2 ONS ZEELAND De vorige week Vrijdag botste op de plaats waar de weg uit Zeeland dien van Antwerpen-Bergen op Zoom kruist een motorrijder tegen een auto op, zwaargewond werd de motorrijder naar het ziekenhuis te Bergen vervoerd. Toevallig was onze fotograaf even nadat het ongeluk gebeurd was ter plaatse. verkeersvraagstuk de aandacht der overheid had. Er kwam een ferry-boot in de vaart, een nieuwe boot voor het verkeer Kortgene-Wolphaartsdijk, de „Zuid-Beve land" en de „Luctor et Emergo" werden verbeterd, er zijn rentelooze voorschotten verstrekt voor het aan leggen van wegen en trammen. Na de inleiding van Jhr. Quarles van Ufford, waar aan we hier slechts enkele punten kunnen ontleenen, voerden verschillende personen het woord, teneinde uiting te geven aan de grieven die in Zeeland jegens de verbindingen bestaan. De meeste wenschen moeten we hier voorbijgaan. Laten we slechts vermelden, dat bij de besprekingen gewezen werd op Moeilijkheden voor het vervoer van automobielen op de lijn Walzoorden-Hnsweert, tengevolge waarvan de meeste auto's over België naar Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen rijden. Wenschelijkheid van het 'doorvaren van de boot Zijpe-Stavenisse naar Wemeldinge en Hansweert, Het nog niet geheel uitgewerkte plan voor den aan leg van een spoorweg Woensdrecht-Antwerpen. Het nut van meer sneltreinen tusschen Vlissingen- Roozendaal, en van een goed geregeld lokaal verkeer in de avonduren. De hooge vrachttarieven op de prov. booten. Voorts werd nog de aandacht gevestigd op den slechten toestand der wegen in Zeeuwsch Vlaanderen. Hoewel we slechts enkele wenschen hebben aange stipt, vormen ze al een respectabele lijst. Of Ged. Staten deze lijst binnen afzienbaren tijd ongedaan zullen kunnen maken Natuurlijk niet. We zullen al heel tevreden zijn, als er slechts enkele punten spoedig verdwijnen. Intusschen wat het practische effect der bespre king zij, moet worden afgewacht. Het stemt alreeds tot tevredenheid dat het verkeer de aandacht van Gedeputeerden heeft en dat zij het nut van gedach- tenwisseling met particulieren inzagen. Over het algemeen dienen overheidscolleges wat meer naar de stem van de particulieren te luisteren, dan zij tot nu toe plegen te doen. X De strijd tusschen de spoorwegen op Zuid-Beve land en de autobus-ondernemers, met als inzet de rei zigers, duurt nog voort. De autobusondernemers heb ben de sympathie van het publiek en van de besturen Zaterdagmiddag 17 Maart reed te Ierseke nabij de Postbrug een auto te water. Doordat de stuurstang brak, vloog de auto plots tegen den kanaaldijk en botste toen pardoes achteruit in de water gang. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Het redden van den drenkeling. De deerlijk gehavende auto is weer haast op 't droge. van verschillende gemeenten en van een groot aantal vereenigingen. De kiesvereenigingen te Goes hebben den strijd kreet aangeheven en deze is overgenomen door de middenstandsvereenigingen daar ter plaatse en door de besturen van een aantal dorpen in Zuid- en Noord- Beveland. De Minister van Waterstaat wordt bedol ven onder een stroom van adressen en van adhaesie- betuigingen. We zijn wel nieuwsgierig of de spoor wegen het tegen een dergelijke massa-actie kunnen bolwerken. Ook al vergeten we niet, dat de Ned. Spoorwegen een invloedrijk en machtig lichaam voor de overheid is. De beschikking van den Raad van State op het beroep der Ned. Spoorwegen tegen de beslissing van Ged. Staten, waardoor de autobusdienst Rilland- Bergen-op-Zoom in het leven werd gehouden, geeft den burger moed. De Raad van State legde n.l. het beroep der Spoor wegen naast zich neer en bepaalde dat de autobus dienst behouden bleef. Het is niet onmogelijk dat deze eerste strop voor de Spoorwegen niet de laatste zal zijn. Temeer omdat de Raad van State voor dit geval terug is gekomen op zijn eerst zeer verwonderlijke houding, die geen rekening hield met de zienswijze van het hoogste college in de provincie. O. i. staat de zaak voor de autobusondernemers er niet meer zoo hopeloos voor als enkele weken geleden. X Onlangs hebben we een en ander gemeld over de plannen tot oprichting van een ziekenhuisvereeniging voor Noord- en Zuid-Beveland. Deze plannen nemen thans vaster vorm aan. De commissie uit de dokters- vereeniging heeft een comité samengesteld en dit zal de oprichting verder ter hand gaan nemen. Binnenkort zullen we de resultaten van het werk van het comité wel mede kunnen deelen, Behalve de Bevelanden, gaat Walcheren voor zijn zieken grooter zorg aan den dag leggen dan voor heen. Ook in Middelburg is men druk doende om een zie kenhuisvereeniging het leven te schenken en tracht men in de toekomst een zorg van vele menschen af te wenteleen. Bravo Middelburg. Den laatsten tijd gebeurt er bin nen de grenzen der hoofdstad weer eens een en ander, dat van leven getuigt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2