t Sport van Zondag 1062 GROOT-ROTTERDAM Behoeft het eigenlijk nog wel betoog, dat het ge weldig vol was op het ruime Sparta-terrein Geen mensch, die zich door het eenigszins druilerige weer liet afschrikken. De ontmoeting Sparta Feyenoord mocht dan al veel van haar belangrijk heid hebben ingeboet, omdat Sparta voor den kam pioenstitel vrijwel is uitgeschakeld, voor de Rotter dammers bleek ze toch nog precies dezelfde aan trekkingskracht te bezitten als de eerste wedstrijd, toen om de bovenste plaats werd gestreden. Niets heeft er ons in den loop van den strijd aan herinnerd, dat deze belangrijke inzet ontbrak. Er is met evenveel enthousiasme gestreden als tijdens den eersten wedstrijd aan den Dortschen Straatweg. Alleen gebeurden er ditmaal niet zooveel ongeoorloofde dingen, doch dit strekt den spelers slechts tot lof. Slechts een moment dreigde het mis te loopen, doch gelukkig was een ieder zijn zenuwen weer spoedig de baas. Het succes van Sparta was volkomen. Op een schitterende wijze heeft de Spanger club revanche genomen op de nederlaag van eenige maanden terug. De groote Sparta-aanhang had ditmaal wel reden tot juichen. Jammer, dat de opeenvolgende nederlagen der laatste weken nu weer destemeer werden gevoeld. Dit was inderdaad een dissonant van beteekenis in de Sparta-vreugde, want hoe anders hadden de papieren er voor gestaan, wan- neer die vier punten eens niet verloren waren. Veel kwaad kan Feyenoord ondanks deze ge voelige nederlaag o.i. niet meer. Blauw Wit was de gevaarlijkste concurrent, doch de Zebra's verspeelden ook weer een puntje, zoodat Pijl cs. toch nog een beduidenden voorsprong behouden. Intusschen heeft deze titanenkamp op Spangen weer eens duidelijk bewezen, welk een raar spel voetbal toch eigenlijk is. De Feyenoorders waren in het veld geenszins de minderen van hun tegen standers. De verliezers hebben zelfs meer kansen gehad om doelpunten te maken dan de overwin naars, maar tegenover de drie van Sparta stelde Feynoord er niet één. En zelfs toen Sparta geheel op eigen helft was teruggedrongen, maakte niet Feyenoord, doch Fortnenoy voor zijn club 'n doelpunt. Ja, een eigenaardig spel blijft het. Wij echter vonden de Sparta-overwinning niet onverdiend. Het gaat nu eenmaal om de doelpunten en dat de partij die de minste kansen krijgt en er niettemin verre weg de meeste benut, niet zou mogen winnen, is een bewering, die niet opgaat. Van onze 2de-klassers leed Steeds Hooger een 53 nederlaag tegen Hercules in Utrecht, een resul taat, dat geen verwondering behoeft te wekken. Hermes-D.V.S. sloeg het arme A.S.C. met 4—0, hetgeen echter niet vermocht de fout van verleden week te herstellen. Den mooien voorsprong zijn de Schiedammers vrijwel kwijt. Fortuna, dat destijds in Vlaardingen Quick zoo'n warme ontvangst bereidde, werd nu in de residentie met 75 door de haantjes geslagen. Unitas en O.D.S. voeren in de andere afdeeling voornamelijk den strijd om den eeretitel. Beide concurrenten wonnen ook nu weer. O.D.S. van het arme C.V.V. in Charlois. Daar vallen tegenwoordig de slagen. Unitas won in Gorkum met 30 van S.V.V. Overmaas moest zich op eigen terrein te vreden stellen met een gelijk spel tegen S.V.W. en Merwede won op eigen veld met 31 van L.S.V. Vooral Unitas schijnt ons een serieus candidaat en het is lang niet buitengesloten, dat de Gorcum- mer club er in zal slagen het eenige jaren geleden verloren terrein te herwinnen. Ofschoon de kam pioenen van de beide 2e-klasse-afdeelingen het niet makkelijk zullen krijgen tegen H.F.C., H.V.V. of Stormvogels. Het Sparta-elftal, dat Zondag j.l. Feyenoord een 30 nederlaag toebracht. Feyenoord werd door Sparta met 3—0 geklopt, doch behoudt niettemin zijn kampioenskans. Sparta sla*t Feyenoord Nog een aardig kiekje uit deze in teressante ontmoeting. Uit den wedstrijd Sparta—Feyen ïrd De Sparta-verdediging is Pijl te vlug af. Spangen tijdens den wedstrijd Sparta—Feyenoord. Het Feyenoord- doel is in gevaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6