslo. Verleden week vertrokken onder leiding van den heer Bolt de Nederlandsche rijders naar Oslo, om daar deel te ne, n aan de internationale wedstrijden. Onze fotograaf kiekte de Hollanders bij hun training in de buurt der Noorsche hoofdstad, stlande van links naar rechts: O. Elema (Bierum), v. d. Scheer (Zutphen), Lex Haag (Amsterdam), H. Jonkbloed (Rotterdam), G. Zonderman (Drachten), J. Bolt (de leider), W. Kos (Oud-Karspel), S. Heiden (IJselmonde), W. de Bruijn (Zwolle), N. Pronk (Warmenhuizen). Zittend van links naar rechts: P. J. Adriaan (Rotterdam), G. Bartels (Witten, bij Assen), F. Hoofman (IJselmonde), J. de Jager (Wolfaartsdijk). Voor het Spartadoel in den wedstrijd tegen H.V.V. Cohen maakt een schot op zijn heiligdom on schadelijk. Met Sparta naar Den Haag. Hiernaast een kiekje uit den met 2—1 door H.V.V. gewonnen wedstrijd. Het H.V.V.-doel in gevaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6