Conflicten De Laatste Hoedenmodelletjes Blouses WOLLEN ONDERKLEEDING BLIJFT STEEDS ZACHT EN GAAT VEEL LANGER .MEE INDIEN U ZE UITSLUITEND WASCHT IN G R O O T - R O T T E R D A M 1123 Willem zit te zwoegen, Wil lem zit te zuchten dat ellendige huiswerk voor al die vakken, die je niets kunnen schelen, avond aan avond maar weer. Hij kan 't soms niet uithouden, hij loopt er uit, naar buiten, naar 't vrije veld. Waarom moet hij toch ook eerst die stomme H.B.S. afloopen. Hij zal toch immers, zoodra hij zijn eigen gang kan gaan, al dien rommel overboord gooien Waarom mag bij nou niet toegeven aan zijn innerlijken drang tot het kunste naarschap Denkt vader nou heusch, dat hij nik de H.B.S. bij hem in de zaak zal komen en dan zijn leven lang met zijn neus in die boek houding zai blijven zitten Ja, 't is natuurlijk wel jammer voor vader, die heeft de zaak er wel fijn bovenop haald en groot vader heeft ei ook zijn heele leven aan gegeven. Maar als hij later eens alleen er voor zou komen te staan, dan zou er im mers toch niets van terecht komen. Hij zou 't niet uithou den, altijd binnen zijn, altijd leelijke dingen om je heen hebben, en hij zou er nog veel meer uitloopen. ..Nee, ik doe het niet." Vader en moeder zijn stil, Willem heeft weer een slecht rapport mee thuisgebrachtvader kan zijn aandacht niet bij de krant houden. Moeder zucht. Eindelijk komt de opluchtingeen gesprek. „Moet dat nu zoo doorgaan met Wim Zou je niet eens met den directeur gaan spreken Misschien Dit heel gedistingeerde modelletje is uitgevoerd in pauw-blauw velours; de opgeslagen rand is gedeel tetijk gegarneerd met kastanjebruin chifft n-fluweelen lint, dat op zijde in een grooten strik bevestigd is, wat een bijzonder jeugdig effect geeft. Dit eveneens heel jeugdig modelletje is ook ver vaardigd in marine-blauw vilt, met rose vilt inge legd, waarhii tevens ter afwerking een borduursteek werd toegepast. En Wille m H.B.S., en 't Toen hij er gesleept was, de zaak en blééf op de blééf sukkelen, eindelijk door kwam hij in daar begon 't zouden privaatlessen nog wat geven. Of, we moeten hem zijn zin geven en laten teekenen. Heb je die laatste schetsen weer van hem zien liggen Ze lagen tusschen zijn boeken. Zou je niet eens iemand kunnen vragen, of er wat in zit „Maar hoe 'moet 't dan met de zaak Hij kan zoo erin komen, zijn vrienden zullen hem benijden, als ze nog aan 't jagen zijn op een baantje. Nou, hij kan zijn vrijen tijd toch aan zijn liefhebberij geven. Als hij er maar eerst eens een beetje inkomt, zal 't hem heusch nog wel meevallen, en zoolang als met sukkelen, en 't zou suk kelen gebleven zijn, als niet Willem zelf plotseling energiek den knoop doorgehakt had en het onzekere van een kunste naarsbestaan aanvaard had met de teleurstelling over de voorbij gegane verknoeide jaren. En Willem, die mislukt zou zijn als handelsman, slaagde als kunstenaar. Is het niet dikwijls zoo met onze kinderen, trachten we ze niet dikwijls te dwingen in de richting, waarin wij ze, ais van zelfsprekend, in overeenstem ming met onze eigen gedachten en belangen, zoo gaarne zouden zien gaan En is er eigenlijk wel een grooter tegenstrijo'gheid dan dagelijks je werk te moeten verrichten, zonder dat het je belangstelling heeft, zonder dat het je roeping is? Zou er niet juist daarom zooveel 'werk half, ja zelfs slecht gedaan worden Laten we toch de belangen van onze kinderen niet verwarren met ons eigen belang Laten we toch niet vergeten, dat materieeie welvaart geen geestelijke armoede vergoeden kan J. F. JACOBS-ARRIëNS. Op verzoek van een trouwe lezeres geven wij heden eenige modellen van eenvoudige voorjaarsblouses. 207. Rechte blouse in overhemdmodel, vervaar digd van zacht blauw zijden linnen, gegarneerd mei das, kraag en manchetten van dezelfde stof in don- kei der tint en plooigarneering in voor- en achterpand. 208. Zeer praktisch jumper-model, vooral voor zwaardere figuren. De blouse, welke gelijk een man teltje wordt aangetrokken, sluit van voren op een dritlal fantasie knoopen en is gegarneerd inettwee plooigroepen, welke door de zakken bijeen gehouden worden. De verdere garneering bestaat uit ceintuur, sjaalkraag en manchetten van dezelfde stof in bij passende tint. Make men de blouse van beige kleu rige shantung of toile de soie, dan zal dezelfde stof in bruin, groen, oud rose, blauw of gebloemd heel aardig voldoen. 209. Gekleede blouse van amandelgroene crêpe de chine, gegarneerd met 2 opgezette zakken, ajour- randen en een geborduurd motief of monogram. 210. Overhemdblouse van oud-rose toile de soie met hoog gesloten kraag en ingezet vest van dezelfde stof. Eenige knoopen op het vest en een zwart zijden strik voltooien de garneering. Van alle modellen zijn, bij nauwkeurige opgave der maten, knippatronen verkrijgbaar bij ons „Pa- tronenkantoor", Postbus 1, Haarlem. Bij bestelling resp. f 1.in postzegels bijvoegen voor dainesklceding, voor kinder kleeding f 0.75. ik zelf nog flink ben, behoeft hij toch ook nog niet zoo heel erg aan te pakken." LUX VRAAGT GR A I IS CAMERA PROSPECTUS' 308-2/

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17