.Sportvan Zondag 1158 GROOT-ROTTERDAM Oefmdag. het Olympische oefenprogramma, is tamelijk logisch. Nu Sparta een ter reininrichting heeft als geen club in den lande, was Rotterdam daarvoor de aangewezen plaats, daar de hoofd stad aan de nog te spelen interna tionale wedstrijden rijkelijk haar portie krijgt. We zijn wat dit betreft benieuwd, wat er in de toekomst zal geschieden. Zal men, nu Rotterdam een terrein rijk is, waarop 30,000 menschen gebor gen kunnen worden, nog alle interna tionale ontmoetingen aan Amsterdam kunnen geven? Zonderen we den wed strijd tegen de Belgen, waar mogelijk een kleine 100.000 bezoekers zouden komen, uit, dan is de ruimte op Span gen nu voor eiken interlandenwedstrijd voldoende. En Amsterdam heeft toch ook geen honderdduizend plaatsen. Voor de warmloopende clubsupporters was de gepasseerde Zondag geen ideale voetbaldag. Hij, die zweert bij de eene en eenige club, lapt zelfs een wedstrijd van het Nederlandsch elftal aan de zolen van zijn clublaars. Voor de meer neutrale voetbal-enthousiasten bieden dergelijke oefenwed strijden echter wel een aardige afwisseling, vooral als men, zooals in Rotterdam, het neusje van den zalm krijgt. En de voetballers zelf Het mee- rendeel is bijzonder gecharmeerd op zoo'n enkelen vrijen Zondag en voor de uitverkorenen is het zeker niet kwaad, wanneer zij zoo eenige keeren per seizoen eens wat meer aandacht kunnen schen ken aan de finesses van het spel dan i aan het resultaat van den wedstrijd. Dat Rotterdam de beste wedstrijden kreeg uit Wanneer men trouwens tegenwoordig het bezoek bij de gewone competitie wedstrijden in aanmerking neemt, valt gemakkelijk na te gaan, dat men daar voor op Spangen de zaak niet heeft vergroot. Dit moet dus met het oog op iets anders zijn geschied. En waar men van talentvolle mannen als de heeren Over- eijnder c.s. mag veronderstellen, dat zij geen luchtkasteelen bouwden, zien we binnenkort onze stad weer in het bezit van één of meer internationale ontmoetingen per seizoen. Rotterdam heeft daar nu wel zoo'n beetje recht op. 't Was Zondag lang niet vol op Spangen, waaruit blijkt, dat de massa het toch meer op de competitiewedstrijden begrepen heeft. Toch hadden de thuis blijvers dit keer weer eens on gelijk. Vooral de eerste wed strijd was het aanzien zeker waard. Zelfs ontbrak in deze ontmoeting de spanning niet en men zou zich zoo nu en dan bij 'n competitie-wedstrijd gewaand hebben. Uit de beide Olympische elftal len, die in Rotterdam in actie kwamen, zal de N.E.C. wel zeer waarschijnlijk de hoofdploeg distilleeren. Hoe dit elftal er uit zal zien De voorhoede zal ongetwijfeld weer het meest zorg baren. Ohering en Ruysch zijn geen spelers van zeer bij zondere klasse en wanneer nien Zondag in het Zuidholland- sche elftal Wout Buitenweg in actie zag, dan is het voor ons nog lang geen uitgemaakte zaak dat men Tap wederom als midden voor zal opstellen. Na eenige jaren zoeken is de Technische Commissie thans zoo ver, dat zij 44 uitblinkers bijeen gezocht heeft. Maar zelfs uit een zoo betrekkelijk gering aan tal is het niet gemakkelijk, het allerbeste te formeeren en wij voorspellen de N.E.C. reeds bij voorbaat de noo- dige critiek, welke trouwens nog nimmer ontbrak. Laten we echter hopen, dat het vele werk der„snor- ders" met succes zal wor den bekroond. Over eenige weken kan tegen de Belgen hiermede reeds 'n aanvang worden gemaakt. De Olympische elftaiien in actie. Zondag speelden in Rotterdam en Apeldoorn De „roode" ploeg, welke in Rotterdam met 3-1 van tiet Zuidelijk elfal won. de 4 Olympische elftallen. Hierboven geven wij het „witte" elftal, dat met 3—2 Staande v.l.n.r.: v. Boxtel N.C v: Run (P.S.V.), v. d. Oriendt (Hermes D.V.S.), won van de Zuidhotlandsche ploeg. Staande van l.n.r.: Massy (Roermond), van Gelder (V.U.C.), Ruisch (D.E.C.), de Boer (Ajax) Kools (N.A.C.), Schipper v. d. Berge (Excelsior), v. Heel (Feijenoord), Kluin (A.G.O.V.V.), v. Resteren (H.B.S.), v. Kol (Ajax). Knielend: (Heracles), Hatik (Stormvogels). Knielend Tap (A.D.O.), Verlegh (N.A.C.), Ghering Elfring (Ale. Victrix), Weber (Sparta), (Longa), v. d. Zalm (V.U.C.). Vis (H.V.V.) Het „blauwe" elftal sloeg in Apeldoorn het Oostelijk elftal met 14). Achterste rij van l.n.r.: v. Zwieteren (Sparta), v. d. Aa (Willem II), Stuve (Enschede). Midden v. Nus (Voorwaarts), Den Hoed (Hermes D.V.S.), Schreurs (Roermond). Voorste rij: Mansen (Excelsior), Viergever (Sparta), Prins (Sparta\ Barendrecht (Feijen oord), Huismans (Excelsior). De Nederlandsche bobslie-ploeg, welke tijdens de Olympische Winterspelen nog eens ter spake is gebracht. Van l.n.r. de heeren J. H. P. F. Meuten, H. L. Dekking, J. P. Delprat, E. L. Texeira de Mattos, C. v. d. Sandt. Olympisch Elftal (groen) won in Apeldoorn met 6—1 van het Noordelijk elftal. Staande v.l.n.r.: Horsten (Vitesse). Krom (R.C.H.), Grobbe (Excel" sior), de Vries (D.F.C.), v. Ommeren (Excelsior), de Boer (Z.F.C.),Camp- man ('t Gooi). Knielend Freeze (Heracles), de Bruin (Hermes-D.V.S.). v. Wezel (Tubantia), Gerritse (BI. Wit). Hiernaast: Groep van de Rotter- damsche Schermveree- ni >ing„EendrachtMaakt Macht" na de huldiging van den heer v. d. Sluis, ter gelegenheid van het vieren van zijn 45-jarig meesterschap. JR

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6