WC M) rv HBr i* j 6 ONS ZEELAND Het Weeshuis-bestuur en genoodigden hielden in de regentenkamer een feestelijke bijeenkomst. dat in St. Maartensdijk nog typische gewoonten bij sterfgevallen heerschen. Iedere timmerman-dood- kistenmaker in die gemeente heeft twee goed gemaakte bossen stroo, aan weerszijden gelijkelijk afgesneden, voorzien van drie bandjes. Voor kinderen hebben deze bossen een middellijn van 25, voor volwassenen van 60 c.M. Wanneer hij ontboden wordt een lijkkist te maken, legt hij rechts ter zijde van den drempel zoo'n bos stroo. Bij landbouwers, buiten de kom der gemeente wonende, wordt deze bos stroo gelegd bij het hek, dat toegang geeft tot het erf. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Een foto van het Weeshuis te Goes, dat de vorige week 300 jaar bestond. dat de Zwolsche padvinders, die geregeld in de duinen van Koudekerke kampeeren ('s zomers, wel te verstaan) als bewijs van dankbaarheid voor de ver gunning daartoe, aanhet polderbestuur van Walcheren een kapstok met het wapen van Zwolle aanboden. dat tijdens den jongsten storm verschillende visschersvaartuigen in de haven van Vlissingen van hun touwen sloegen en zware averij hun deel werd. dat de couranten, de vermissing meldden van een huisvader uit Arnemuiden, die, zooals later bleek, doodgewoon een snoepreisje naar Antwerpen had ge maakt. Gelukkig voor velen dat de bladen niet altijd zoo goed op de hoogte zijn. dat veldwachter Kievit te Arnemuiden ter ge legenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum danig in de bloemetjes, speeches en cadeaux is gezet. dat in het nieuwe raadhuis van St. Joosland de eerste raadsvergadering is gehouden, hetgeen met eenige plechtigheid gepaard ging. De telefoon rinkelde ,,Ga je mee naar de Club?" „Is ie open „Ja de bordjes staan op de trams „Fijnsmans Hoe laat kom je me halen „Om half twee „Puik Gedaag Klokslag half twee staat ze voor m'n huisdeur, rin kelt de bel onbarmhartig, stormt er iets de trap op, hoor ik de daghit hysterisch gieren, stapt naar bin nen. Peggy in broek Ze ziet er uit om te gappen Ze heeft een beige sweater aan met breeden rand van bruin, hei-rood en groen. Uit de hals-opening koekeloert een wit over-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6