ONS ZEELAND mentair). „Mijnheer de voorzitter," sprak ik met klem „er is een beter, een afdoender, ik zou haast zeggen een volmaakt neen. een afdoend middel, (Groote verbazing). Onze jongens moeten een tikje sneller rij den! (Donderende bewijzen van instemming), ,,'n Salomons oordeel", fluisterde Breeduitstra. O, zoo! 10 Febr. 't Is diamantendiefstal wat de klok slaat. Verfoeilijke hebzucht. En wat hebben in vredesnaam die boeven er aan. 't Is immers toch niet in hun stand, om met juweelen te loopen. Wat een verschil in zeden bij vroeger Ik herinner me nog best, dat wijlen mijn vader, vaak vertelde, van een suikertante, die van den ochtend tot den avond een parel van het zuiverste water eigenaardige gewoonte aan de punt van haar neus droeg. Ze is 92 geworden en ze was op het laatst buitengewoon hulpbehoevend, en toch moet ge niet denken dat ooit iemand er aan gedacht heeft om zijn of haar hand naar dat kleinood uit te steken. 11 Febr. Overal mot in Europa. Coalitie-breuk in Duitschland op til. Kabinetscrisissen in Noorwegen en Servië enz. Er is nog meer tweedraoht dan gedurende den wereldoorlog; toen had ge tenminste nog eenheids worst. In Polen is het ook al mis. Ter inleiding van den verkiezingsstrijd schold de een den ander de huid vol. Als eerste slachtoffers vielen een honderd journalisten, doordat hun bladen verboden werden. Die arme cou rantenmannen moeten het steeds ontgelden. Het is net zooals redacteur Speur van ons plaatselijk blad zegt: De Pers wordt alleen gewaardeerd in Perzië. 12 Febr. Bij 't ontbijt voorgelezen dat Mussolini 10 lire gestuurd heeft naar een jeugdigen landgenoot- schoorsteenveger in Parijs, die hem om een mond harmonica gevraagd had. Nobel. Liesbeth kreeg er tra nen van in haar oogen. Jossie begon daarop ook een concert te geven op zoo'n instrument, met gevolg, dat hij ook spoedig tranen in zijn oogen had. Ondertusschen een nuttige kunst. Moest meer beoefend worden in Italië; ook door Mussolini; 't is zoo'n probaat middel tegen opgeblazenheid, zeggen ze. 13 Febr. Het vernuft van sommige reclame-makers moet je toch bewonderen. Kreeg vanmorgen een cir culaire van een opticien, met geschroeide randen (die circulaire n.l.) Dat kwam, schreef hij, omdat de pince- nez, die hij op de markt bracht, zoo gloeiend nieuw was. Het geestige zakenmensch onderteekende met: „Uw dienstwillige oogen dienaar." 14 Febr. Op de soos heb ik benauwde oogenblikken beleefd. Met het ernstigste gezicht, dat hij ooit in een gruwelijke kantongerechtszaak getrokken heeft, nam griffier Dorias mij apart en zei, dat het Amerikaansche consulaat een strafvervolging tegen mij wilde doen in stellen omdat ik tegen minister Kellogg gezegd had: „alle Amerikanen lijken op elkaar, en allemaal bij el kaar, lijken ze op niks", 't Angstzweet brak me uit, en ik dacht er pas een paar uur later aan, dat ik dat gesprek slechts gedroomd had eni zoo onvoorzichtig was geweest om Breeduitstra er van te verhalen. M

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 15