Ideal Naaimachines DAG VI m loopen zeldzaam licht 16 ONS ZEELAND Fi done, quel odeur, Mesdames. Bitteschön, ein Pestnestvest. Nieuwbouw Neubau Newer City Ce sont les nouveaux faubourgs Lucky town, with sun and flowers look there a South-Beveland-boer Opgetogen gaan de gasten verder zonnig Zeeland door, with the touring-cars and tramways, par bateau en met de spoor. En ze gaan van Zeeland houwen, met z'n weiden en z'n graan, met z'n duinen en z'n dijken en z'n vredig voortbestaan. Elke vreemde neemt straks afscheid van het Zeeuwsche vlakkeland, met z'n eigen melodietje, in z'n eigen taal en trant Sei gegriiszt, du schönes Landchen an dem blauen Marchenmeer, sei gegriiszt aus meiner Heimat, wo ich morgen wiederkehr Little country, sunny picture, I '11 be yearning for your plein from beyond the waves and waters Goodbye Till we meet again Au revoir, pays des fleuves, citoyens et paysans au lointain de ma patrie je t' adore, infiniment WILLEM TELL II. 8 Febr. Neen ik ben het ditmaal roerend met Breeduitstra eens in ons land hebben ze er totaal geen slag van om hun groote mannen te eeren. Zeli heb ik het ook al te vaak ondervonden, doch dan hield ik het voor me, omdat ik bescheidenheidshalve met graag persoonlijk word; nu echter betreft mijn ervaring een ander en kan ik dus vrij uit spreken. Deze week is een groot geleerde gestorven. Heel ons volk onder den indruk en wat denkt u nu, dat de leden van de Eerste Kamer deden, om de nagedachtenis van dat landssieraad te eeren? Wanneer ik t niet zelf in de Nieuwe Rotterdammer gelezen had, dan geloofde ut het niet! Die leden hebben zich, om dit droeve feit te herdenken, gedurende anderhalve minuut van hun stoelen verheven. Indien ze anderhalve minuut waren gestaan, had ik 't prachtig gevonden maar zoo'n zeer- vertraagde film is belachelijk. Ouderdom mag hier met als verontschuldiging gelden, want even later, zoo Te beginnen bij de groote letter A. moet je één der lijnen volgen naar de volgende letters, zoodanig, dat je eerst een plaatsnaam, dan de naam van een eiland krijgt, en tenslotte iets krijgt wat niet vies is. Denk er om, je mag maar éénmaal langs dezelfde lijn gaan. Als jullie denkt dit raadsel goed opgelost te hebben (en dit geldt alleen voor kinderen tot 14 jaar), raden we jullie aan de oplossing vóór 28 Februari te zenden aan de Administratie van ,,Ons Zeeland St. Pieter straat, Middelburg. Het is dan best mogelijk, dat je van „Ons Zeeland" een mooie prijs ontvangt. We stel len vijf prijzen voor de goede oplossers beschikbaar. meldde de courant weer, waren de heeren in de olie En of dat nog niet genoeg is, zoo vernam ik net van den postdirecteur, dat hij morgen, ook ter intentie van dien geleerde, van 12 tot 12.03 geen telegrammen mag aannemen, al slaat het publiek de glazen van het loket ook kapot. Toppunt! 9 Febr. Met Breeduitstra en Krimp van Duimen naar de spoedvergadering van onze ijsvereeniging ge weest. De oude Puckie Wafelbakker, de hevige sport- bewonderaar, let wel: geen beoefenaar (anders was-ie niet zoo oud geworden) voerde wederom den voorzit tershamer. Bij 't onderwerp wereldkampioenschappen werd Puckie triestig en de vergadering rumoerig. Puckie had vroeger Jaap Eden en Coen de Koning zien rijden en de vergadering had van de dit jaar gemaakte kos ten gehoord. „De beste, nummer 12," werd er geroe pen, „en wanneer ze zich nog langer door dien mijn heer Bols op hun hurken laten zetten, komen ze qp nummer. terecht (App^us). „Laat ze langer in Noorwegen oefenen", schreeuwde Puckie. „Dan kun- jien we voordeeliger een paar Noorsche hardrijders naturaliseeren", gooide Breeduitstra er uit. Toen kreeg ik een idee. Bevend en wit van emotie stond ik op en vroeg het woord. (Ik blijf altijd parle-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14