„IDEM FIMIAGEMbKAAN WZ4A £&it p/iu&M 4rutcrun€, '"m, ONS ZEELAND zeggen zij die de MAAI MACHINE in gebruik. hebben. Zij loopi zeldzaam licht en geeft een zeer regelmatig stiksel. MIDDELBURG TELER dl Madame rilde. Stel je voor dat zoon gevaarlijke kerel ont snapt Ik zou geen nacht meer rustig kunnen slapen. Dat is in een inrichting onder mijn commando volstrekt buitengesloten De kolonel zette een hoogen borst, toen hij deze geruststellende verzekering gaf. Eenige stappen verder schoof de kolonel een luikje in een celdeur op zij. Hier zit Antoine Gabrielle. Mevrouw Monsane gluurde naar binnen door de nauwe spleet. Wat ziet de man er intelligent uit, zei ze zacht tot haar geleider. Ja, het is een slimme kerel. Jammer, dat er niets beters uit hem gegroeid is Hij sloot het luikje weer met een enkele handbe weging. Antoine Gabrielle sprong overeind en raapte een bijna onzichtbaar klein stukje papier van den vloer van zijn cel op. Hij las de woorden die op het pa piertje gekrabbeld waren en een nieuw licht van hoop rees in zijn ziel. Hij wreef het papiertje tot een klein balletje, niet grooter dan een pil en slikte het door, Eenige meters van de deur van Antoine's cel bevond zich een zware deur, die uit het binnenste gevangenis complex onmiddellijk naar de buiten-terreinen voerde. De kolonel opende deze deur met een betrekkelijk kiemen sleutel, die aan een bos zat, die hij in zijn zak droeg. Mevrouw Monsane zag dat deze sleutel door zijn eigenaardig model goed van de andere te onderscheiden was. Hebt u altijd zoo'n bos sleutels bij u vroeg Madame met kinderlijke verbaasdheid. Altijd Ze verlaten me nooit dag noch nacht. Toen ze buiten kwamen begon de avond te vallen en een dikke mist steeg op. U had het daarnet over ontsnappen, schertste de gevangenis-directeur, maar zoo'n avond zou er ge knipt voor zijn. Hij klopte met bravour op de sleutels in zijn zak Maar die zitten hier veilig, hoor. Maak u maar jjiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiitiinMiinmiiiiayuiiiiiniimiiiiiiiiHiiniiiiimibi Vraagt Uw leverancier of aan het adres voor den handel tniinii/^ l\»x de Jasper Anthonisse te Biervliet, oud 11 jaar, is een zeer muzikale knaap. Op het solisten-concours te Oost burg behaalde hij een le prijs en de 4e extra prijs. De veelbelovende jeugdige musicus met z'n instrument. niet ongerust. Die hier bij mij zitten komen er niet uit vóór hun tijd om is Mevrouw Monsane had haar gast verzocht zich even te amuseeren met de boeken en tijdschriften op tafel, terwijl zij zich boven verkleedde. Boven in haar kamer wachtte Céleste, haar dienst meisje. Is hij meegekomen, madame fluisterde Céleste. Mevrouw Monsane knikte bevestigend. Als alles in orde is, Céleste, hoe lang heb je dan noodig Hoogstens vijf minuten, madame De kolonel keek verstrooid op van de plaatjes van een tijdschrift, toen zijn gastvrouw weer binnen kwam. Ik hoop dat ik u niet te lang heb laten wachten, zei ze op haar meest innemenden toon. Maar nu krijgt u ook direct een kopje thee. Ik smacht er zeik ook naar Ze dronken thee aan een kleine tafel vlak bij den haard en Madame keuvelde allergezelligst over wat ze dien middag gezien had en over honderd andere dingen. Nadat de theetafel was opgeruimd, schoven gast vrouw en bezoeker hun gemakkelijke stoelen dichter bij den haard en mevrouw Monsane zag dat de kolonel er moe en onloochenbaar slaperig uitzag. De warmte hier in de kamer maakt me slaperig, excuseerde hij zich. Geneer u niet en doe 'n dutje, antwoordde ze vroolijk. Het is hier „vrijheid, blijheid", mijn gasten moeten maar doen en laten, waar ze plezier in hebben. Madame Monsane had een passie voor muziek. Ze zette zich aan de piano en de lieflijke, weemoedige melodieën van Beethoven's „Sonate Pathétique" parel den door de kamer. Toen de laatste tonen verklonken waren, ontdekte ze met een glimlach, dat de kolonel zijn oogen geslo ten had en dat zijn hoofd op zijn borst was gezonken. Zijn regelmatige ademhaling bewees dat hij vast in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17