GEBRS= BOER, 16 ONS ZEELAND f Maar zooals ik u zeg: het is absoluut onmogelijk. De meteorologische stations van Stockholm, Upsala en Gothenburg zullen me vannacht voortdurend op de hoogte houden van den atmospherischen toestand. Ik moet in mijn huis blijven, om de taak die ik op mij genomen heb, te kunnen vervullen," „Wat had u mij dan willen voorstellen?" vroeg Marc Michel belangstellend. „Ik zou u willen vragen, komt u bij mij! Beschermt u mij en mijn huis het Berzelii-park is hier nauwe lijks een kwartier vandaan." De detective was opgestaan en liep nadenkend met groote stappen de hotel-kamer op en neer. Eindelijk begon hij te spreken: Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. JVL Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lovds, etc. „Het is een groot offer, wat u daar van mij vraagt, Excellentie. Het eischt een volkomen herziening van mijn beveiligingsplannen. Maar anderzijds vind ik de zaak te ernstig om u mijn bescherming te weigeren; dan kan mijn secretaris het andere deel van het weik op zich nemen. Wacht een oogenblik, dan zal ik hem de noodige instructies geven." Marc Michel verliet de kamer en kwam na een paar minuten weer terug. „Ik ga met u mee," zei hij, terwijl hij zijn hoed opzette en zijn jas aantrok. De kleine, in ouden stijl opgetrokken villa lag don ker en zwijgend onder de hooge olmen. De gevels waren heelemaal met wilde wingerd begroeid. Het weer was niet meer zoo helder als het geweest was. De lucht was betrokken en een vochtige herfst wind streek over de boomen. Het was alsof er een zacht en geheimzinnig fluisteren door de dorrende bladeren klonk. Een gaslantaarn weerkaatste zijn spaarzaam licht in de donkere vensters van de villa, Sophus Bark deed de voordeur open. De vloer van de lange gang deed de voetstappen van de beide binnentredenden luid en toch gedempt opklinken. „Er zijn zeker groote gewelven onder dit oude huis?" vroeg de detective. De ander knikte. „Het is gebouwd in den tijd van Gustaaf Adolf, mon sieur Michel." Hij duwde de deur van zijn werkkamer open en draaide het electrisch licht aan. De niet te groote kamer was smaakvol en comfor tabel ingericht. Langs den linkerzijwand en tusscheri de ramen stonden hooge boekenkasten, die een uit gelezen bibliotheek bevatten. Op den parketvloer lag een kleurrijk, mollig Smyrna-karpet. De vensters wa ren van buiten van tralies voorzien. In den rechter- zijwand was een glazen deur, waardoor men in een kleiner vertrek kon zien. „Dat is mijn slaapkamer," legde de minister uit. Hij wierp een verlangenden blik op het bed. „Als u er geen bezwaar tegen hebt, wilde ik wel een uurtje gaan liggen. Ik heb vermoeiende dagen en nachten achter den rug en als straks de telefoon begint, is het met mijn rust weer gedaan. U vindt hier in mijn kamer alles wat u noodig hebt: goede sigaren, whisky en soda, en een goed-voorziene bibliotheek." „Geneert u zich niet, Excellentie; ik zal me heusch niet vervelen. maar ik zou, voor ik de wacht be trek, wel graag even uw huis inspecteeren. Zijn alle kamers open?" „Allemaal, monsieur Michel." „In vijf minuten ben ik terug." De deur ging achter den detective dicht. Zijne Excellentie zette zich behaaglijk in een clubfauteuil en bladerde in een tijdschrift. In huis sloegen een paar deuren. beneden in de kelders klonken voet stappen: Marc Michel was aan het werk. Een paar minuten later kwam de detective weer terug. Sophus Bark hield de hand voor den mond en gaapte discreet. Hij stond op, wuifde met de hand zijn bewaker goeden nacht toe en verdween in zijn slaapkamer. Van daaruit keerde Sophus Bark zich nog eens om om naar den detective te kijken, In de studeerkamer zat Marc Michel voor zijn schrijftafel duidelijk teekende zijn scherp profiel zich tegen het behangsel af. Juist stond de Franschman weer op en begon de kamer op en neer te loopen. Een oogenblik leek het den glurenden man, alsof de gestalte kleiner en gedrongener was dan daarnet. Maar dat was natuurlijk verbeelding.... Met twee onhoorbare stappen was hij bij een kastje in de nabij heid van de ramen en begon aan het handvat te draaien dat zich daarin bevond. Rommelend daalden ijzeren jaloezieën voor de beide deuren van de studeerkamer. De detective was ge vangen Een gemeene trek van voldoening kwam op het gezicht van den kleinen man in de slaapkamer. Daarop ging hij naar de kleerenkast, zette een geruite pet op en trok een langen ulster aan. Hij opende het venster, waarvan de geoliede scharnieren geluidloos draaiden, wipte over de vensterbank den donkeren Vervolg op bladz. 18 Opoevöit Pomerol St.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16