Utrechtsche Hypotheekbank 4% Pandbrieven a GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Bank stelt beschikbaar in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 10 10 MAART 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever, - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Oplossing der electrificatie van de middengroep steun aan de vlas industrie het gemeentelijk slacht huis te Goes geopend kiesvereeni- gingen over autobus-concessies. De P.Z.E.M. en Ged. Staten hebben thans voor de electrificatie der middengroep van Zeeland de oplos sing gevonden, en in een uitvoerig schrijven leggen Gedeputeerden deze aan Provinciale Staten voor. Gevraagd wordt o. m. toestemming te verleenen voor den bouw van een centrale, die behalve Noord- en Zuid-Beveland ook het platteland van Walcheren van electriciteit zal moeten voorzien. Tenslotte is men dus toch teruggekomen (we hebben dit zooals men zich herinneren zal eerder voorzien) op een eigen centrale, en opnieuw het denkbeeld om helsd, dat professor Feldmann van de Technische Hoo- geschool te Delft 10 jaar geleden reeds voor de mid dengroep ontwikkelde, en dat door de P.Z.E.M. des tijds als niet uitvoerbaar terzijde werd gelegd. In een zeer breedvoerige en op sommige plaatsen niet al te duidelijke toelichting zeggen Ged. Staten, dat overname van de Vlissingsche centrale niét mo gelijk bleek, en dat de thans voorgestelde bouw van een eigen centrale de oplossing geeft, welke de voor ziening van de Bevelanden en het platteland van Wal cheren met den begeerden electrischen stroom in den kortst mogelijken tijd verwezenlijkt. Natuurlijk is in de toelichting de bekende kwestie De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG welke nog steeds met Middelburg hangende is over de electrificatie van Walcheren, niet vergeten. Gede puteerden zijn van meening dat het plan der eigen cen trale geen onbillijkheid tegenover Middelburg inhoudt, daar de Middelburgsche raad nog geen bindende be slissing heeft genomen en de medewerking der andere gemeentebesturen in den door Middelburg gewensch- ten omvang nog zeer twijfelachtig is te noemen. Bo vendien wordt verwacht dat de P.Z.E.M. het platte land van Walcheren eerder aan electriciteit zal kun nen helpen dan de hoofdstad. We zijn benieuwd hoe het antwoord van Middelburg op al deze veronderstellingen luiden zal. O. i. is te veel gespeculeerd op het vermoeden, dat Middelburg zich uit de zaak terug zal trekken, welk vermoeden ongetwijfeld het optimisme eischt, hetgeen de P.Z.E.M. al jaren jegens haar plannen aan den dag gelieft te leggen. Thans een en ander over het andere gedeelte bij het voorstel van Ged. Staten betrokken de Bevelanden. In het plan is het gedeelte van Zuid-Beveland ten oosten van het kanaal niet opgenomen. Ten opzichte

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1