Angeltjes GROOT-ROTTERDAM 1149 kleurden de vlammen den Zeeuwschen he mei e n als een verlossingslied klonk langs den Scheldeoever het fiere lied Wilhelmus van Nassauwe Ben ik van Duitschen bloed. Het Vaderland getrouwe Blijf ik tot in den doet. Op den Thoolschen oever bij den polder Schakerlo, zag Requescns met zijn staf den strijd aan, zeker zijnde van de overwinning. Gemakkelijk is de ontgoocheling te begrijpen, toen Romero druipnat voor den opperbevel hebber verscheen, als vluchteling, met de tij ding, dat de vloot totaal vernietigd was, dat op de Zeeuwsche stroomen op geen overwin ning te rekenen viel. Ja, de fiere Zeeuw is thuis op het hem zoo welbekende zilte nat. Bij storm of stilte, bij dag of nacht, staan de wachters gereed om hun erfgoed te verdedigen. Zoo is het geweest door alle eeuwen heen; laten wij hopen, dat het ook zoo blijven zal JAC. WESTERWEEL. De Kaartvereeniging „'s Lands Welvaren" te Terneuzen vierde dezer dagen haar 25-jarig bestaan met een goed geslaagden feestavond. In Berlijn oefent een vrouw het beroep van schoorsteenveger uit. Booze tongen beroeren, dat het haar te doen is om nog meer roet in hel eten te gooien. -x- In een chirurgische kliniek te Grnlz heeft een professor de vorige week zijn 2000ste maagoperatie uitgevoerd. Naar ons wordt medegedeeldzijn zijn cliënten hoofdzakelijk personen, die dagelijks in restaurants eten. De Engelsche omroepstations hebben in 1927 gezamenlijk 7362 uren gewerkt, of gemiddeld 91/2 uur per dag. Toevallig lazen wij een dezer dagen, dat de gekkenhuizen meer klandizie hadden dan voorheen. Te Fairfield heeft het gemeentebestuur tusschen 's middags 12 uur en middernacht het gebruik verboden van alle toestellen, die radio-ontvangst kunnen storenOns kwam ter oomdat eenige Rotterdamsche luistervinken den Baad wilden verzoeken een zei file verbod ten aanzien van de trams uit te vaardigen. Een kiekje van de doorbraak bij de terrein-verhooging te Tholen. Door dit stadsgedeelte zal de verkeersweg komen. Foto van het in aanbouw zijnde nieuwe gedeelte der Coces-fabriek te Sluiskil. Vermoedelijk zuilen daar weer heel wat werkioozen te werk gesteld kunnen worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17