vwiLtm zjitwim GEBRs BOER, 16 ONS ZEELAND jiliÉïM 15 Februari. Kleine onaangenaamheid gehad met den kellner uit het „Gekroonde Potlam", Vroeger dronk ik daar meestal een bittertje, maar de laatste dagen bestelde ik steeds, zonder eenige bijbedoeling, een biertje. Genoemde kellner zocht daar echter iets achter en meende dat ik hem met opzet griefde. Hij had namelijk sinds eenige dagen, liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een jonge dame van het geslacht Bier en daar zij nogal klein van stuk was, meende hij, dat ik mijn opdracht gewijzigd had, om een hatelijke woordspeling te maken. Wat 'n mensch toch al niet onbewust in narigheden kan komen! Heb 's middags mijn ervaring aan Breeduitstra ver teld. Die zei, dat hij, op gelijke wijze, hoogloopende ruzie op een station gekregen had. Gekweld door dorst, riep hij eens naar een perron-gar<;on: „aan nemen, een dubbele kwast", juist toen 'n heer aan stalten maakte om zijn vleezige echtgenoote uit een coupé te helpen. en die heer heette toevallig Kwast terwijl hij bovendien zijn naam, op een drif tige wijze, eer aandeed. 16 Februari. Heel den weg met koude rillingen geloopen. Komt niet alleen van ons „heerlijk-voor- drogisten-en-kwakzalvers-klimaat", maar ook van het verschrikkelijk bericht, dat ik onder wetenschap in m'n krantje vond. 'n Groepje geleerden, heeft in het Ur der Chaldeeën den grafkelder ontdekt van koningin Sjoeb-ad. Be halve de doode vorstin, vond de expeditie de lijken van het 50 man en vrouw sterke gevolg, dat indertijd aan haar majesteit voor de gezelligheid meegegeven is, nadat eerst, bij wijze van afscheid, de schedels er van ingeslagen waren. Monsterachtig, monsterachtig Ik kan er niet over uit. Krimp van Duimen was het niet met me eens. Die dacht dat er geen barbaarschheid maar bezorgdheid achter school. Destijds waren er geen pensioenfondsen, waardoor de werklooze kamer- heeren en hofjuffers geen onbezorgden ouden dag kunnen krijgen, als hun meester of meesteres stierf. Vol medelijden met het lot dezer menschen, zond men ze dus achter de overledenen het hoekje om. Zeer eenvoudig Ja, doodeenvoudig 17 Februari. Na morgenwandeling in „Het var ken met de sirene" 'n hartversterking gebruikt en kennis gemaakt met een hoogen ambtenaar van den Zuid-Bevelandschen locaalspoor. Aardige vent hij tracteerde maar was in een reuze goede bui. Krimp wilde een heildronk op zijn maatschappij instellen. „Niet noodig," riep de spoorman, „daar zorgt de re geering voor. De autobushouders hebben we net den nek omgedraaid de vrachtrijders zullen volgen voor de fietsers deinzen we niet terug en als onze tramme tjes nog niet rendeeren, dan vragen we verlof om de voetgangers de beenen te breken. „Gemakkelijk ge noeg," zei-ie „staatsspoor, staatsraad, twee beginsels, één belang knabbelen aan één staatsruif ons kent ons we zijn allemaal vriendjes onder elkander en de een is niet veel schurftiger dan de ander." Breeduitstra begon een eentonig verhaal over een kruidenier, die zijn concurrent uit neringnijd geworgd had die zat nu achter slot en grendel. „Natuurlijk," riep de spoorman. „Ja," mompelde Breeduitstra, „hij was niet geasso cieerd met den Hoogen Raad." Ruzie 18 Februari. Sprak den commissaris van politie. Die was zeer gepresseerd hij en zijn korps zochten een man, die volgens het politieblad als voornaamste kenteeken een merkwaardig talent voor tooneelspelen moest hebben. Heb hem den goeden raad gegeven, om er mee uit Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van: Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lovds, etc. te scheiden. Hoorde onlangs, dat de vereenigde Ne- derlandsche schouwburg-directies reeds tien jaar, en steeds tevergeefs, naar zoo'n genie speurden. Liep majoor Heetemelk tegen het lijf. Stond op springen liet zijn mond werken als veiligheidsklep. „Schandaal, schandaal," siste hij, „Land- en Zeemacht bij elkaar. aarde en water. dat geeft modder Heb hem op zijn vetten rug geklopt en in zijn oor gefluisterd „Tenminste, wanneer je er in gaat roe ren. 19 Februari. Liesbeth heeft den middag besteed om een vergadering, 'n bestuursvergadering van de huisvrouwenvereeniging, ten huize van mevr. Snibbeljé bij te wonen. Ze werd, in een zeer verhitten toestand, door de gastvrouw thuis gebracht. Mevr. Snibbeljé deed enthousiast over Liesbeths welsprekendheid. „We moesten mevrouw wat meer laten praten, dan zou het wel beter in onze vereeniging gaan," fleemde ze. Lies beth knikte instemmend. Hoe is 't mogelijk. Van morgen vond ze dat alles misliep, omdat wij haar maar praten lieten. 20 Februari. Beppie met rood-beschreide oogen thuis gekomen. Weer 'n school-drama, 't Kind had in een verstrooide bui vergeten, dat de juffrouw met de kaart van Italië bezig was en op de vraag „waar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16