Denk om 25 Februari Bra ONS ZEELAND Het „Muziekclubje" te Vlissingen, gevormd door een aantal leerlingen van mevr Brand-Bekker, Zaterdag in het Concertgebouw een alleszins geslaagde uitvoering. Leidster en leden van de kranige club poseerden voor onzen fotograaf. „Hoe men er toe kan komen, om het haar te laten bobben, ik kan er niet bij!" begon ze den aanval. Mops tjoepte een kraak-amandel naar mijn mans hoofd. „Philippine, joh! daar ben je gloeiend bij! „Wat is er nu mooier dan een goed gekapt hoofd ging Ina onvervaard verder. „Wilt u gelooven, dat ;k het weelderige gevoel niet zou willen missen om des avonds mijn haar los te maken en het over mijn schou ders te laten vallen?" „De Loreley!" barstte Mops in een schaterlach uit en ze zag in gedachte dikke Ina Groenen op een rots zitten en haar „Goldenes haar kammen. Niet mijn met zorg samengesteld menu, noch de keurige tafelschikking, de bloemen, het zilver en kristal, konden de situatie redden. Het werd een vuurwerk van hatelijkheden en de drie mannen, die angstige pogingen deden de twee kemphaantjes te kalmeeren, vermochten hierin niet te slagen. Ik keek steelsgewijze naar de klok. Half negen. Ik berekende mijn kansen. Vóór half elf heb ik ze de deui niet uit, hoe komen we den avond door? Mijn man, goeiert, had mijn blikken gevolgd. „Willen we de koffie in den salon gebruiken? „Ja! Gezellig!" zei ik gauw en ik zond hem een dankbaren b1ik toe. Even later zaten we als houten poppen in den salon, dronken koffie met een poesje. Ina keek spinnig! Haar man schuldig! Mops coquet- teerde openlijk met hem, om Ina te plagen. Walter, Mops' aanstaande, keek vermaakt. Mijn man bemoedi gend naar mij en ik als een uil in doodsnood, wan zwaar drukte me het échec van mn dinertje.^ „Laat eens m'n mooie plaat draaien, zei ik met smeeking in m'n oogen. Manlief stond direct op, zocht even, zette een nieuw naaldje in, en wond de gramofoon op en een sonore mannenstem weerklonk door onzen niet electrisch ge- laden salon. „De whispering-bariton," lichtte mijn man toe. Ze waren paf! alle vier! „Blue Skies," zong de warme mannenstem eerst luid en toen in een fluistering, zooals alleen Jack Smith dit doen kan, of hij een zoet geheimpje vertelt: Blue skies! Nu waren alle booze gedachten weg, nu luisterden ze in stille verteedering. Wat ben ik dien avond Jack Smith denkbaar ge weest! Hij redde de situatie en gaf me mijn rust terug. Ina en Mops allebei noteerden ijverig den naam van den zanger en van zijn lied. Toen ze om elf uur afscheid namen, was het met een hartelijk compliment voor het allergenoegelijkst samen zijn. Blue skies! ze hadden de grauwe wolken vervangen! E. B. B. Laatste termijn van inzending voor onze Gebouwenprijsvraag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7