MAISON CODI Hollywood-Corsetten ONS ZEELAND V Door de vele aanvragen verkrijgbaar Tevens Corsetten naar maat en op dokters-advies Walcheren I, dat Zondag 15 Januari met 3—2 van Sinoto I won. Zondag 22 Januari won dit elital van Goes I met 4—3. Walcheren II. Sinoto I. Sinoto II. De Keuringsdienst van Waren heeft een razzia on der de Zeeuwsche melkverkoopers gehouden, en het resultaat was, dat in één week circa 100 processen- verbaal werden opgemaakt tegen leveranciers die on zindelijke melk in voorraad hadden. De Kantongerech ten zitten tengevolge van deze melk-razzia onder het werk als bedolven. In Terneuzen en Goes hebben reeds diverse beklaagden terecht gestaan en blijkens de straf fen die uitgedeeld werden, denken de Kantonrechters niet zoo licht over een vuiltje in de witte vloeistof, dan de leveranciers. De uitspraken varieerden tusschen 20.— en 100.boete. Van een enkele Kanton gerechtszitting waren we getuige en we kunnen niet anders dan verklaren dat verschillende melkleveran- ciers er ergerlijke begrippen over hygiëne op na hou den. Ons werden monsters getoond, waarin behalve stof, o. a. brokken koemest voorkwamen. Met genoe gen hoorden we den ambtenaar van het O. M. over deze melkleveranciers den staf breken. „De melkprij zen zijn vrij hoog," aldus spr. „En de klant mag dus zindelijke waar verwachten", De Keuringsdienst van Waren heeft na de inwer kingtreding van het melkbesluit de melkleveranciers met beleid op hun plicht gewezen. Er werden demon straties gehouden, circulaires over het ziften van melk verspreid enz. De ambtenaren maakten slechts in e meest ergerlijke gevallen proces-verbaal op, en zochten meer heü in waarschuwingen dan in bekeuringen. Na geruimen tijd een dusdanige zachte taktiek te hebben gevolgd, werd eindelijk eens een ernstige steekproef genomen met het resultaat, dat in één week bijna 100 overtreders werden opgespoord._ Moge voor de overige melkverkoopers dit voorbeeld afdoende werken LANGE DELFT B 125 MIDDELBURG Tel. 559

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 3