2 ONS ZEELAND CARNAVAL IN SAS VAN GENT De eenige stad in onze provincie waar het Carnaval met Brabantschen en buitenlandschen zwier gevierd wordt is Sas van Gent Evenals Nice, Den Bosch en Bergen op Zoom heeft het Zeeuwsch-Vlaamsche stadje zijn fantastischen optocht, z'n verkleede pretmakers die gedurende korten tijd beslag op den openbaren weg leggen. Zondag j.l. is Sas van Gent het vroolijke domein van Prins Carnaval geweest en talrijke belangstellenden uit den omtrek kwamen zich overtuigen, hoe de Sas van Gentenaren hun rol als volgelingen van den dwazen, overmoediger! Carnavalsvorst speelden. Zij die er niet waren kunnen zich uit onderstaande foto's een indruk vormen van den vastenavond-jolijt welke aan de Zuidelijke grens van onze provincie opbruischte. Eéns in het jaar wil de mensch anders zijn, wil hij een rol spelen die zoo weinig mogelijk lijkt op die, welke de maat schappij hem oplegde, en daarom zoekt de Carnaval-vierder zijn toevlucht tot bizarre voorstellingen. Wie droomde in zijn jeugd niet van het circus. Wat zou men er ais jongen voor gegeven hebben tot de vaste staf van een paardespul gerekend te worden. De jeugdwensch ging niet in vervulling, en iets er van bleef in ons hangen. In Carnavals- tijd komt men aan den jeugddroom tegemoet. Behalve de autobus-ondernemer, die uit zijn brood winning gestooten is, wordt het publiek door de be slissing van den Raad van State gedupeerd. Het hooge College mag op papier den weg welke door den autobus gevolgd werd, evenwijdig aan de spoorbaan noemen, in de praktijk is dit zeer aanvechtbaar. Verschillende menschen, die tusschen Goes en het Wolphaartsdijk- sche Veer woonachtig zijn, wordt door de uitspraak het eenige communicatiemiddel met de stad ontnomen. De overwinning van de Nederlandsche Spoorwegen op den autobus kunnen we in sommige gevallen bil lijken. In dit Goesche geval evenwel niet. Laten we, om een ander woord te vermijden, de beslissing van den Raad van State inzake de verbinding GoesWol- phaartsdijksche Veer een hoogst ongelukkige noemen. X De groote onbekende „men" is gaarne geneigd wei nig sympathie te koesteren jegens allerlei officieele instellingen, die veel geld heeten te kosten en weinig nut zouden afwerpen. Dat deze opvatting nog wel eens verband houdt met kortzichtigheid van het veelhoofdig monster, zullen we hier wel niet nader behoeven toe te lichten. Een van de instellingen, die niet door iede- ren belastingbetaler voortdurend gezegend wordt, is de Keuringsdienst van Waren. Nog niet zoo heel lang geleden hoorden we zelfs iemand zeer verontwaardigd uitroepen ,,Wat doen we met al die keuringsdiensten. Vroeger waren ze er ook niet, en toen marcheerde de zaak ook." Zeer zeker „marcheerde de zaak destijds ook", maar „hoe", moet men niet al te uitdagend vragen. De laat ste weken is reeds meermalen tot uiting gekomen, welk nut een Keuringsdienst kan afwerpen, en aan welke toestanden we overgeleverd zouden zijn, als de kort zichtige belastingbetaler van de baan kon schuiven wat hem niet lijkt. Men herinnere zich de overtredingen van het melkbesluit,, welke onlangs voor den Kanton rechter te Goes en Oostburg behandeld zijn en waar over in dit,nummer onze medewerker „Willem Tell II" zijn gedachten laat gaan. Na Oostburg en Goes komt nu het Kantongerecht te Middelburg de aandacht vragen in verband met de melk. De vorige week stonden er diverse melkverkoo- pers terecht, die in botsing waren gekomen met de op vattingen van den Keuringsdienst van Waren. Een landbouwer bleek schuldig aan melkverdunning op overtreffende schaal, aan het product zijner koebeesten had de man 80 pCt. water toegevoegd. De Kantonrech ter veroordeelde den knoeier tot 800.boete en tot 3 maanden principale hechtenis. Behalve de water- melk-boer stonden nog 40 andere personen terecht we gens het verkoopen van vuile melk. Als men nagaat door wie in hoofdzaak melk in groote hoeveelheden gebruikt wordt (zieken en kinderen), kan men niet anders dan de activiteit van den Keurings dienst van waren prijzen en even glimlachen over de naïveteit van den belastingbetaler, die meende, dat „de zaak vroeger ook wel marcheerde". Dank zij den Keuringsdienst en de Kantonrechters zal de ergerlijke melkvervalsching in Zeeland weldra tot het verleden behooren. Vervolg op bladz. 4

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2