Sport van Zondag GROOT-ROTTERDAM Nu Sparta wederom een nederlaag kreeg te slik ken, belet Feijenoord eigenlijk niets meer om regelrecht op den kampioenstitel af te stevenen en het zal dit zeker doen ook. Een voorsprong van niet minder dan 7 punten hebben de bewoners van den Dordtschen Straatweg nu op No. 2. Weliswaar heeft Blauw-Wit twee wedstrijden minder gespeeld, doch zelfs dit in aanmerking genomen, schijnt ons het verschil te groot, dan dat Feijenoord zich nog ernstig bedreigd kan gevoelen. De wedstrijd tegen H.V.V. wonnen de Feijen- oorders verdiend. Wel bood, wat eens „De Leeuw van Wassenaar" was, kranig tegenstand, en was de stand met half-time slechts 1—0 voor de thuisclub, doch tijdens de 2de helft werd het verschil in kracht toch wel duidelijk gedemonstreerd. Toen moest H.V.V. zich namelijk voor een niet onbelangrijk deel tot verdedigen bepalen en bracht de thuisclub het tot 51, waarna de H.V.V.'ers nog een tegen- punt maakten. De buit is voor 90 pCt. binnen over de Maas. Zij, die zoo gaarne Sparta's jubileumjaar met een kampioenschap -jop het Kasteel (hadden gevierd, komen bedrogen uit. Sparta wordt geen kampioen. Verleden week wisten we het eigenlijk reeds, doch na de hernieuwde nederlaag, nu tegen Blauw-Wit, Uaat dit wel ais een paal boven water. De a.s. wedstrijd Sparta Feijenoord, welke we eenige weken geleden nog beschouwden Is van het grootste belang met betrekking tot den kampioens titel, heeft nu zeer veel van zijn waarde verloren. Natuurlijk, het blijft een ontmoeting waar heel voetballend Rotterdam zich op spitst, doch de inzet is niet zoo belangrijk meer. 't Was ook te mooiSparta Feijenoord op Spangen om den eeretitel. Ook in afdeeling II waren de resultaten voor de Rotterdamsche 1ste klassers verdeeld. Excelsior leverde uitstekend werk door H.B.S. in Den Haag met 4—3 te kloppen. De roodbroeken hebben nu tenminste hun traditioneele plaats in het midden van de ranglijst weer bezet. Ergens anders kunnen we ons Excelsior toch ook moeilijk indenken. En het aantal punten Elf uit evenveel wedstrijden met 25 goals voor en 24 tegen. Daar kent men Excelsior uit. Dat V.O.C. het zoet der overwinning tijdens dit seizoen in de eerste klasse nog vele malen zal smaken, behoeft men niet aan te nemen. De kans, om de onderste plaats nog te ontkomen, wordt met de week geringer. Is er eigenlijk nog wel sprake van kans? Theoretisch wel, doch in de practijk zal het wel uitdraaien op degradatiewedstrijden. Laten we hopen, dat dan tenminste de overwinningen komen, waar we nu al zoolang tervergeefs op wachten. Eenige 2de-klasse resultaten geven tenslotte wie aanleiding ze te releveeren. De groote nederlaag van Hermes D.V.S. in Delft tegen D,H.C. bracht Zondagmiddag half Schiedam in beroering. Zou het nu toch nog weer misloopen Wel behouden de Schiedammers de leiding, doch een belangrijk deel van hun mooien voorsprong hebben zij toch ingeboet. De spanning'in dez< 2d< klasse komt dit slechts ten goede. D.H.C. en ook Quick hebben nu weer een kansje. In de andere 2de-klasse afdeeling gaat fde strijd tusschen Unitas en O.D.S. De Gorcummers staan er het beste voor en hebben na de overwinning van Zondag j.l. nu 18 punten uit 10 wedstrijden. Wel plaatst de N.V.B. in haar o.i. verkeerde standen-berekening O.D.S. nog bovenaan, doch de Dordtenaren hebben 19 punten uit 12 wedstrijden. Het verschil ten gunste van de Gorkumsche rood broeken is dus duidelijk genoeg. 1038 Feijenoord slaat H. V. V. met 5—2. Moment uit den strijd voor het Haagsche doel. Een tweede kiekje uit den wedstrijd FeijenoordH.V.V. Het doei der gasten wederom in gevaar. D. F C. en V.U.C. spelen in Den Haag gelijk. De Dordtsclie doelvc -dediger in actie. Het gelijke spel van D.F.C. in Den Haag. Een moment van grooten druk op het doel der gasten. V.O.C.'s kansen worden steeds 'rger. Moment uit den wedstrijd R.C.H.—V.O.C., welken de Rotterdammers met 3-1 verloren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6