8 ONS ZEELAND De heer J. L. Richel, Burgemeester en Secretaris van Borsselen, vierde onlangs zijn 50sten geboortedag. Wij kiekten den jubilaris op het Gemeentehuis. Aardenburg, verdacht van knoeierijen bij de verkie zingen. dat in de omgeving van Clinge verschillende machinale klompenmakerijen worden opgericht. De machine zal den hand-klompenmaker in nog hachelij ker positie brengen, dat de zoo langzamerhand in de geschiedenis beroemd geworden chauffeur van Rilland-Bath (die op den onbewaakten overweg een trein torpedeerde, waarin Ir. Ka ff van de Ned. Spoorwegen) uiteindelijk is vrijgesproken. Had men hem dit 1 jaar vroeger niet kunnen vertellen? dat de electriciteit voor krachtverbruik in Bel gië, vlak over de Zeeuwsche grens, omgerekend in Hcllandsch geld, pl m. 7 ct. per K.W.U. kost. Ettelijke passen verder, in Nederland, 18 ct. De vlasindustrie ondervindt door dit prijsverschil een niet te beteugelen concurrentie. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Vóór me, op m'n lessenaar, ligt de invitatie van Maison Hirsch, ons Amsterdamsche mode-paleis, voor ,1a Revue des Modes printanières", op Vrijdag 9 Maart. Ik zal er heengaan en de trouwe lezeressen van ,,Ons Zeeland" nauwgezet vertellen wat deze lente en zomer biengen zal. Intusschen bracht ik reeds een bezoek aan een groot gesloten huis en kan u nog vóór de groote mode-show van Hirsch eenige tips geven. Eerst krijgt u kleine geraffineerde wenkjes, die de chef van het huis me meebracht van zijn bezoek aan de lichtstad. Op uw avondmantel, mevrouw, behoort u een écharpe te dragen van fluweel of chiffon, die in contrasteeren- de tint met uw avondjas is en op uw rechterschouder vastgehouden wordt met een bijou. Inplaats van een avondmantel kunt u een lange zwarte shawl dragen, die, gedrapeerd als een cape, over uw schouder ges agen wordt en bevestigd met een toef groote bloemen. Men moet, veronderstel ik, Parisienne zijn om met bevalligheid de turban van goud of zilvergaas om het hoofd te kunnen draaien, die dit seizoen zoo en vogue is als theater-dracht. Deze turbans worden vastgestoken met een speld van juweel en onyx. Korte voiles, die even over de oogen of net boven het kersenmondje eindigen, zijn erg in zwang. Ze hebben meestal een onderrand van fluweelen nopjes. Een groot Parijsch huis ontwierp een hoed, die ont leend was aan de hoerendracht. Deze had n.l. een zwart kanten kapje, dat nauw het hoofd omsloot en waarop een hoed gedragen werd met grooten rand van Bengal naturel. Ik vrees, dat de draagster, hoe bevallig ze ook moge zijn, den indruk geeft een favus-bolletje te hebben. Niet zoo smakelijk! De mode blijft jong, mijne dames! De tailleurs zijn van een groote strengheid en zonder eenige garneering. Nietwaar, u draagt er uw donkeren vos of marter op. Veel beige, in alle tinten, veel zwart, ook donker blauw. De rokjes kort, tame'ijk nauw en van voren over elkaar geslagen met één platte plooi. Het manteltje even over de heupen met kleine schuine of rechte zakjes, smal kraagje en revers. Een blouse van witte zijde met hoogen col of om geslagen boord, doet het wonderwel bij uw strenge tailleur. Heel mooi ook zijn de ensembles in drie verschil lende stoffen en tinten. Ik zag hiervan o.a. een trois pièces waarvan het rokje van een mooie ruit in rêe-bruin en beige was, waarop een vest-b'ouse van effen beige, sluitend met knoopjes en een langen mantel van de effen beige stof met kraag en manchetten van rêe-bruine effen stof. Deze mantel was gevoerd met de geruiten stof van het rokje. Kasha zal ook in dit seizoen veel gedragen worden, vooral de ensembles van zwarte kasha, die dan een toetsje wit hebben om al te groote somberheid te voor komen. Heel nieuw en van een buitengewone schoonheid zijn de robes van crêpe de Chine, met onderrand of volante van kant of broderies. In de meest teêre tinten worden deze prachtige robes gedragen. Ik zag er een van crêpe de Chine in citroengeel en zwart met borduursels in wit. Het rokje geplooid tot de heupen, had een gladden band, strak, waarop even blousend de taille viel, die een onderrand van zwart had en verder geheel in wit geborduurd was. De bedrukte crêpe de Chines met bloembladen als motief in verschillende tinten, zullen als zomerdracht enorm en vogue zijn. Ze hebben geen andere garneering, dan van de stof zelf. Plissé's, volants, breede plooien of afhangende slippen vormen de garneering er van. Zwart en wit blijft geliefkoosd, zoowel voor de man tels en tailleurs als voor de avond-robes. Een heel mooie, aparte werd me getoond van zwarte crêpe satin, waarvan het rokje, vallend in godets, als bezaaid was met glinsterende pailletten. De taille van witte crêpe satin had een ornamentieke garneering van k'eine simili-hangertjes en pailletten en viel eigenlijk als een losse bolero over het rokje. En andere avondjapon van knalrode crêpe Georgette Vervolg op bladz. 13 b

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8