ONS ZEELAND 19 Portret van een man, die een lucifer aanstrijkt. 1. Vult pijp met ta bak en is vol goede verwach ting. Zoekt in al zijn zakken naar een lucifer en vindt er ten slotte een in den zak waar in hij het eerst - zocht. 3. Strijkt lucifertje langs broekspijp en herhaalt dit proces telkens iets krachtiger. Kijkt naar luci fer om te zien of iets niet in orde is misschien. 5. Strijkt lucifer op zool van schoen. Ontdekt dat de schoen nog wat vochtig is van 't sproeien in den tuin. 9. Besluit dat zijn broekspijp ten slotte het beste is en geeft een extra sterke ruk, waardoor lucifer breekt. 10, Raapt kop van lusifer op en hij staart de kamer rond. 7. Zoekt naar een goede plaats om aan te strijken aan den stoel, totdat hij zich herinnert dat de stoel geheel met trijp bekleed is. 11 Sluipt naar de verwarming en kijkt rond of zijn echtgenoote er niets van ziet en strijkt lucifers kop. (Er zijn al reeds eerder hoo- ge woorden over geweest, dat hij den verwarmings radiator had ge bruikt om luci fers aan te strij ken). Besteedt thans vele minuten om te probeeren het lucifertje aan te strijken aan den onderrand van tafel, maar het hout is te goed gepolitoerd. 12. Als lucifer een maal brandt, dan blijkt tabak om zoo te zeggen allemaal verloren te zijn, waarop hij besluit naar bed te gaan. hart.het klopte niet meer. Toen ging zij naar Cesare Bordini, die zich licht bewoog. De dolk van zijn tegenstander stak hem nog in de borst. Ook over hem boog Mariuccia zich, zij strekte haar hand naar den dolk uit, en.... stootte die dieper in de wond! toen werd ook Cesare Bordini stil! Zegevierend lachte Mariuccia voor zich heen en keek naar de roerlooze lichamen van haar beide aan bidders. Haastig woelden haar handen in hun kleeren: twee dikke portefeuilles verborg zij in haar taschje! Toen lachte zij weer met een zacht-kirrend geluid. Zij had haar doel bereikt: met beide mannen had zij eenzelfde afspraak gemaakt, den afloop van te voren voorziend! Nog dienzelfden avond verdween Mariuccia Sicilië, het land der vendetta. van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 19