1 m GROOT-ROTTERDAM 1151 Het etsen bleef speciaal zijn aan dacht vragen er verschenen ver scheidene platen van zijn hand, welke door artistieke opvatting en knappe tcekening spoedig de aan dacht trokken. Vanuit de eerste rangs-kunsthandels (Reekers, de Distel, e.a.) waar hij ze ten ver koop tentoonstelde, vonden Loh- mann's etsen gemakkelijk hun weg naar de deftige huizingen van het welgestelde en kunstlievende pu blike. Onder zijn meest bekende platen noemen wij„Ingang Letive- haven te Rotterdam". „Prinsen molen aan de Rotte" „Interieur R. K. Kerk van de H. Rosalia aan de Leeuwenstraat" „Raadhuis te Middelburg" en andere. Vooral laatstgenoemde plaat is een aristocraat onder de etsen en heeft zich een internationale be- teekenis verworven. Daar Lohman vrijwel voort durend te Rotterdam verbleef, spreekt't wel vanzelf, dat zijn aan dacht vooral ook werd getrokken naar de hartader onzer stadhet havenbedrijf. In den laatsten tijd begint hij zich hoe langer hoe meer toe te leggen op de uitbeelding van tafereelen, aan scheepvaart en handel ontleend. Zijn schetsen en aquarel-teeke- ningen van het machtig bedrijfs leven vinden gretig afnemers, zelfs tot over onze landsgrenzen. Dit is voor Lohmann een na tuurlijke aansporing om voort te gaan in deze richting en zijn werk te plaatsen op een immer hooger plan. Ingang van de Leuvehavcn te Rotterdam.Naar een ets van Jos. B. A. Lohmann. lu de zaal „Kunstmin" van de Sociëteit „Ons genoegen'*werd de vorige week een winterfeest georganiseerd, ten bate van de bestrijding der tuberculose. Wij geven hierbij een aardig hoekje van het Ond-Hollandsche marktplein. Vorige week Donderdag vierde de heer D. J. v. d. Klein zijn 25 jarig jubileum in dienst der gemeente,afd. P.W. Hij is thans werkzaam als.Ie opzichter bij 1(1 c- b., stadsuitbreiding en geb< ui wen (Feyenoord). Zaterdag vierde de heer J. Kros zijn 25-jarig jubileum als pakhuisbaas bij de N.V. Kaufmami's Huiden- handel te Rotterdam. Bij de Retieistraat en Putschelaa» te Rotterdam was de vorige week Vrijdag een kraan, die daar bij de bouwwerkzaamheden ge bruikt wordt, omgevallen. Het leverde heel wat moeilijkheden op, om het gevaarte weer overeind te krijgen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 19