Broches. Peignoirs WOLLEN EN ZIJDEN STOFFEN KUNT U GE MAKKELIJK WASSCHEN EN BLIJVEN PRACHTIG INDIEN U UITSLUITEND GEBRUIK MAAKT VAN Moderne Dienst. Wweht&lle fijB qfoetf GROOT-ROTTERDAM 1075 EU.Eft W POLYi- voelen en denken. Men bemerkt het gevoel voor kleuren veel op b.v. in het intérieur van een huis of in de samenstelling van verschillende kleuren stof van een japon. Houdt men veel van handwerken, dan zoekt men eerst patronen in tijdschriften of speciale handwerkboekjes, waar het patroon en de kleuren precies zijn aangegeven. Met deze tijdschrif ten als handleiding gaan degenen, die een beetje idêe voor ontwerpen hebben, zelf eens probeeren, een eenvoudig ontwerpje te maken en zelf eens kleuren te combineeren. Natuurlijk gaat het niet direct, en zelden zal men het gewenschte resultaat krijgen, doch alleen al in het probeeren ervan zit een vooruitgang en zal men eens andermans werk beter leeren waardeeren. De 3 verschillende teekeningen hier geven mo tieven voor ge schilderde bro ches. Deze broche is van hout en men kan ze koopen of laten draaien bij een timmerman. Dan wordt het hout van de broche met ruw schuurlinnen glad geschuurd en vervolgens met heel fijn schuurpapier nageschuurd. Dan wordt de teekening op 't hout gebracht. Dit gaat door den omtrek van de teekening met een dikke naald door te prikken. Nu wordt deze doorgeprikte teekening op het hout gelegd, met houtskool wordt 't papier zwart gemaakt en dan wrijft men er met een teeken- veer over, met het gevolg, dat op het hout de geheele teeke ning in puntjes komt te staan. Verbindt men deze puntjes, dan is op deze manier de tee kening zuiver op het hout gebracht. Nu kan men deze ontwerpjes in 2 of 3 tinten uitvoeren, b.v. donkerbruin, goudgeel en ook blauwof groen en oranje, bruin en paars, rood bruin en geel. Men moet zor gen, met 't pen seel niet precies langs den om trek te komen, daar de verf altijd een klein beetje uitvloeit. Gebruikt men waterverf, dan moet men, als de verf goed opgedroogd is, er nog eens overheen gaan met dez Ifde tint, daar dit de kleur dieper en warmer maakt. Ook kan men voor deze bewerking batikverf of vernis gebruiken. NELLY. 's Morgens in de vroegte opstaan, om theewater op te zetten, of wel, midden in den nacht 't bed int, omdat baby 't heele huisgezin wakker huilt, valt in den winter niet mee en is voor menigeen de oorzaak van een leelijke verkoudheid geweest. 't Beste middel, om zulk een verkoudheid te voor komen is een warme peignoir, welke men 's nachts bij de hand houdt, opdat men haar, wanneer het noodig is, dadelijk aan kan schieten. Lezeressen, welke niet in 't bezit van dit nuttige klee- dingstuk zijn, raden we dan ook sterk aan, er zoo gauw mogelijk een te maken. Met behulp van onze knippatronen is de vervaardiging ervan buitenge woon eenvoudig en ge zult zeker geen spijt van het werk hebben. Want, indien ge een goede stof gebruikt, hebt ge er voor jaren aan Onze illustratie geeft het voorbeeld van een drie tal zeer eenvoudige modelletjes, waarvan we een korte beschrijving laten volgen. No. 200 Geheel rechte peignoir van bedrukte zénana, gegarneerd met grooten kraag en manchetten van effen zijde in bijpassende tint. Sluiting geschiedt door middel van een soepel ceintuurtje, hetwelk op zijde gestrikt wordt. No. 201 Peignoir van cerisekleurig ripsfluweel, welke geheel met flanel is gevoerd. De garneering ervan bestaat uit een tot onder aan toe doorloo penden sjaalkraag, ceintuur, manchetten en zakken, eveneens van ripsfluweel, waarvan de streepen