PEFE EP5 EN PCEDEL5 6EBRBOER, ONS ZEELAND Uw Haar KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK Van een dronken huurkoetsier te Middel- burg en het daarop wachtend bruidspaar te Vlissingen. 4 beter gesteld. Na het dooien van de sneeuw zijn heele uitgestrektheden in de lagere deelen van het eiland on der water gekomen, terwijl de wind loozing door de situatie-sluizen voorkomt. Bovendien ontbreken op Walcheren de electrische- of stoom-gemalen, die het land binnen afzienbaren tijd van de schadelijke over strooming kunnen verlossen. Behalve in Zeeuwsch-Vlaanderen en in Walcheren, worden ook elders overstroomde of in ieder geval van water overzadigde gedeelten land opgemerkt. Dit alles wijst er op, dat de ontwatering van onze provincie nog verre van ideaal is. In verhand hiermede is het wel eens goed, te luisteren naar hetgeen onlangs op een vergadering van Ingelanden van een omvangrijk Zeeuwsch waterschap werd verkondigd, toen daar een kostbaar plan tot o watering van een polder werd be sproken. Nagenoeg geen enkele stem ging ;r op tegen de hooge kosten van het plan, omdat men i ,e noodzaak van een goede waterkeering inzag. Integendeel vele ingelanden dreven op grootere uitbreiding der ontwa teringsplannen aan, zelfs al waren ze overtuigd dat de meerdere kosten niet gering zouden zijn. Men zei „Zuinigheid bedriegt de wijsheid. Het water doet ieder jaar schatten voor den landbouw verloren gaan het geld dat men voor ontwatering uitgeeft, zal altijd zijn rente meervoudig opleveren.'' Aldus de meening van mannen, die in den Zeeuwschen landbouw zijn opge groeid. Een dergelijke uitlating geeft te denken. De vraag komt naar voren, of men over het algemeen in Zeeland niet te veel het oude «leurtje volgt, dat niet meer in dezen tijd van intensieve grondbewerking past. Dat sleurt je doet jaarlijks honderdduizenden guldens voor onze bevolking verloren gaan. Men beseft nog niet ge noeg dat het dikwijls noodig is 50.uit te geven om er 1000.te verdienen Het is te hopen, dat de waterstand in onze provincie spoedig meer de aandacht zal trekken dan tot nu toe het geval was en dat men, waar noodig, niet zal aar zelen in te grijpen. De landbouw, die in onze dagen waarlijk niet rooskleurig genoeg is om middelen tot verbetering te kunnen negeeren, zal er niet anders dan wèl bij varen. Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van: Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. OpCEftlOtT Pommf- "-' wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG WW, Het bruidspaar werd bekeken, de gasten stonden klaar, de heeren savoureerden een bruidspartijsigaar. De tijd was aangebroken, ze moesten naar 't stadhuis, geïntresseerde buren die wachtten voor het huis. Maar 't geen dat men verwachtte, werd maar niet aangemeld, 't was namelijk het rijtuig, dat heden was besteld. Minuten die verstreken, de stemming was verflauwd, de ceremoniemeester die kreeg het zeer benauwd. Een radio bracht even een stemmingbrengend lied, maar wat er arriveerde, de bruidskoets was het niet. De bruigom streek zijn handen veelvuldig door zijn haar, het bruidje dat voorvoelde een naderend gevaar. En werkelijk plots werd daar de tijding gelanceerd „De huurkoetsier stomdronken en is gearresteerd Toen trof de bruid en bruigom een schrijnend-wondend schot, hun glimlach was verdwenen, hun fantasie kapot. Ze zijn toen met een auto naar het stadhuis gevoerd, de burgemeester heeft ze daar vast aaneengesnoerd. Toch bleef de rijtuigscène „a something rotting thing een zwarte plek bezoedelt de bruidsherinnering. Maar ondanks den Schiedammer of bier of brandewijn, is 't vast dat man en vrouwtje nu tóch gelukkig zijn WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 4