Verdiende Hulde 1034 GROOT-ROTTERDAM Foto genomen tijdens de huldiging van kapitein Smoolenaars en de bemanning van de „Alhena", door het gemeentebestuur van Rotterdam 3. de Italiaansche gezant Graaf Barbaro. Kapitein Smoolenaars; 2. Burgemeester Wytema Foto van de bemanning der Alhena. Z.K.H. Prins Hendrik, vergezeld door de heeren A. J. M. Goudriaan en Beels, begeeft zich naar het kantoor der Scheepvaartonder neming ter huldiging der Alhena-helden. ze vijfentwintig jaar getrouwd zijn of ais chef-rails- uitpeuteraar bij de tram gewerkt hebben. Als je dat zoo jaar in jaar uit elke week weer aan ziet, dat word je er wel eens een beetje wee van en dan doet het je goed, als daar eens, plotseling, een huldiging komt, die verdiend is een huldiging, die niet gebaseerd is op een toevalligheidje, maar op werkelijke verdienste. Dót, wat kapitein Smoolenaars en zijn 47 manequi page daar aan de Braziliaansche kust heeft verricht op dien gedenkwaardigen 25sten October, was waard gehuldigd te worden. „Had oponthoud van zes uren bij redding 531 passa giers Principessa Mafalda. Vertrek naar Rio." Dat was alles wat kapitein Smoolenaars na de red ding aan zijn reederij seinde doodeenvoudig, alsof De hofmeester met zijn staf, die de 'zware taak had, plotseling voor 531 monden meer te zorgen. Het is nu alweer een paar dagen ge leden en rustiger dan in den eersten roes der opwinding kunnen we de hul diging overzien, gebracht aan de mannen van de Alhena, aan kapitein Smoolenaars en zijn dapperen. En dan moeten we zeggen, dat hier nu eens een nuidiging heeft plaats gehad naar ons hart. Huldigingen zijn tegenwoordig zulke doodgewone dingen, dat je er eigenlijk al heel weinig aandacht aan besteedt. Vandaag is er een mijnheer, die vijf entwintig jaar geleden ergens in betrek king kwam en daar nu nog is, omdat hij in al dien tijd het niet zoover heeft Mevrouw Smoolenaars. kunnen brengen een beter baantje te vinden.... de man wordt gehuldigd. Morgen is er iemand, die precies zeventig jaren geleden werd geboren en al dien tijd is blijven leven zonder ook maar een enkele maal dood te gaan.... de man wordt ge huldigd. Overmorgen zwemt er iemand in denzelfden tijd, waarin een ander vroeger honderd meter in het water aflegde, honderd en één achtsten meter..hij wordt gehuldigd. Een juffrouw wil over den Oceaan vliegen. Het lukt haar nietze valt in zee, maar wordt opgepikt door een schip.... ze wordt gehuldigd. Waarom? Om de mislukking Doet er niet toeze wordt gehuldigd. En zoo gaat het maar doorde heele maatschappij hangt tegenwoordig van huldigingen aan elkaar. En van menschen, die huldigingen zoeken. Er zijn er zelfs, we weten het uit ondervinding, die hun eigen portret naar de krant stuken met verzoek het op te nemen hen te huldigen dus omdat het de gewoonste zaak ter wereld was, rapporteerde hij, wat er gebeurd was, zonder ophef, geen woord te veel, maar ook geen woord te weinig. ledereen hier in Nederland wist toen, wat er ge beurd was en juist die groote eenvoud joeg een rilling van ontroering door het land. Verschillende groote booten waren op de S.O.S.- seinen van de Mafalda op de plaats van het ongeluk aangekomen, al vóór de kleine Alhena er kwam en tcch heeft alleen deze boot meer dan de helft der 900 passagiers weten tc redden. Met 15 man Een schip midden op zee en vooral een schip, dicht bij een zinkende reuzenboot, kan niet zonder beman ning blijven het grootste gedeelte der equipage moest Kapitein Smoolenaars met vrouw en kinderen thuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2