IDEAL NAAIMACHINES IDEAL Pijnloos Scheren Vlug Scheren Schoon Scheren KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK Kunt U 't onthouden? is de naam Uitsluitend verkrijgbaar bij solide handelaren 16 ONS ZEELAND zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, 60, Tube80 ct. PUROL Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG en consorten ernstig verdacht werden de hand in het spel te hebben. Maar de ontwikkelden waren al geen haar beter; de dolste verhalen en hypothesen deden de ronde. Toen werd er door een zeer hoog geplaatst persoon, enfin ik mag het u in het grootste vertrouwen wel vertellen, want het is een buitenge wone onderscheiding voor u het was Zijne Majesteit zelf een naam genoemd: Marc Michel. Dien zelfden dag werd in een geheimen Kroonraad nog besloten om u telegrafisch te verzoeken, om zoo spoe dig mogelijk naar Stockholm te komen en u hebt met bewonderenswaardigen spoed aan ons verzoek vol daan. We hebben gehoord dat een probleem eigenlijk dan pas voor monsieur Marc Michel interessant begint te worden, als anderen het als volkomen onoplosbaar hebben opgegeven. Als dus één taak u waardig is, is het wel de oplossing van dit mysterie, dat het heele Zweedsche volk, van hoog tot laag, met angst en schrik vervult. Ik mag gerust zeggen, dat de hoop van een geheel land op u gevestigd is, monsieur." „Ik zag uit een ochtendblad, dat ik direct bij mijn aankomst kocht, dat ondanks alle gebeurtenissen mor gen toch weer een vliegdemonstratie zal plaats heb ben. ,,Ik heb er persoonlijk op aangedrongen om ze uit te stellen; onze militaire vliegers wilden er echter niet van weten. Het is tegen de eer van Zweedsche offi cieren, om vrees te toonen." „Dat is een prachtig standpunt, dat ik als Fransch- man volkomen begrijpen kan. Alle hulde! IR beloof u, ik zal mijn best doen om het gevaar voor hen uit den weg te ruimen. Want dat hier misdaad in het spel is en geen atmospherische oorzaak, staat ook voor mij vast. Maar ik zie dat onze boot daar aanlegt. Ik heb nog een en ander te doen in Stockholm. het zou me heel aangenaam zijn om nu terug te varen." De kleine motorboot kliefde met snelle vaart het water, nadat de beide heeren aan boord waren ge gaan. De minister staarde peinzend naar het water, dat schuimend om den boeg opspatte. „Onder welken naam logeert u in het Grand Hotel, monsieur Michel?" vroeg hij opeens fluisterend. „Maurice Malvy, koopman uit Lyon. De initialen moeten altijd kloppen; anders heeft iedere kellner en elk kamermeisjes direct in de gaten dat men een val- schen naam opgeeft. Een zakdoek zou de verrader kunnen zijn." „Monsieur Malvy, daar is een schipper van een mo torboot voor u." De detective schoof zijn mokkakopje terzijde, met den inhoud waarvan hij zijn souper besloten had, stak op zijn gemak een sigaar aan en antwoordde: „Ik kom, portier." De oude schipper met zijn stoppeligen ringbaard tikte even aan de pet, toen Marc Michel in zijn wijde lange overjas gehuld op de nacht-stille S. Blasie- hammen naar buiten trad. Tegenover het Karel-de-Twaalfde-plein lag de mo torboot al puffend aan den steiger. De machinist, die al ongeduldig naar het tweetal had uitgekeken, gooide nu met een snelle beweging het touw van den ducdalf los en als een pijl schoot het ranke vaartuigje door de golven. Over de haven van Stockholm lag een heldere herfst nacht, met een uitgesterden hemel. In de dokken en bassins doken dreigend de zwarte silhouetten van de groote zeeschepen op. Hun witte, groene en roode mastlichten wierpen grillig-bewegende schijnsels op de golven, die klotsend op de kademuren braken. „De wind is omgeloopen, mijnheer," begon de schip per aarzelend een gesprek, Michel keek naar de lucht. „Vanmiddag kwam hij uit het Noorden," antwoordde hij, ,,en nu gaat de rook uit de schoorsteenen in de richting van het Zoutmeer." De schipper knikte. „Westenwind, meneer." Uit vele honderden scheepsschoorsteenen kwamen rookpluimen, die zich in parallel-loopende lijnen in Oostelijke richting verspreidden. „Dat beteekent zeker regen?" vroeg de Franschman lachend. De schipper wierp een blik op de heldere lucht. „Als het zoo blijft, hebben we met 'n dag of twee storm en regen. Hebt u gezien dat de hemel bloed rood was, toen de zon onderging?" Het bootje voer Skeppsholmen voorbij en kwam langzamerhand in de nabijheid van het Kasteel-eiland. De golfstroom werd plotseling sterker; een paar bin nenkomende schepen stoomden langzaam en voor zichtig voorbij. Rank en snel gleed de kleine motor boot tusschen de zware zeekasteelen door. De open zee werd zichtbaar; de oever week steeds verder terug. Ze voeren langs een paar schepen die voor anker lagen; vroolijke groeten klonken door den nacht. Aan Vervolg op bladz. 18 Bij een wereld-reputatie, welke op zichzelf een onmiskenbaar bewijs van uitnemend heid is, hebben de perfecte al jarenlang een waardeering genoten, welke geen ander merk ondervond

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16