DAG m WIND ET RRRRR1 RRRRR ONS ZEELAND 13 llJanuari. Vandaag is, welgeteld, de honderd-vijf- en-tachtigste huldigingsrede tegen kapitein Smoole- naars, door de honderd-vijf-en-tachtigste autoriteit aan het twintigste diner, uitgesproken. De man moet er slecht aan toe zijn, zeggen ze. Totaal zwart aange slagen, door den walm der welsprekendheid en voorts alle teekenen dragend van een indigestie-crisis. Er schijnen nu nog slechts drie bioscopen te zijn, waar 'hij niet befuifd is. Er komt dus doorzicht. Gelukkig voor dien zeeheld zou jammer zijn wanneer je we gens menschenredderij, amok-maker zou worden. Je hebt best kans, dat de „Alhena" in de toekomst wat uit de buurt van zinkende schepen blijft. Mooi zou t niet zijn, maar na al hetgeen zich in Rotterdam af gespeeld heeft, zijn er genoeg verzachtende omstan digheden aan te voeren, 12 Januari. De geschiedenis herhaalt zich De waarheid van die oude spreuken komt toch telkens uit. Massa's menschen zijn nu verbaasd, omdat de Fransche natie in twee woedende kampen is verdeeld, wegens oneenigheid over een partijtje diggels, dat te Glozel opgegraven is, en dat de justitie er zelfs bij te pas gaat komen. Mij verwondert het niet. Ik ken mijn algemeene geschiedenis. Reeds bij de Grieken bestond er een scherven- gericht In China is het oorlogsrumoer wat bedaard. Breed- uitstra zegt, dat dit uit een kleine oneenigheid tus- schen de hooge en lage legerrangen voortspruit. Tot nu toe was het in China, evenals elders, de gewoonte, dat de officieren de ondersoheidings- en de soldaten de litteekens kregen. De laatsten zijn nu zoo onbe schaamd geweest, om met het voorstel tot omdraaiing der rollen te komen. Rare Chineezen 13 Januari. Wat kunnen kinderen toch rare vragen stellen. Daar informeerde ons Jossie warempel aan 't ontbijt, met gloeiende belangstelling, wat of pan toffelhelden eigenlijk waren. Aller oogen richtten zich op mij zeker omdat ze het antwoord van het hoofd des gezins verwachtten, maar ik wist niet zoo vlug m'n gedachten te formuleeren. Sientje 'bracht uitkomst die mompelde onder het theeschenken door, dat pan toffelhelden mannen waren, die hun vrouw met een pantoffel sloegen. ,,Dus u is toch geen pantoffelheld riep Jossie luidruchtig tegen mij. Uit het diepst van mijn ziel uitgeroepen „Nee, mijn jongen." Wybo gekort in zijn zakgeld. Toen Liesbeth klaagde over de dreunende vrachtauto's en het steeds drukker wordende verkeer, langs onze woning, troostte onze oudste, haar met de woorden, dat het van „voorbij - gaanden aard" was. 14 Januari. Prachtig weer vandaag. Heerlijke, leer rijke wandeling gemaakt met Krimp en Breeduitstra. Gesproken over de Bisamratten en de gevaarlijke con currentie, die deze de konijnenvellen op de Neder- landsche jaskragen willen aandoen. Gesprek afge dwaald naar zilvervossenteelt. Breeduitstra 'n geniaal plan Hij wilde deze cultuur laten uitoefenen in nor maal- en onderwijzerskweekscholen van schoolvos sen was de waarde toch af de aanvoer overtreft de vraag en dat bederft de markt maar. 15 Januari. Postdirecteur op de thee gehad. Was naar Rotterdam geweest. Had Henri ter Hall's nieuw ste revue gezien tapte Buziau's laatste moppen. Hij wist nu, dat er voor de vensters van de bankgebou wen tralie-werk gezet wordt, om de directie's alvast aan de gevangenis te doen wennen en dat eerstdaags deze gewoonte tot de gasfabrieken wordt uitgebreid. Voor notariskantoren is het voorloopig niet noodig, daar de menschen, naar wie deze lokaliteiten ver noemd zijn, onder curateele van een regeerings-com- missie komen. Voorkomen is beter dan genezen. Vroe ger ving men gaarne dieven, doch die liefhebberij moest beperkt worden, daar er gebrek aan gevangenissen begon te komen. Ja, ja, de wijsheid hoort men uit den mond der dwazen en de gekken krijgen de kaart 16 Januari. Naar propaganda-vergadering van de padvinders geweest. Kon de spreker niet verstaan, want ik zat tusschen een clubje jongelui, dat zich de welpen-horde noemde. Origineele knapen. Hun voor zitter droeg den naam van „specht", de secretaris dien van „inktvisch" en de penningmeester luisterde naar den titel van „buideldier", 'n Echte beestenboel, maar 't kon moeilijk anders, want dan liepen ze kans, de donatie van de „Dierenbescherming" te moeten missen. 17 Januari. Beppie met strafwerk thuis gekomen. Het brutale nest had aan haar leerares gevraagd, of zij wel wist, dat de blos der jeugd op haar eenen wang hooger zat dan op den andere, 't Goeie mensch stond zeker nog in de grondverf. Moderne dames, zou jonkheer Poetspanne Verboendere zeggen, zijn nu eenmaal net als de groote bladen, die tweemaal per dag verschijnen de avond-editie is beter verzorgd dan het ochtendblad. Ondertusschen heb ik Beppie waardig de les gelezen. rfeoLL Wat staat hier (Oplossing de volgende week.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 13