A H ik- k a A DE SCHELDE-ZENDER Ik l 6 ONS ZEELAND In aansluiting op de eerste foto van het werk der Middelburgsche werkloozen te Oranjezon (in ons vorig nummer) nog een tweetal opnamen. Het graven in de duinen. Per rails wordt het zand vervoerd. bankbrief op de bank te Amsterdam, houdende vijf en twintig duizend gulden, en de resteerende som te vol doen binnen den tijd van twee maanden in contante penningen". De financiëele toestand werd bij het grooter aantal weezen dat in 1724 klom tot 102 kinderen, nu beter. Eer het genoemde jaar ten einde spoedde, het was reeds 11 November, kwam het bestuur nog eens in buitengewone vergadering samen. De voorzitter deelde mede, dat den vorigen avond laat op den Oostwal, recht over de bleekerij, door den klapperman gevon den was een onbekend Duitsch sprekend kind, dat zat te schreien aan den vestkant. Bij onderzoek bleek den voorzitter, dat het kind een wees was, uitbesteed op een schip, waar het dagelijks meer slaag dan eten kreeg. Het schip, op reis naar Antwerpen, had in het voorbij varen dit kind aan een zeedijk afgezet, zonder verder naar haar om te zien. Het armbestuur vroeg opname in het Weeshuis, Regenten besloten het pro visioneel als vondeling aan te nemen, In het register vond ik aangeteekend, dat dit kind het liefste meisje uit het geheele Weeshuis was. Ze ontving daarom boven haar uitzet een geschenk. (Wordt vervolgd.) Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat iemand door den Kantonrechter veroordeeld werd tot 3.boete subs. 3 dagen hechtenis, omdat hij op den openbaren weg te Krabbendijke vele leelijke schieeuwen had gelaten. Landelijke rust dient te wor den beschermd. dat de nieuwe mailschepen, welke de „Schelde" te Vlissingen voor den Rotterd. Lloyd gaat bouwen, onder de namen „Dempo" en „Baloeran" door het leven zullen varen. dat het stadhuis te Veere voor 42.000.— ver zekerd is, de kerktoren voor 10.000.en de Camp- veersche dito voor 25.000. dat de wereld-bibliotheek de vorige week in ver schillende Zeeuwsche plaatsen een boeken-expositie hield. dat Vrijdag 8 Februari te Goes de 9000ste in woner werd ingeschreven. Hem gewerden spaarbank boekjes.... noch andere geschenken. Zelfs van een serenade bleef Goes no. 9000 gespeend. dat particulieren te Hulst met plannen rondloo- pen om de gasfabriek van de gemeente over te nemen, -dat in Koewacht vanwege het Bisdom Gent een Zusterschool met Klooster gebouwd zal worden. dat de Koningin 100.schonk voor de restau ratie van het orgel in de Luthersche Kerk te Middel burg. dat te St. Anna ter Müiden een veeschuur in de vlammen opging. Vijf paarden gingen in het vuur verloren. dat 20 Bruinissenaars zich geroepen gevoelden zich ter beschikking van het vaderland te stellen. Dies richtten zij een afdeeling van den Vrijw. Landstorm op. dat de Commissaris der Koningin in Zeeland een bezoek bracht aan de brugwerken te Tholen. dat in het jaar 1518 te Zierikzee 3200 menschen aan de pest ten offer vielen, dat een Belgisch stoomschip dezer dagen te Vlis- Vervolg op bladz. 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6