VENDETTA 18 ONS ZEELAND Zelfs de posr maakteOVEfcURBN- De inzendingen van onze Gebouwen-Prijsvraag zijn binnen. Vooral even vóór sluiting van den termijn, stortten de postboden ware stroomen prijsvraag-brie ven over de redactie-tafels uit. Hetgeen door onzen teekenaar hierboven op de hem eigen bescheiden wijze onder inkt is gebracht". Thans hebben we ons door den berg van brieven heen gewerkt en we mogen verklaren dat het resultaat der prijsvraag onze verwachtingen heeft overtroffen. In alle lagen der Zeeuwsche bevolking is aan de Ge bouwen-Prijsvraag gewerkt. De uitslag wordt met verwachting in alle plaatsen tegemoet gezien. Woensdag 7 Maart te 3 uur zal ten overstaan van Notaris W. Hioolen in onze gebouwen de uitslag van de Gebouwen-Prijsvraag worden vastgesteld, We komen er. nader op terug in ons nummer van 17 Maart. door J. P. B a 1 j Vittore Vespucci was de rijkste landeigenaar van Sicilië. Hij was jong, zeven-en-twintig jaar, en was knap. Een vriendelijke lonk uit Vittore's donkere oogen deed de Siciliaansche meisjes bloozen van genoegen, en dagenlang popelde hun hartje van blijde verwach tingen, als hij hen in een speelsche bui had gekust. Doch Vittore Vespucci was karig met zijn vriendelijke lonken en kussen, want voor hem bestond er slechts één.Mariuccia! Maar Mariuccia had nog een anderen aanbidder: Cesare Bordini, die bijna even rijk en bijna even knap was als Vittore, en Mariuccia verdeelde haar gunsten gelijkelijk tusschen hen beiden. Het was gevaarlijk spel, wat de overmoedige Mariuccia speelde, want tus schen Vespucci en Bordini heerschte 'n onverzoenlijke haat. Wanneer Vittore slechts den naam van zijn mede dinger hoorde noemen, begonnen zijn donkere oogen te gloeien, dan klemde hij de lippen stijf op elkaar en verscheen er op zijn gelaat een trek van onver zoenlijke vijandschap. Had niet Bordmi's vader zijn moeder en z'n twee zusters gedood, heerschte niet de vendetta tusschen de beide families? En wanneer Cesare, zij het ook zijdelings, hoorde zinspelen over een mogelijk huwelijk tusschen Mari uccia en Vittore Vespucci, dan balden zijn vuisten zich, dan ging er een rilling door zijn leden en spuwde hij driftig op den grond, als wilde hij daarmee zijn verachting voor Vittore Vespucci aangeven. Want Vit tore Vespucci had zijn vader vermoord, en die daad kon slechts door bloed worden uitgewischt! Zoo stond Mariuccia tusschen beide partijen in, nu eens den eene, dan weer den ander bevoordeelend! En beiden verkeerden in het duister, wie van hen het geluk zou hebben, de liefelijke Mariuccia tot zijn vrouw te mogen maken. Want liefelijk scheen Mariuccia, even liefelijk, als zij wispelturig was. Haar lokken hadden een zijdeachtigen glans, haar blanke tint was iets on gewoons voor een Siciliaansche, haar roode mond was volmaakt, de donkerbruine oogen betooverend. En een Venus-figuurtje completeerde dit schoone geheel! In Mariuccia's hart was het echter dor en leeg. Zij vond Vittore Vespucci een niet te versmaden partij, maar liefde kon zij niet voor hem voelen. En ook Cesare Bordini liet haar koud, al zei haar verstand haar, dat zij als zijn vrouw een weelderig leven zou kunnen hebben. Daarom moedigde zij beiden om beur ten aan, of stootte hen af, naar gelang het in haar mooie kopje opkwam. Maar eindelijk scheen Mariuccia dan toch een be sluit te hebben genomen. Vittore Vespucci jubelde den heelen dag alle liederen, die hij kende. Had Mariuccia hem niet beloofd zijn vrouwtje te worden, had zij niet gezegd, dat zij vanavond met hem het eiland zou ver laten? Want dat was haar voorwaarde geweest: op het eiland wilde zij niet blijven wonen, met die altijd dreigende bloedwraak boven haar hoofd, zij vreesde Cesare Bordini, en ondanks Vittore's verzekering, dat hij, Vittore, voor dien tijd wel met Bordini zou hebben afgerekend, bleef zij er op staan, het eiland te verlaten. Vanavond zou hij haar ontmoeten, heel in het geheim, bij het boschje, waar zij reeds zoovele avonden hadden doorgebracht. En toen het avond werd, toog hij op weg, en zag hij, bij het boschje aangekomen, met verlangen naar Mari uccia uit. Zij was er nog niet! Ha, door hoorde hij een stap op den weg, dat zou Mariuccia wel zijn. Vlug trad hij te voorschij, en stondtegenover Cesare Bordini. Woede bruischte in Vittore op. Wilde die kerel hun vertrek misschien verhinderen, had hij een vermoeden ervan gehad? Zijn handen omklemden den dolk en met een wilde kreet sprongen de mannen tegelijkertijd op elkaar toe. Geen woord werd geuit, het was een stille, maar daarom niet minder wanhopige worsteling. Hijgende lichamen wentelden op den grond, nu en dan zwaaide er een arm door de lucht, flikkerde het staal in het licht van de opkomende maan! Dan zakte één der mannen in elkaar en bleef roerloos liggen. Cesare Bordini stond nog, deed een paar stappen, wankelde en viel eveneens. Zacht kreunend bleef hij aan den kant van den weg liggen. Toen maakte zich een gestalte uit het donkere boschje los en trad voorzichtig op de beide mannen toe. Het was Mariuccia! Zachtjes naderde zij Vittore Vespucci, bukte zich over hem heen en bevoelde zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 18