in tegenovergestelde richting loopen. No. 201 Aardige peignoir van donkerrood ratiné stof, gegarneerd met sjaalkraag, manchetten en zak van dezelfde stof, welke met grijze wol zijn gefes tonneerd. Sluiting geschiedt door middel van een met grijze wol omhaalden knoop. MARGA1RETE. Men kan aan alles merken, dat de liefhebberij om iets te handwerken of om zelf iets te fabriceeren steeds meer toeneemt. Welk meisje batikt niet tegen woordig? Het is haast iets geworden, dat bij de vol tooiing der opvoeding behoort. Toch is het heel goed, dat de menschen meer oog krijgen voor kleur en lijn, hetgeen dan ook heel veel invloed kan hebben op hun Mousseline moet gewasschen worden met zeep- schuim in koud water (liefst regenwater, daar dat minder schraal is dan leidingwater). Daarna goed uitspoelen, niet wringen, doch uitdrukken en half droog zoolang strijken tot de stof droog is. Zwarte schoorsteenmantels blijven prachtig met schoensmeer. BODEN. Meneer is toen maar naar bed gegaan. BERICHT Wij stellen onze le zeressen in de gelegenheid, van onze mode-ontwerpen naar maat geknipte patronen te betrekken tegen zeer matigen prijs. Men neme daarvoor nauwkeurig de mait op de volgende wijze. Voordat men de maat gaat nemen, bindt men een bandje om de taille, waardoor men de juiste lengte van voor-, zij- en ruglengte af kan meten. Bovenwijdte. De ge heele bovenwijdte wordt genomen over het breedst van den rug. (volg het voorbeeld.) De Taillewijdte. De taillewijdte wordt genomen strak om de taille. Heupwijdte De heupwijdte wordt genomen 15 c.M. onder de taille, vooral niet te strak. Voorlengte. De voorlengte wordt genomen vanuit den hals tot het bandje. Zijlengte. De zijlengte wordt genomen vanuit het oksel tot het bandje. Ruglengte. De rug lengte wordt genomen vanuit den rugwervel tot het bandje. Schou der-, elleboog- en polslengte, waar bij men steeds den centimeter bij den hals laat liggen (volg voorb.). Elleboog wijdte. Hierbij houdt men den arm gebogen, daar anders de mouw te nauw zou kunnen worden. Polswijdte. Vuistwijdte. Armsgat wijdte. Heele lengte. De geheele lengte van japon of mantel wordt vanuit den hals gemeten. Met het maatnemen gelieve men nauwkeurig op het voorbeeld te letten. De ma ten gelieve men bij bestelling van een patroon met het nummer van het gewenschte model duidelijk op te geven aan „Het Patronen kantoor". Postbus no. 1, Haarlem, onder bij voeging van het bepaalde bedrag in postzegels. Men verwijze daarbij naar den naam van dit blad. Binnen enkele dagen volgt dan franco toe zending van het patroon. Nr. 200 f 1.20, nr. 201 f 1.20 nr. f 1. Een lezer uit Den Haag ver telde aan het Ov. Dgblad het volgende Onlargs was de vrouw des huizes wegens familie-omstan digheden een paar dagen uit- stedig. Meneer was 's avonds nog even de stad in geweest en kwam tegen elf uur thuis. Hij was al wel wat gewoon van de Haag- sche dienstbo den, maar keek toch vreemd op, toen bij in de huiskamer de tafel gedekt en het ontbijt al kant en klaar vond staan te gen den volgen den morgen. Bij nadere be schouwing vond hij naast zijn bord een briefje, waarop hij het krabbelpootje van de gedienstige herkende. Hij las: Mijnheer, Ik ga morgenochtend om 9 uur naar Scheve- ningen zwemmen en kom om elf uur thuis om koffie klaar te maken. Het ontbijt staat klaar. U kunt inij nog even aan mijn kamer kloppen, als II mij spreken wilt. Hoogachtend, MIA. Is het veilig in water t is veilig in Lux VRAAGT GRATIS CAMERA - PROSPECTUS!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 19