Utrechtsche Hypotheekbank 4°lo Pandbrieven k WU°h GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Bank stelt beschikbaar in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- m 24 MAART 1928 l DERDE JAARGANG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG probleem in Zeeland steeds te bewerken en steeds te zoeken naar de oplossing welke de natuurlijke nadee- len zooveel mogelijk kan opheffen." In dit verband verheugt het ons dat Ged. Staten deze week in Middelburg een vergadering hielden met diverse colleges en personen, bij het verkeer belang hebbend, teneinde over de verbindingen te spieken en te trachten verschillende grieven en bezwaren tegen de verkeersmiddelen uit den weg te ruimen. Door de uitwisseling van gedachten van liefst zooveel mogelijk personen, zullen Ged. Staten een juisten kijk krijgen op hetgeen aan de verbindingen ontbreekt, en zullen ze in staat worden gesteld eerlang met afdoende voor stellen ter tafel te komen. De Commissaris der Koningin, Jhr. Quarles van Uf- ford, leidde de besprekingen over het verkeer. Hij zeide bij de opening gaarne te erkennen dat er op het verkeersgebied in Zeeland vele misstanden zijn en vele gemotiveerde wenschen. Men zou alle bezwaren gaarne opheffen, doch behalve de ligging der deelen van de provincie maken de financiën zulks onmoge lijk. Spr. wees er op, dat in het afgeloopen jaar het Een vergadering over de verbindin gen iusschen diverse gedeelten der provincie nogmaals over spoor wegen en autobusdiensten ook Walcheren denkt aan de verpleging van zieken in ziekenhuizen. De bezwaren aan het reizen in onze provincie ver bonden zijn vele. Dit is niet alleen in Zeeland zelf bekend, doch ook ver daar buiten. Wie slechts één keer gedurende enkele dagen de waterrijke provincie moest „bereizen" neemt voor zijn geheele leven her inneringen aan veel verkeersmisère met zich mee. Geen wonder dus dat Zeeland wat het verkeer be treft, bij de Nederlanders in een alles behalve goed blaadje staat. Wij Zeeuwen kunnen zeggen „Zeeland treft in deze toch heusch geen schuld. We kunnen toch het water, dat de diverse gedeelten scheidt, niet overbruggen. We kunnen van een water-provincie immers geen ideaal reis-land maken Natuurlijk kan men dat niet en daarom zijn de klachten van de vreemdelingen die in Zeeland reizen niet geheel gemotiveerd. Niet geheel maar iets er uit mogen we toch wel ter harte nemen. Zonder de geografische situatie uit het oog te verliezen en reke ning houdend met de zekerheid dat het ideale verkeer nooit binnen de grenzen van onze provincie mogelijk gemaakt zal kunnen worden, mogen we er naar stre ven „to make the best of it". Misschien is het beter gezegd „We hebben de taak het moeilijke verkeers-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1