ONS ZEELAND Agentschappen van „Ons Zeeland" MEDEDEELING Aan onze nieuwe Abonné's X 2 Verleden week brandde te Kwadendamme de schuur en het wagenhuis van de hofstede „Ferme Vive Labeur" totaal af. Veel vee kwam in de vlammen om. De vuurzee, die binnen korten tijd het gebouw vernielde. en de komst van den souverein, het hoorde de vreugde kreten, doch ook de snikken van geslachten en ge slachten. Wie eerbiedig tegenover 't mysterie van leven en dood staat, zal met voldoening van de herdenking der oude klokken door den burgemeester van Zierikzee kennis hebben genomen. Stemt niet ieder overblijfsel uit een ver verleden tot bespiegeling en inkeer? Toen de burgemeester zijn herdenking had beëindigd en het nieuwe carillon namens den raad had aanvaard, liet het klokkenspel onder de vaardige handen van den heer Timmerman, stadsbeiaardier te Rotterdam, zijn melodieuse geluid over stad en land galmen. De plechtige tonen schilferden uit den toren naar de harten der menschen, waar ze een goeden weerklank zullen gevonden hebben. Het nieuwe carillon van Zierikzee luidde de vorige GOESBoekhandel Firma P. A. H. Pieterman, Lange Kerkstraat 33. VLISSINGEN N.V. de Vey Mestdagh, Bellamypark 45-58. SOUBURG A. G. Kruithof, Kanaalstraat B 137. NOORD-BEVELAND: K. de Vos, Kortgene. ZIERIKZEE Boekhandel Firma A, C. de Mooy, Kraam- plein D 441. Ons bereiken diverse briefkaarten van nieuwe abonné's, met de vraag of het mogelijk is alsnog een Kerstnummer te bekomen. Waar het ons niet mogelijk is al deze brief kaarten afzonderlijk te beantwoorden, deelen wij hier mede, dat al onze abonné's die nog geen Kerstnummer ontvingen, ook de nieuwe en zij die zich nu als abonné opgeven, recht hebben op een Kerstnummer na toezending van 40 cent voor verpakking, expeditie en portokosten. DE ADMINISTRATIE. Het boek „RAWANA, HET TIJGERJONG" is in her druk. Waar de voorraad van den eersten druk door den grooten toevloed van nieuwe abonné's geheel is uitgeput, wordt dit werk aan onze abonné's nagezonden zoodra de herdruk gereed is. Wij verzoeken hen beleefd dus even geduld te willen hebben. DE ADMINISTRATIE. week Dinsdag zijn leven in, zijn klokken-leven dat meer dan eenig ander maaksel-leven aan dat van den mensch doet denken.... Zierikzee mag zich over het nieuwe geluid verheugen! Werd voor de hoofdstad van Schouwen-Duiveland de vorige week een herinnering aan het verleden, voor de stad van Zuid-Beveland was ze dat eveneens. In Goes is Vrijdag n.l, de dag herdacht waarop 300 jaren geleden het weeshuis daar ter stede werd opgericht. De 300ste jaardag van deze instelling, welke in den loop der tijden van zoo groote beteekenis bleek, is gevierd met een samenkomst van regenten en autoriteiten en met een reünie van oud-verpleegden, welke laatste eindigde in een feestavond, waaraan ook de weezen deel hadden. Laten wij ons hier beperken tot de officieele bijeen komst, waarbij de regenten voortreffelijke gastheeren bleken. In een enkel woord schetste de voorzitter van het weeshuis de beteekenis der instelling, enkele ge- noodigden boden de gebruikelijke gelukwenschen aan, en tot slot werden allen verrast met een legpenning en een door den Goeschen archivaris geschreven ge schiedenis van het weeshuis, welke een mooie en blijvende herinnering zullen vormen aan het 300-jarig jubileum. De geschiedkundige beschrijving getuigt, zooals trou wens alles wat van de hand van den heer De Kruijter stamt, van een grondige studie en van een groote interesse, ja, liefde voor het verleden. Belangwekkend is het te lezen dat de oprichting van het weeshuis een einde maakte aan het verpachten van de weezen, een gebruik dat in de oogen van het geslacht 1928 geen genade meer kan vinden, omdat het den toegang vormde tot bijna misdadige exploitatie van ouderlooze kinderen. Het eenige goede ervan was dat het aanleiding werd tot het stichten van een huis waar de weezen onderdak zouden kunnen vinden. Over de inrichting van het weeshuis, over de oude gewoonten, over de verdere ontwikkeling (die waarlijk niet altijd over rozen liep) geeft de schrijver tal van lezenswaardige détails. Uit zijn beschrijving blijkt ook dat het weeshuis in vroegere tijden zijn nut afwierp, zij het dan wellicht niet in dier mate als in de jongste halve eeuw, die de belangstelling in het kind-in-het-algemeen zag op komen. Bij de officieele samenkomst ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan is natuurlijk niet verzuimd op

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2