ONS ZEELAND Agentschappen van „Ons Zeeland" MEDEDEELING Linnen Stempelbanden Jaargang 1927 2 Na den dooi kwam er veel drijiijs op het kanaal Wemeldinge— In de middensluis te Hansweert. Hansweert los. schadiging zou dermate zijn dat het verkeer te water geheel in de war gestuurd beloofde te worden, Een Antwerpsch blad won inlichtingen over het geval in en toen b'eek dat de beschadiging van de sluis bestond, doch dat ze slechts van zeer geringe betee- kenis was. De herstelling zou in geen geval stopzetting van de scheepvaart eischen. Het blad had hiermede kunnen volstaan, doch deed zulks niet. Aan het bericht werden enkele wenken toegevoegd voor de Nederland- sche en voor de Belgische regeeringen. Nederland werd gewezen op de plichten die het jegens België heeft na te komen, aan België werd nogmaals het uit het Ne- derlandsch-Belgisch verdrag bekende Moerdijkkanaal warm aanbevolen. Het treft dat onze Zuider-buren bij een geval als dit, van weinig of geen beteekenis, en niet voortspruitende AMSTERDAM Const. C. Nobels, Wijttenbachstraat 85 I. GOESBoekhandel Firma P. A. H. Pieterman, Lange Kerkstraat 33. NOORD-BEVELAND K, de Vos, Kortgene. SOUBURG A. G. Kruithof, Kanaalstraat B 137. VLISSINGEN N.V. de Vey Mestdagh, Bellamypark 45-58. ZIERIKZEE Boekhandel Firma A. C. de Mooy, Kraam- plein D 441. Ons bereiken diverse briefkaarten van nieuwe abonné's, met de vraag of het mogelijk is alsnog een Kerstnummer te bekomen. Waar het ons niet mogelijk is al deze brief kaarten afzonderlijk te beantwoorden, deelen wij hier mede, dat al onze abonné's die nog geen Kerstnummer ontvingen, ook de nieuwe en zij die zich nu als abonné opgeven, recht hebben op een Kerstnummer na toezending van 40 cent voor verpakking, expeditie en portokosten. DE ADMINISTRATIE. Bij de firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, te Den Haag, zijn voor den afgeloopen 2den Jaargang van ons blad fraaie linnen stempelbanden verkrijgbaar. Na toezending per postwissel of overschrijving op Postreke ning 51885 van f 1.85, worden deze u franco per post toegezonden. Ook de Administratie van dit blad neemt gaarne bestellingen aan. uit een Nederlandsche geste, dadelijk met critiek en met diverse wenken klaar staan, en trachten uit een toevalligheid munt te maken. Allen die voor een goede nabuurschap ijveren, moet dit pijnlijk treffen. In korten tijd hadden we reeds driemaal ge egenheid op te mer ken hoe naarstig in België naar motieven gezocht wor den die verwijten aan het Nederlandsche adres heeten te rechtvaardigen en hoe fel men tegenover iedere Nederlandsche handeling (voor gemeenschappelijke be langen) gekant is. Wij daarentegen. Doch neen, laten we in gedachte houden dat nog eerst kort geleden de lezing van Marjorie Bowen's boek over het voortreffelijke Nederland werd beëindigd. Ook wij zullen tegenover België wel niet altijd de houding aannemen die de objectieve toeschouwer als de juiste en meest hoogstaande beoordeelt. Als het gaat om een gemeenschappelijk beleid van twee par tijen met verschillende belangen, dan blijven fouten en tekortkomingen niet uit. Bij de eene partij, noch bij de andere. En het zijn de fouten en de tekortko mingen die tot de wrijving leiden. X Wrijving wil ook nog al eens ontstaan als diverse partijen, ieder met een eigen belang, aangewezen zijn op één enkele beurs. Vandaar de zoo nu en dan voor komende berichten over meeningsverschillen onder erf genamen. De een voelt zich al gauw bij den ander te kort gedaan. Iets dergelijks werd dezer dagen in Ierseke gecon stateerd. Het beliep daar weliswaar niet een meenings- verschil tusschen de erfgenamen van een of anderen suikeroom, doch het geval doet er min of meer aan denken. In Ierseke is het onderwijs, zooals in vele andere plaatsen van het vaderland, verdeeld in bijzonder en openbaar onderwijs. Twee partijen met verschillende belangen heeft men er dus, beide aangewezen op steun uit eenzelfde gemeentekas. Over dezen steun nu is verschil van meening gerezen. De openbare school was volgens het schoolbestuur, het onderwijzend personeel en de oudercommissies niet zooals ze zijn moest; aan het gebouw ontbiak nog al een en ander. Teneinde dit geheel op te heffen, werd aan den raad verzocht gelden toe te staan. De raad van Ierseke evenwel, in meerderheid rechts, gevoelde er niets voor. De openbare school werd in den ouden toestand gelaten, terwijl wel gelden werden uitgetrok ken om een bijzondere onderwijsinrichting daar ter

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2