GEBRi BOER, 6 ONS ZEELAND Het is in Neuzen al precies als elders. Begrafenissen en trouw partijen hebben de meest mogelijke belangstelling. Onze fotograaf meende de Neuzensche interesse in een echtverbintenis vast te moeten leggen. btengen. Maar helaas, toen bleek het reeds te laat te zijn. Eer de week verstreek, brak er een openbare twist tusschen de oude en jonge bevolking uit. Een weesjongen had een der oudjes geslagen. De ouderen hadden daarop in hun huis de wijk genomen, achter volgd door de weesjongens. Het ergste voor regenten was, dat de weesjongen die het oudje over het plein geslagen had, weggeloopen was en niet terugkeerde. Nergens in de stad was hij te vinden. Regenten en Regentessen vergaderden dadelijk in een buitengewone vergadering. Het gansche Wees- en Manhuis en de omliggende straten waren in rep en roer. Een ware revolutie was er uitgebroken. De kinderen wilden niet naar school en de grooteren weigerden naar hun werkplaatsen te gaan. De meisjes wilden geen eten klaar maken of huiswerk verrichten voor de ouden. Ze wierpen zelfs hun linnengoed uit de wasch het plein op. Alle werk zaamheden voor de ouden werden beslist geweigerd. De jongens hadden zich met knuppels gewapend voor 't geval vader een van hen of een der meisjes zou durven aanpakken. De voorzitter hield op het plein een toespraak tot de meisjes. Maar dit baatte weinig, want eenigen van hen verklaarden hunne werk zaamheden voor de ouden niet meer te zullen her vatten. Ze hadden besloten, en daar bleven ze bij, dat ze die ouden dood zouden hongeren. De regenten begrepen, dat er maar één oplossing voor deze misère kon zijn ze moesten deze twee groepen scheiden. Dit gebeurde. Wordt vervolgd.) Vraag ze nu in 's hemelsnaam niet bij elkaar, tracht een andere combinatie te vinden.' 't Was mijn wijze andere helft, die deze woorden sprak. En ik, opgewonden als een vrouw is, die een knal diner je moet geven voor gasten die één keer per seizoen gevraagd moeten worden, ratelde: „Er is geen andere combinatie mogelijk. Je weet heel goed dat de van Groenen's de volgende week weer terug naar Indië gaan en is geen andere mogelijkheid te verzinnen." „Had 't dan ook niet zoo uitgesteld!" „Zeg es eventjes! Jij had ook telkens een uitvlucht!' Hij lachte, dacht aan de schaak, of biljart-afspraken, die altijd samenvielen met een voorstel van mij om nu toch eindelijk de van Groenen's te vragen. ,We kunnen ze heusch nog het beste met Mops en Walt samen hebben. Die zullen 't een bak vinden en alle mogelijke hatelijkheden van het mensch Groenen zullen op hun afstuiten. Hij was overtuigd en het dinertje zou plaats hebben. „Denk er aan, 't zijn fijnproevers en ze beroddelen ons heviglijk als 't niet in de puntjes is," waarschuwde manlief. De oesters waren uit Ierseke! en de kaviaar van de Wolga. Ik had een hors d'oeuvre gewrocht om van te water tanden, de bouillon (spécialité de la maison) zou een dood mensch weer levend hebben gemaakt, het vleesch was zacht als zijde en de kip van een onovertroffen malschheid. Wat een opsnijderij, zult u zeggen! Heusch niet! We gaven wel eens dinertjes waar een heeleboel aan mankeerde, maar deze keer vreezende het geroddel had ik m'n beste beentje voorgezet. Het was zoowat bij het dessert, dat Ina van Groenen bespeurde hoe haar mans blikken vol welgevallen gingen naar Mops Wendel's schattig jongenshoofd. Er was geen haar kwaad bij ik bedoel bij het kijken van van Groenen maar Ina, z'n corpulente weder helft, ontbrandde! Sherry Amontü Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lovds, etc.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6