DAG fl m ONS ZEELAND 7 De verzending der uien, door den winter onderbroken, vindt weer voortgang. Een aardig overzicht van de werkzaamheden bij de uien-ren. tij/ 18 Januari. Vandaag niet zonder eenige ontroering gelezen, dat de rechtbank te Arnhem een vrijsprekend vonnis velde over het raadslid, dat zijn verkiezing door het uitdeelen van dierlijk vleesch wist te bewerken. Daar stak nu ook niets in Ik houd het met Breed- uitstra. Wanneer je straffeloos koeien met gouden hoorns mag beloven, aan het Nederlandsche kiezers volk, dan moet de Justitie er ook in berusten, wan neer aanstaande volksvertegenwoordigers het zich min der gemakkelijk maken en hun volgelingen op schape koppen tracteeren. Beter lokmiddel is er bovendien nauwelijks te bedenken, want dieven vang je toch ook met dieven Heden morgen nog even de zitting der Provinciale Staten bezocht. Prachtig gezicht, die bloem der be volking, door de wanden der zaal, als in een garve bijeengehouden. Ze hadden het over sterkstroom, lichtstroom en wisselstroom. Daar was n tekort aan en toen kregen Gedeputeerden er de schuld van, Droevenis wolkte ras over die ingevallen-aangevallen gelaten en een der ouden snikte tragisch t Is hier nooit goed te maken. Nu wordt er geklaagd er is te weinig stroom en laatst, toen de ferry-boot de haven van Breskens niet binnen kon komen, sputterden ze er is te veel stroom." Tranen vulden m n oogen zak doek en uitgang gezocht. 19 Januari. Kennis genomen van den lofzang, dien volgens den burgervader van Goes, onlangs door een gerechtelijk ambtenaar is aangeheven, op het politie korps aldaar. Die waardeering doet mijn ex-ambtelijk hart goed. Ze is ook verdiend Nergens zag ik ooit zulke alge meen ontwikkelde agenten als in de^Ganzenstad. De minst omvangrijke weegt nog 100 kilo s, maar het dient gezegd, dat die zijn wandelbaan pas begonnen is. Ik geloof dat Jhr. Verboendere met den helm ge boren is. Toen ik vandaag bij hem geïnformeerd heb, of hij mijn fietspomp in het a.s. rijwielseizoen wederom te leen wil hebben, heeft hij mij in een geestdriftig ge sprek over Nederland, wel driemaal gezegd, dat wij aan het vaderland toch zoo heel veel verschuldigd zijn. Ik stond perplex. Dat was nu je reinste helderziend heid, want hoe kon die drommelsche_ jonker anders weten, dat ik mijn belasting óók nog niet betaald heb. 20 Januari. We hebben Sientje vandaag vrij moe ten geven. Ze was gisteravond naar een volkszang avond van Emiel Hullebroeck geweest en aangezien het kind bijzonder goed van aannemen is, bleek ze heden te sukkelen aan neuri-tis. Ik heb Liesbeth ge assisteerd in keuken en kamer. Eerste hulp bij n on geluk Op zulke momenten begrijp je pas de waar heid, die er ligt in de volkswijsheid, dat het leven niets anders is dan misère ouvert met 'n praatje. 21 Januari. Bij kapper geweest en ochtendblad ge lezen en meewarig met andere ongeschorenen gespro ken over de ellende in de tegenwoordige wereld. Drama en nog er eens drama. Welgeteld hadden er volgens die krant de laatste maanden 20 vrouwen haar man nen, 18 mannen hun vrouwen en 36 personen zichzelf van kant gemaakt. „De kunstnijverheid neemt gewel dig toe", riep er toen een cynisch. 22 Januari. Heb met een van Nederlands groote mannen kennis gemaakt. Toen ik vanmiddag het voet balveld passeerde, bemerkte veel drukte en hoorde ik een enorm getier. Ik dacht eerst, dat er een wedstrijd gaande was, doch toen ik even gewacht had op ruzie, werd mijn oor opeens getroffen door „Koppen, Koppen 't Drong terstond tot mij door, dat hier onze groote vliegheld gehuldigd werd. Onmiddellijk pogingen in het werk gesteld om hem te bereiken. Ze wilden me met een kluitje in het riet sturen; hielden zich van den domme en hadden zelfs bespottingen voor mij over. Doch de aanhouder wint en na mijn sigarenvoorraad uitgedeeld te hebben, werd ik aan den beroemden landgenoot voorgesteld. Joviale jongeling geheel anders dan op die foto's, waar ze hem groote oogen over alles lieten opzetten. Handteekening gekregen op mijn manchet en evenzoo inlichtingen op mijn vragen. Informeerde o.a. hoe hij de eene stad van de andere kon onderscheiden uit de hoogte. Heel gemakkelijk. Iedere plaats zijn eigenaardigheden. Den Haag b.v, liet zich direct ken nen door de hypotheken op alle huizen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7