ONS ZEELAND Agentschappen van „Ons Zeeland" MEDEDEELING Linnen Stempelbanden Jaargang 1927 X 2 contra's der scheidingsbeweging elkaar in de haren ge vlogen. Als buitenstaander kan men zich over de kwestie niet gemakkelijk een juist oordeel vormen. Men kent immers het interne leven van het stamboek niet en men komt niet volledig achter de grieven der Zeeuw- sche fokkers. Doch ook zonder dat men de details beheerscht, mag men zich afvragen „Wat zullen de resultaten der afscheiding zijn is ze inderdaad wel in het voordeel van de fokkers in onze provincie Het is in verband met deze vraag wel interessant te lezen, wat van bevoegde zijde omtrent de kwestie werd gepubliceerd. De bladen berichten „De beweging die nu gaande is, bestaat al lang en is steeds gaande gehouden door eenige teleurgestelde fokkers, die ontevreden waren omdat hun paarden niet steeds eerste prijzen kregen. De toestanden zijn thans moeilijk voor de paardenfokkerij en de gelegenheid was heel mooi. Toch heeft men slechts een goede veertig personen bijeen kunnen krijgen en reeds in den aan vang was er ruzie wie voorzitter zou worden. Een vooraanstaand persoon in Zeeuwsch Vlaanderen waar op men alle hoop gevestigd had, bedankte voor de eer, een der andere promotors werd gepasseerd, dies reeds groot misverstand. Eenigszins komiek doet het aan, te hooren, hoe ver schillende afdeelingen van het Stamboek reageeren op deze beweging. Zoowel Noordbrabant als Gelderland namen met al- gemeene stemmen een motie aan om de afvalligen te royeeren als lid van het Trekpaarden Stamboek en in Noordbrabant mocht èn Hoofd- en Afdeelingsbestuur een woord van warme hulde erlangen voor de wijze waarop de belangen der paardenfokkers zijn behartigd. In Gelderland, waar ook verleden jaar, vermoedelijk door dezelfde opposanten, getracht was, ofschoon te- AMSTERDAM s Const. C. Nobels, Wijttenbachstraat 85 I. GOES: Boekhandel Firma P. A. H. Pieterman, Lange Kerkstraat 33. NOORD-BE VEL AND K. de Vos, Kortgene. SOUBURG A. G. Kruithof, Kanaalstraat B 137. VLISSINGEN N.V. de Vey Mestdagh, Bellamypark 45-58. YERSEKE Fa. J. J. van der Peijl. ZIERIKZEE Boekhandel Firma A. C. de Mooy, Kraam- plein D 441. Ons bereiken diverse briefkaarten van nieuwe abonné's, met de vraag of het mogelijk is alsnog een Kerstnummer te bekomen. Waar het ons niet mogelijk is al deze brief kaarten afzonderlijk te beantwoorden, deelen wij hier mede, dat al onze abonné's die nog geen Kerstnummer ontvingen, ook de nieuwe en zij die zich nu als abonné opgeven, recht hebben op een Kerstnummer na toezending van 40 cent voor verpakking, expeditie en portokosten. DE ADMINISTRATIE. Bij de firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, te Den Haag, zijn voor den afgeloopen 2den Jaargang van ons blad fraaie linnen stempelbanden verkrijgbaar. Na toezending per postwissel of overschrijving op Postreke ning 51885 van f 1.85, worden deze u franco per post toegezonden. Ook de Administratie van dit blad neemt gaarne bestellingen aan. vergeefs, afscheiding te bevorderen, werd de motie van schorsing met grooten bijval en met acclamatie aan genomen. De beweging, in Zeeuwsch Vlaanderen op touw ge zet door personen die geen belangen hebben bij de fokkerij, heeft niet veel kans tot slagen." X Over de werken aan de Thoolsche brug zijn al heel wat pessimistische geluiden opgegaan. Volgens deze geluiden vorderde de bouw te langzaam en deden er zich bij het werk verschillende tegenvallers voor. In- tusschen blijkt het pessimisme thans wat te luwen. Het werk heet de laatste weken zeer snel te vorderen. Met het heien aan de Brabantsche zijde is men ge reed gekomen en reeds is overgegaan tot het storten van beton voor den hoofdpeiler. Twee peilers moeten worden aangebracht en verwacht wordt dat deze half Maart gereed zullen zijn. Op dien datum verwacht men ook de heiwerken aan de Thoolsche zijde te be ëindigen, waarna dan ook daar begonnen kan worden met de afwerking der peilers. Uit dit alles mag men afleiden, dat er schot in het werk is gekomen. De misère in de verbinding Tholen- Brabant gaat op de laatste beenen wandelen. Allen die de bezwaren hiervan aan den lijve ondervonden, zullen zich hierover ten zeerste verheugen. Als de zomer in het land is, zal men het oude veer wel kun nen opbergen. In Tholen zelve moet, alvorens het zoover is, nog heel wat werk verzet worden. Waaruit de arbeid be staat, kan men ongeveer afleiden van de fot os, die zoo nu en dan ook in dit blad verschenen. Woningen moeten verdwijnen, straten worden verlegd, enz. Tholen ondergaat zoodoende wel een heele veran dering. Het lichaam, dat er zich op beroemen kan in onze provincie het record te hebben geslagen in het uitlokken van critieken, is de P.Z.E.M. Gaan er eigenlijk wel weken voorbij, zonder dat iemand de fiolen van zijn toorn over de hoofden der P.Z.E.M.-bestuursleden uit stort We meenen van niet. De jongste critiek op het beleid van het electriciteits- lichaam is in de laatste zitting van den Middelburg- schen gemeenteraad geleverd, naar aanleiding van de bekende mededeeling, dat de P.Z.E.M. thans het plan heeft de Bevelanden en het platteland van Walcheren door middel van een eigen centrale van electriciteit te voorzien. Als dit plan verwezenlijkt wordt, bevindt Middelburg zich in een zeer onprettige situatie. Mid delburg toch had verwacht, dat men aan haar de elec- trificatie van het platteland van Walcheren zou over laten, en in verband daarmede was men aan de voor bereidingen begonnen. Met één pennestreek veegde de P.Z.E.M. de Middelburgsche plannen van de baan. De heer De Veer heeft zich over deze P.Z.E.M.- taktiek in de Middelburgsche raadsvergadering, zooals begrijpelijk, allesbehalve vriendschappelijk uitgelaten. Hij wees er op, dat Ged. Staten in deze kwestie ten aanzien van Middelbug verplichtingen heeft. Geen con- tractueele, doch moreele. Zoolang de electrificatie bij Middelburg in voorbereiding was, hadden Ged. Staten noch de P.Z.E.M. de uitvoering door Middelburg mo gen verhinderen. Ook andere raadsleden toonden zich allesbehalve ingenomen met de nieuwe plannen der P.Z.E.M. We kunnen de grieven der Middelburgsche vroede vaderen volkomen onderschrijven. Opnieuw blijkt, hoe noodig het is, dat aan de electrificatie eindelijk eens de oplossing wordt gegeven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2