Utrechtsche Hypotheekbank 4'h °/o Pandbrieven a 99 V. GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland in stukken van f 1000.-, f500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 8 25 FEBRUARI 1Q28 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad riehte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos._ a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Over een concessie tot het onder houden van een verbinding onze melk wordt beschermd de oude Zeeuwsche boerenwagens ten doode opgeschreven. In het vorige overzicht hebben we het in 't kort al gehad over den strijd van den autobus tegen de meer officieele middelen van vervoer. De kwestie tram of autobus in Tholen was er de aanleiding toe. Thans moeten we dezen strijd tusschen de middelen van vervoer nogmaals aanroeren, en wel in verband met een beslissing die dezer dagen in Zuid-Beveland sterk de aandacht heeft getrokken. De verbinding tusschen Goes en het Wolphaartsdijk- sche Veer werd de laatste jaren onderhouden door drie autobus-ondernemingen. Na opening van den locaal- spoorweg door Zuid-Beveland kwam het treintje er als vierde bij. Toen Ged. Staten de bekende concessies gingen vergeven, kregen twee der diie autobus-onder nemers te hooren, dat hun dienst op het Wolphaarts- dijksche Veer tot het verleden ging behooren. Alleen den locaalspoorweg en den oudsten autobusdienst zou vergund worden, passagiers van Goes naar het Veer en omgekeerd te vervoeren. De'locaalspoorweg en de gedupeerde autobus-menschen lieten het bij deze uit spraak van Ged. Staten niet zitten. Er werd hooger beroep aangeteekend en den Raad van State geweid de taak, het geschil tot een goed einde te brengen. Dezer dagen viel de beslissing en deze luidde „De verbinding tusschen Goes en het Wolphaartsdijksche UTRECHT Pandbrieven f 45.000.000. De Bank stelt beschikbaar De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG Veer zal alleen door den locaalspoorweg onderhouden mogen worden." De Raad van State noemde als mo tieven welke tot de beslissing leidden publiek belang en de evenwijdigheid van de spoorbaan aan den weg welke door de autobus-ondernemingen gebiuikt moest worden. De uitspraak van het hooge College is door de in Goes verschijnende bladen, die geacht kunnen worden van den plaatselijken toestand op de hoogte te zijn, unaniem onbillijk geheeten, omdat ze er het recht niet in ontdekken konden, evenmin als het algemeen be lang. De thans terzijde gestelde autobus-ondernemer voorzag ongeveer al veertien jaren op alleszins bevre digende wijze in de onderhavige verbinding, dus lang voordat de spoorweg aan het rijden ging. Hij ver richtte het pionierswerk tusschen Goes en het Wol phaartsdijksche Veer en deze arbeid werd beloond met. uitsluiting. Een dergelijke beslissing gaat te gen alle opvatting van recht in, zelfs al zou men mogen aannemen, dat de exploitatie-mogelijkheid van den spoorweg, (wat hier niet het geval is)vervalt als de autobusdienst in het leven werd gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1