Z< PORT VAN Z^ONDAG 1134 GROOT-ROTTERDAM iK' Holiamlsche sehaats-ploeft in Davos: v.l.n.r. T. Hvoflman, W. Kos, Mej. Jo Brouwer, S. Heiden, N. Pronk en H. Jongbloed, KEIJKNOORD KAMPIOEN VAN AFD. II. Het Feijenoord-elftal, dat Zondag A.D.O. niet 3—0 sloeg en hierdoor definitief beslag legde op den kampioenstitel. Tpeijenoord bekleedt wel een bijzondere positie in -T onze Nederlandsche voetbalwereld. Dit is nu het derde opeenvolgende kampioenschap van het rood witte elftal van over de Maas en in totaal 't vierde. Neemt men hierbij in aanmerking, dat de Feijenoor- ders eerst vanaf 1924'25 met minimum verschil achter Sparta als tweede eindigden, dan kan toch wel van een zeer bijzondere prestatie worden ge sproken. Feijenoord heeft in zijn nog tamelijk jong eerste- klasseschap een staat van dienst, waarop geen enkele andere vereeniging kan bogen. Misschien traden eenige jaren geleden de ver richtingen van het Gronin ger Be-Quick nog meer naar voren, doch men dient er hierbij wel terdege rekening mede te houden, dat de tegenstanders van deze club beduidend veel minder waren aan die van Feijenoord. Want voor de meer inge wijden is het geen geheim, dat het meerendeel der Noor delijke eersU klasse-clubs het tegen een Westelijke 2c-klasse-cluh van normale sterkte zal moeten afleg gen. Hoewel het kampioen schap van Feijenoord, waar mede wij l'iji c.s. van harte gelukwenschén, eerst in den 17dtn wedstrijd een feit werd, hebben wij het lang van te voren zien aankomen. En als men er soms aan mocht twijfelen, of het aan den Dortschen straatweg wel op zijn plaats is, vergelijke men de cijfers maar eens. Die spreken boekdeelen. De clou van de kampioens-competitie worden de wedstrijden Feijenoord-Ajax. Tenminste als de Amsterdammers nog niet struikelen, doch dit is echter moeilijk denkbaar. 't Is nu maar te hopen, dat de animo voor de wedstrijden om het Nederlandsche kampioenschap bij de Westelijke clubs wat grooter is dan verleden jaar. Zoowel van Feijenoord als van Ajax kreeg men toen den indruk, dat zij met het behalen van het afdeelingskampioenschap hun taak als volbracht beschouwden. Keijciioord kampioen De trouwe supportersschare glundert. Voor V.O.C. begint het von nis zich meer en meer te vol trekken. Verleden week was er weer een moment reden tot optimisme, doch wanneer we thans de cijfers eens beschou wen Sparta moest zich met een gelijk spel tevreden stellen tegen 't Gooi en Excelsior slaagde er in, den lastigen uitwedstrijd tegen V.U.C. te winnen. Ook de strijd met betrek king tot de 2e-klasse-kampioen- schappen nadert zijn voltooiing. HermesD. V. S. behaalde in Utrecht een gemakkelijke over winning op Voorwaarts en waar D.H.C. zoo vriendelijk was om op eigen terrein een kostbaar punt te verspelen tegen A.S.C., hebben de Schiedammers het kampioenschap thans voor het grijpen. Feyenoord slaat A.D.O. met 3-0. Doelverdediger Dekker in actie. In de andere afdeeling wordt Unitas het. Zelf won het Gorcuininer elftal met 30 van C.V.V. en O.D.S, werd in Schiedam met 31 door S.V.V. geslagen. Dus de strijd om een plaatsje in de le klasse gaat zeer waarschijnlijk tusschen Hermes-D.V.S. en Unitas metJa, de lezer vuile hier zelf maar in. Wie de eerste-klasser zal zijn, blijft nog een groote vraag. Momenteel staan Stormvogels, H.V.V. en Spar taan er het slechtst voor. Doch H.F.C. en zelfs Z.F.C. zouten nog als No. laatst kunnen eindigen. De cijfers dezer le-klasse-staartclubs bewijzen wel, dat den a.s. 2e-klasse Kampioenen in afd eling II een bijzonder zware strijd wacht. Fxcelsinr wint in I'm II»;ik van V.ll.C. Aanlig moment voor liet Ro)ter«l;ims#c doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6